Ořechy

Vše o ořešácích, kaštanech, ...
Občan Pavel
Příspěvky: 9
Registrován: 08 dub 2012 11:04

Ořechy

Příspěvek od Občan Pavel »

Nesháním.


Uživatelský avatar
Martin Gross
Příspěvky: 811
Registrován: 06 dub 2010 13:22

Re: Ořechy

Příspěvek od Martin Gross »

V téhle chvíli nikdo neřekne, kolik toho bude mít. Třeba já stratifikuju. Je toho letoz víc co do ořechů, ale kolik na jaře vyklíčí, to se dozvím až tak v květnu....


Uživatelský avatar
RADIM BUFFALO TOBIAS
Příspěvky: 846
Registrován: 09 bře 2010 14:47

Re: Ořechy

Příspěvek od RADIM BUFFALO TOBIAS »

měl by ses poohlédnout po zahradách v okolí...já třeba vidím semenáče z vlašských ořechů skoro na každém kroku...jak je roznesou sojky a někam pak zahrabou...známá jezdí do maďarska a tam prý je těch červených vlašáků v pysk...má i něco zasazeno a tak mi i pár slíbila...



PilotPM
Příspěvky: 130
Registrován: 29 bře 2013 12:08

Re: Ořechy

Příspěvek od PilotPM »

U nás už lískáče nejsou a co bylo sežraly veverky. Co se týče vlašáků, tak na stromy ze semen bych nevsázel, nemusí plodit, nebo špatně - je to sázka do loterie. Co jsem slyšel, tak jedině roubované, nebo očkované jedince.


Uživatelský avatar
RADIM BUFFALO TOBIAS
Příspěvky: 846
Registrován: 09 bře 2010 14:47

Re: Ořechy

Příspěvek od RADIM BUFFALO TOBIAS »

jenom nikdy nevíš, jaké velikosti ty plody pak budou a plodnost nastupuje mnohem později jak u roubovanců...cca 7 let...


Uživatelský avatar
Vlasatej
Příspěvky: 260
Registrován: 12 srp 2013 12:53

Re: Ořechy

Příspěvek od Vlasatej »

Dá se to vyřešit tím, že se ořech zasadí tak, aby pod ním na dně jámy byl plochý kámen. Ořešák má silný a dlouhý kůlový kořen. Pokud tento kořen narazí při růstu na "překážku" , strom plodí dřív.  Dříve se to tak údajně dělalo, dnes většina lidí koupí roubovaný strom.


Uživatelský avatar
RADIM BUFFALO TOBIAS
Příspěvky: 846
Registrován: 09 bře 2010 14:47

Re: Ořechy

Příspěvek od RADIM BUFFALO TOBIAS »

jo...to jsem už slyšel od mého dědy...



Uživatelský avatar
Vlasatej
Příspěvky: 260
Registrován: 12 srp 2013 12:53

Re: Ořechy

Příspěvek od Vlasatej »

Nepřeháněj a přečti si znovu co jsem napsal. O žádným napichování ani znásilňování nebyla řeč. Jestli chceš tak moc přijmout přírodu jaká je, tak žádný ořechy nesaď, počej si až ti je zasadí veverky  a pak si počkej 7 let na plody. Seřezání nepřipadá v úvahu, to je přece taky znásilňování stromu.


Uživatelský avatar
RADIM BUFFALO TOBIAS
Příspěvky: 846
Registrován: 09 bře 2010 14:47

Re: Ořechy

Příspěvek od RADIM BUFFALO TOBIAS »

co to tu meleš ogare o napichování a znásilňování něčeho...??? nejsi pod vlivem...???vádí ti  " napichování a znásilňování stromů " ( nevím co tím ovšem myslíš - roubování či očkování...??? a pak píšeš, že bys ty horší stromy vyřezal...!!!

Pavel Chodil říká:


Dá se to vyřešit tím, že přijmete přírodu takovou, jaká je. Proč pořád ty nesmyslné inovace? U nás sazení ořechu funguje dobře. Vždycky se sadí blíže k sobě a když jsou větší, tak se podle kvality ořechů můžou seřezat a uvolnit tak prostor pro ořech, který je chuťově dobrý. Opravdu nechci stromy napichovat a znásilňovat.





Uživatelský avatar
RADIM BUFFALO TOBIAS
Příspěvky: 846
Registrován: 09 bře 2010 14:47

Re: Ořechy

Příspěvek od RADIM BUFFALO TOBIAS »

já svobodův názor na roubování stromů nesdílím a neberu jako dogma a ani ne holzerův...nejsou to žádní guruové i když to někteří neoruralisté co si zaplatí předražený kurz tak mnohdy vnímájí...neoháním se tím, že svoboda nebo holzer říkal to či ono...ty stromy ze semene ti pak dají ovoce všelijaké kvality a plodnost bývá taky nevyrovnaná...já si radši naroubuji nějakou solidní starou odrůdu na pláňku nebo si ji na vhodné podnoži již koupím...nedovedu si představit, že bych třeba sázel nějaký několikahektarový sad nahusto jako plntáž rychlerostoucích topolů a pak třeba 1/3 - 1/2 vyřezal...!!!


Odpovědět