Moji přátelé rostliny a stromy

Blogové příspěvky uživatelů
Odpovědět
Karolína Zíková

Moji přátelé rostliny a stromy

Příspěvek od Karolína Zíková »

Již jako dítě jsem trávila mnoho času v přírodě a vnímala ji jinak než ostatní.Krášlila jsem se věnečky z květů a listů a vytvářela jsem si i celé šaty.Maminka se divila mému počínání a kroutila nade mnou hlavou.Žila jsem si ve svém světě andělů a víl.Věděla jsem,že to nesmím nikomu říct,protože by se to křesťanským rodičům nelíbilo.Vídala jsem mimo lidský svět i jiný,který mi rozuměl.Ten lidský svět byl svět strachu,ten druhý byl chápající,prozářený.Dobou dospívání jsem proplula též po boku přírody,které jsem chodila povídat všechno,co jsem prožívala.Už v tu dobu mě začala provázet přízviska od vrstevníků-víla,bosorka,divoženka:-)Do náruče maminky Země jsem utíkala vlastně hned,jak jsem uměla chodit.Jako křesťansky vychovávané dítě jsem dlouho neuměla pojmenovat,co vlastně cítím.Ani v období po dvacítce,kdy jsem začla trhat všechny dostupné bylinky a léčila jsem jimi své děti.Cítila jsem,že do lesa a na louku nějak patřím,jakobych byla člověkem jen napůl.V zimě když příroda usíná-já žiju jen napůl.Cítím se jako éterická bytost v lidské podobě.Moje nemoci mě mockrát upozornily na to,že mám tělo a srovnaly mě "do latě",abych o něj pečovala, jak se patří.Vyzkoušela jsem velké množství bylin a vždy mi pomohly jen v případě,pokud jsem se na ně energeticky napojila jako na své přátele,kteří chtějí pomoci.Stává se mi,že když onemocním,přečtu si jakoby náhodou o nějaké nové bylince v knize.Teď se mi stalo,že jsem četla o drmku obecném ve dvou herbářích a potom mi ještě přišel v nabídce katalogu rostlin.Duch rostliny drmku,který pomáhá při hormonální labilitě žen, si mě našel.Samozřejmě při těchto procesech velmi pomáhají i andělé.Kytičky a stromy jsou pro mě velmi moudré bytosti mající kolektivního ducha.Nemá ho jednotlivá rostlina,ale jeden druh.Mám oblíbené druhy rostlin i stromů.Miluju třeba růže a břízy.Umím si opravdu užít objímání kmenů nebo chůzi v mokré trávě.Umím přežít 2 dny v lese aniž bych potřebovala jiné jídlo než rostliny a vodu.Potkávám stále nové květiny jako v životě potkávám nové lidi.I tady panují stejné zásady pro udržejí zdravého vztahu-své přátele nevlastním,nezneužívám,prokazuju jim úctu a lásku a učím se od nich.

Sego

Re: Moji přátelé rostliny a stromy

Příspěvek od Sego »

Jako bych četl o svém dětství. A kolik nás takových je.

Anastázie

Re: Moji přátelé rostliny a stromy

Příspěvek od Anastázie »

Četla jsem, že tyto schopnosti měli lidé kdysi dávno. Jsem ráda, že se to zase vrací.

Odpovědět