Fosfor

Vše o půdě
Odpovědět
jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Fosfor

Příspěvek od jarda bon jovi »

chcete někdo zůrodnit půdu k užitku?no jo, ale k jakému?  na dobrý pocit vemte dvě hrsti směsi popela a cědičové moučky a na půl hektaru to rozhoďte a máte klid.pak bych nechal půdu deset let odpočívat, a pak nechal dva roky růst hrách. a pak jsem zasel mrkev a nevyrostlo nic.A mám kus půdy, který je ladem 15 let , bez změny úrodnosti či půdní struktury.Humus se totiž sám tvoří  velmi, velmi, velmi pomalu. A žížaly ty rostlinné zbytky tahají pod zem tak pomaloučku....nula od nuly pojde.....


Ergo, pokud chcete zůrodnit, musíte hledat někoho, kdo tak učinil, podícvat se mu na úrodu  a ptát se jak, páč v knihách je fakt velikej kopec konin.


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Fosfor

Příspěvek od QNX »

JBJ: asi tak nějak. PK má jediné štěstí ( a zároveň smůlu) ........ 99% permakulturníků patří k  vyznavačům permakultury okrasné, tedy permakultury co si s nějakou produkcí nedělá starosti (taky proč, když supermarket je na každém rohu). Pak opravdu k dosažení dobrého pocitu stačí hrst kamenné moučky na hektar ....... uznávám, nákladné to opravdu není.


jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Fosfor

Příspěvek od jarda bon jovi »

tohle by měl někdo lidem vysvětlovat, někdo s trpělivostí a asertivitou, páč lidi to vůbec nechápou a tolik jich chce začít pracovat s půdou a myslí si naivní šílenosti. Ušetří si tím léta zbytečné dřiny a zklamání.


Je ztřeba jim vysvětlit, že prostě půda po komunistech byla špatná, ale po současných zemědělcích je otřesně vymrskaná bez života. Je třeba jim vysvětlit, že nejdřív musí vědět, co chtějí a podle toho se zařídit....tím by měl každej začít.



Uživatelský avatar
Tomáš Svoboda
Příspěvky: 94
Registrován: 09 bře 2010 19:41

Re: Fosfor

Příspěvek od Tomáš Svoboda »

QNX: Očividně si chceš nechat 'ostatní metody (a ostatní živiny)' pro sebe (a pro své posluchače), když jsi mi na otázku 'Co Ty bys tedy použil např. v jedlém lese za efektivnější podpůrné dřeviny, co Ti produkují dusík, listí a dřevo na mulč, nektar a pyl pro hmyz, případně jedlé plody?' A krom jiných výše popsaných podpůrných rostlin, hnojiv a metod. Mně by Tvé tajemné a vyhýbavé odpovědi na Tvé kurzy tedy moc nenalákaly. I když jsem o tom párkrát přemýšlel, vzhledem k tomu, jak dlouho se permakulturou zabýváš. Ale neber to jako provokaci. Každý dělá, jak umí a nemám Ti to za zlé.


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Fosfor

Příspěvek od QNX »

Tomáš Svoboda: To co znám si pro sebe nenechávám, ale je fakt, že nemám chuť to řešit na permawebu. Tady je to ztráta času, protože to za pár dní zapadne a už to nikdo nenajde. Na kurz se tě nalákat nesnažím, stejně je naplněný na maximální kapacitu a místo bych pro tebe už neměl. No, ale už se hlásí další zájemci, tak třeba uspořádám ještě nějaký letní PDC a tam místo ještě bude :-)


Jako provokaci to neberu a i kdyby to provokace byla, je mi to jedno. Já proti provokacím nic nemám, když jsou chytré a sledují nějaký užitečný cíl.


Uživatelský avatar
mastnacek
Příspěvky: 975
Registrován: 29 pro 2012 19:43

Re: Fosfor

Příspěvek od mastnacek »

Tak jak je to s tim fosforem?  Potreboval bych osvezit louku a slepicaku mam docela dost.


jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Fosfor

Příspěvek od jarda bon jovi »

Co je na tý louce nesvěžího? Je tam málo trávy? nebo špatná?

mastnacek říká:


Tak jak je to s tim fosforem?  Potreboval bych osvezit louku a slepicaku mam docela dost.





Uživatelský avatar
mastnacek
Příspěvky: 975
Registrován: 29 pro 2012 19:43

Re: Fosfor

Příspěvek od mastnacek »

Ruzne. Jedna je z pulky dobra z pulky ridina + cast takova ta ostra rezava trava. Na druhy je na par mistech mech a trava nic moc. Na treti zaplava pryskyrniku.

jarda bon jovi říká:


Co je na tý louce nesvěžího? Je tam málo trávy? nebo špatná?

mastnacek říká:


Tak jak je to s tim fosforem?  Potreboval bych osvezit louku a slepicaku mam docela dost.








jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Fosfor

Příspěvek od jarda bon jovi »

no vida, zkusil bych povápnit. ze začátku jakýmkoli vápnem a když to vyjde, tak dolomitickým vápencem. Pak přísev bezorebně.


Uživatelský avatar
mastnacek
Příspěvky: 975
Registrován: 29 pro 2012 19:43

Re: Fosfor

Příspěvek od mastnacek »

Dik za radu, kdy ale nejlip povapnit? nemas nejakej tip na literaturu tykajici se pastvin atd? Vyvazeli jsme i mocuvku, ale z tech dvou kravek toho moc nebylo a ted uz nebude vubec nic jak jsou kravy pryc.

jarda bon jovi říká:


no vida, zkusil bych povápnit. ze začátku jakýmkoli vápnem a když to vyjde, tak dolomitickým vápencem. Pak přísev bezorebně.





Odpovědět