Poznávací poradna

Našli jste něco, co neznáte? Rostlina, živočich ..
Uživatelský avatar
Včelka Mája
Příspěvky: 58
Registrován: 21 úno 2011 10:08

Poznávací poradna

Příspěvek od Včelka Mája »

Ahoj všichni,


prosím, neznáte někdo květinku, která mi sama přišla na pozemek? Příkládám dvě fota. Díky za odpovědi.

Přílohy
2632716366_o.jpg
2632716366_o.jpg (173.29 KiB) Zobrazeno 2036 x

Cyril
Příspěvky: 237
Registrován: 31 srp 2012 22:49

Re: Poznávací poradna

Příspěvek od Cyril »

Vypadá to na rod divizna. Možná že bílá forma divizny brunátné (verbascum foeniceum). Ta je ale normálně fialová a není tak hustě olistěná. 


Mohlo by jít i o nějaký zahradnický kultivar divizny. Snad Vám někdo poradí lépe, zatím můžete popátrat tímto směrem  (garten.czbotany.cz).


Uživatelský avatar
Včelka Mája
Příspěvky: 58
Registrován: 21 úno 2011 10:08

Re: Poznávací poradna

Příspěvek od Včelka Mája »

Díky moc za odpověď. Opravdu se hodně podobá divizně. Jen ji na rozdíl od divizny velkokvěté nenavštěvují včely, což může být dáno tím, že v době jejího kvetení, kvete spousta jiných bylin.


jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Poznávací poradna

Příspěvek od jarda bon jovi »

Nepěstujete někdo peruánskou třešeň? Já jo, a furt to roste, už to má metr a něco, velikej keř a pořád to kvette a ty první nechcou zčervenat.... Nebo to zraje až při skladování??


Uživatelský avatar
Marek Parek
Příspěvky: 227
Registrován: 08 dub 2010 15:05

Re: Poznávací poradna

Příspěvek od Marek Parek »

jarda bon jovi Jako mochyne peruanska (popr. zidovska) ? Ty bobule uz mam cervene a sladke. Zrajou primo na keri. Ale muzes je nechat az do prvnich mraziku a podle mne dozraji utrzeny stejne jako rajcata. Je to taky lilkovita.


Uživatelský avatar
Včelka Mája
Příspěvky: 58
Registrován: 21 úno 2011 10:08

Re: Poznávací poradna

Příspěvek od Včelka Mája »

A jak jste na tom s kustovnicí čínskou? Mně kvete jako divá, ale plody nikde. Dozrává u nás vůbec?


jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Poznávací poradna

Příspěvek od jarda bon jovi »



kustovnici jsem nechtěně sežral přes srnku.srnka kustovnici a já srnku....


ta mochyně vypadá jináč, než ta peruánská. tu mám taky, ta moja vypadá takhle


 


jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Poznávací poradna

Příspěvek od jarda bon jovi »

a takhle


Uživatelský avatar
Marek Parek
Příspěvky: 227
Registrován: 08 dub 2010 15:05

Re: Poznávací poradna

Příspěvek od Marek Parek »

jarda bon jovi Tak Physalis je to urcite, otazka který z nich :) http://en.wikipedia.org/wiki/Physalis Pockej, uvidis, zda stihnout dozrat


Včelka Mája dozráva, teda na jižní moravě určitě, ale že by to byla nějaká významnější úroda to tedy ne :)


jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Poznávací poradna

Příspěvek od jarda bon jovi »

Mno, je to nechtěné, jako fůra dalších. Bůhvíkde bůhvíkdy jsem sei koupil plody a protože se mi skazily, hodil jsem je na kompost, ten jsem odvezl na hnůj a pohnojil zahrádku. Vyrostlo kdeco, všelijaká podivná šepleď, takže by srdce pravověrného perma-polykulturisty zařehtalo blahem...Co neznáme, necháme....Vyrostly nám taky kukuřice takových barev, že jsem ani netušil, že cosi takového existuje..... enem, aby to nebylo nějaký nedobrý.....nebo jedovatý...


netušíte někdo, ešli se to dá žrat?


Odpovědět