Mulčování

Vše o půdě
Uživatelský avatar
Romana SM
Příspěvky: 286
Registrován: 10 bře 2010 21:44

Mulčování

Příspěvek od Romana SM »

Bude fungovat zamulčování jen kartonem? Jde mi o to, abych vytvořila záhony v místě, kde roste tráva. Slámu nemám. Tedy bych jen zakartonovala a zatížila, stačí to aby tráva nerostla? Pak nějaké zelené hnojení ... 


Uživatelský avatar
Sahaw
Příspěvky: 198
Registrován: 29 úno 2012 11:57

Re: Mulčování

Příspěvek od Sahaw »

Ja jsem u jednoho pokusneho zahonku odebral pomoci motyky a ryce jen horni cast(drny) pred zimou a ted tam nemam ani naznat travy. Uvidim pres leto jestli jsem neodrovnal zivot na zahonu.:(


Uživatelský avatar
Romana SM
Příspěvky: 286
Registrován: 10 bře 2010 21:44

Re: Mulčování

Příspěvek od Romana SM »

Já bych tak chtěla postupovat u větší plochy asi 150 m2, tak chci zvolit co nejjednodušší řešení, což odebrání drnů není, to možná na kousku ... taky záleží jaká je tam půda, s jílovatou nemám moc dobrou zkušenost s odebráním drnů :-).


No jo, sezona pryč, ale už jsem se naučila čekat, možná :-).


Uživatelský avatar
Sahaw
Příspěvky: 198
Registrován: 29 úno 2012 11:57

Re: Mulčování

Příspěvek od Sahaw »

Pokud je to koberec travy,tak to jde snadno. Staci sekat koreny a valit ten koberec.


Jestli je to ta trava,ktera ma hodne dlouhe koreny a je tam roky a roky,tak Vam nezavidim. Je to makacka.Ceka mne par metru takovou travu odstrani a vim,ze s tim stravim urcite 2 dny.:(


Uživatelský avatar
Kaca Tea
Příspěvky: 16
Registrován: 16 led 2012 08:27

Re: Mulčování

Příspěvek od Kaca Tea »

Ahoj pokud ti nevadi čekat tak karton stačí, na potlačení trávníku a jednoletých plevelů,(některé vytrvalé plevele jsou opravdu vytrvalé, nejlépe se mi osvědčilo, je zařaditdo jídelníčku, jak je začneš jíst tak ze zahrady pomalu mizí) ale nachystala bych si již teď dost kompostu na dodání živin v příštím jaře. Ten karton bych měla v zásobě protože jen jedna vrstva se velice rychle promáčí a pokud ti tam běhají děti, zvířata a jiní tak se potrhá a s mulčováním máš utrum, takže víc vrstev aspoŇ na opravy a tak...


Uživatelský avatar
Magda
Příspěvky: 42
Registrován: 20 bře 2012 18:10

Re: Mulčování

Příspěvek od Magda »

Loni jsem zakládala záhon na zaplevelené zahrádce u chalupy...Plevely jsem polámala(některé měly přes půl metru a velmi pevné a hrubé stonky, trochu je pošlapala a pokryla kartonem...pořádně jsem to navlhčila...na to přišla velká vrstva kompostu a pak vrstva zeminy...nechala jsem chvíli "sednout" a prakticky za pár dnů jsem sela...


http://madlenka-blog.blogspot.com/2011/07/zahradkazeleninova-bylinkova.html



Úroda byla parádní...


http://madlenka-blog.blogspot.com/2011/08/vstavej-seminko-holala.html


http://madlenka-blog.blogspot.com/2011/10/podzimni-uroda.html



Letos už je opět zaseto...


http://madlenka-blog.blogspot.com/2012/03/jaro-na-zahradevyvyseny-zahon.html


Ilona Stěhulová
Příspěvky: 36
Registrován: 10 lis 2010 10:10

Re: Mulčování

Příspěvek od Ilona Stěhulová »

Ahoj,


my jsme tohle řešili loni s kusem louky asi 10x5 m, nešlo to vůbec odstranit ani přerýt. Nakonec jsme z toho udělali něco jako vyvýšený záhon, asi 40 cm ( 20 cm hnůj a navrch hlínu) a téměř hned osázeli. Úroda obrovská a letos už je z toho normální záhon. Pokračujeme takhle dál kousek po kousku. Přijeď se podívat:-)


 


 


Uživatelský avatar
Romana SM
Příspěvky: 286
Registrován: 10 bře 2010 21:44

Re: Mulčování

Příspěvek od Romana SM »

Já právě nemám ten materiál hnůj atd. a ani moc možnost tam dopravit, tak uvidím jak se s tím vypořádám.


Přijedu, ale nejdřív v dubnu, určitě se domluvíme (konečně) :-).



Uživatelský avatar
Sahaw
Příspěvky: 198
Registrován: 29 úno 2012 11:57

Re: Mulčování

Příspěvek od Sahaw »

A co listi. Vsude je dost a pokud je toho dost,tak doslova zplesnivy trava.  Zkousel jsem to na konci minuly rok a vypadalo dobre. Zcela se zbavit plevelu je jen to prikryt pak zeminou.


Jakub Trnčák
Příspěvky: 24
Registrován: 29 zář 2011 13:17

Re: Mulčování

Příspěvek od Jakub Trnčák »

Stará zatížená plachta, celta, igelit? V blízkosti agrodružstvo nebo reklamní tiskárna?


Odpovědět