Mulčování česneku

Vše o půdě
Uživatelský avatar
Romana
Příspěvky: 1
Registrován: 30 pro 2011 22:57

Mulčování česneku

Příspěvek od Romana »

Prosím, nemá někdo zkušenost s mulčováním česneku? Běžně se česnek při pěstování okopává a půda se provzdušňuje. Má prý rád vzduch a menší vlhkost. Bojím se, že pod mulčem zplesnivý, ale ráda bych jej pěstovala permakulturně. Uvítám i další tipy a triky na jeho pěstování. Děkuji :o)


Uživatelský avatar
Iveta Meinlschmidtová
Příspěvky: 45
Registrován: 03 lis 2011 19:14

Re: Mulčování česneku

Příspěvek od Iveta Meinlschmidtová »

Já také nevím ale moc by mě to zajímalo....česnek chci sázet na jaře,  letos na podzim to nešlo.


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Mulčování česneku

Příspěvek od QNX »

Romana:  Hlavní problém je v tom, že tě nějaký trouba přesvědčil o platnosti tvrzení permakultura=mulčování. Zapomeň na to a on ti ten česnek porosto lépe :-)


Uživatelský avatar
Iveta Meinlschmidtová
Příspěvky: 45
Registrován: 03 lis 2011 19:14

Re: Mulčování česneku

Příspěvek od Iveta Meinlschmidtová »

Takže po staru, sadba českého čeneku z jiného kraje, do sadbové díry trochu písku, zahrabat a poté zbavovat se plevele.Po sklizni vysušit jako cibuli...takže jsme opět u našich moudrých předků..:-)))


bobek
Příspěvky: 125
Registrován: 09 bře 2010 09:27

Re: Mulčování česneku

Příspěvek od bobek »

Vše o pěstování česneku jak pro nás tak pro velkopěstitele najdeš tady. Sypat písek do sadbové díry je nesmysl.


Uživatelský avatar
Iveta Meinlschmidtová
Příspěvky: 45
Registrován: 03 lis 2011 19:14

Re: Mulčování česneku

Příspěvek od Iveta Meinlschmidtová »

No bobku nesouhlasím, jelikož můj otec takto čenek pěstoval, všem na vsi, kde jsme měli chalupu česnek nešel a my jediný sklízeli....a vyměňovali za jinou zeleninu...tedy platí pro karlovarský kraj...Sokolovsko..:-))...dokonce otec sázel i na jaře, což udělám, neb na podzim jsem to nestihla, faktum je, že palice byly menší...po úrodě hodím fota..:-))).


bobek
Příspěvky: 125
Registrován: 09 bře 2010 09:27

Re: Mulčování česneku

Příspěvek od bobek »

Popisuješ nejlepší způsob jak sklidit skoro stejně nebo i méně než co jsi zasadila. Kvůli mě sem fota sklizně dávat nemusíš, vím jak to dopadne. Kvůli sobě si zvaž sadbu a potom si zvaž sklizeň. Ale uplně nejlépe uděláš když na jaře koupíš sadbu jarního česneku. Ten podzimní teď klidně sněz.


Uživatelský avatar
Iveta Meinlschmidtová
Příspěvky: 45
Registrován: 03 lis 2011 19:14

Re: Mulčování česneku

Příspěvek od Iveta Meinlschmidtová »

:-))))))))))).....no za pokus to stojí, hlavně když nebudu tratit...:-))))..ale stejně...jeden stroužek a z toho jedna malinká paličička...třeba na další sadbu....se vyplatí...:-)))


Uživatelský avatar
drudriger
Příspěvky: 642
Registrován: 29 srp 2010 14:14

Re: Mulčování česneku

Příspěvek od drudriger »

cesnek nemulceujem, jenom obcas ten plevel, o tom pisku nic nevim ze by se tam daval. a je peknej takhle to delame uz 6 rok.taky karlovarsko.....


havlenam
Příspěvky: 21
Registrován: 11 lis 2011 11:46

Re: Mulčování česneku

Příspěvek od havlenam »

Dobrý den, u nás v dědině nedají dopustit na posyp pilinami. Česnek zasadíte a plochu trochu "namulčujete" poprášíte pilinami. Prý to potlačí plevel a česnek to má rád ;-)


Odpovědět