Jedy v půdě

Vše o půdě
zd
Příspěvky: 7
Registrován: 22 lis 2011 12:31

Jedy v půdě

Příspěvek od zd »

Dobrý den,
Soused si nově natřel eternitovou střechu zahradního domku, předtím ji ale obrousil a kousky růžové barvy a eternitu nám naprášil do záhonků, malin a jahod.
Nevím, kdy se to stalo, barva už je částečně omytá deštěm.Něco jsem shrabal posekal a hodil do popelnice, ale to bude zřejmě jen zlomek.
Co byste si počali?
Odebral jsem vzorek, abych mohl nechat zjistit, jak moc je barva škodlivá, ale nevím, kam to poslat a co nechat zkoumat.
Poradí někdo?

ZD


Jitka MX01
Příspěvky: 134
Registrován: 07 lis 2013 20:20

Re: Jedy v půdě

Příspěvek od Jitka MX01 »

 Ahoj,


ten starý, dříve vyráběný eternit obsahoval azbest. Ten škodí hlavně při vdechování,  takže asi největší porci dostal soused, předpokládám, že respirátor asi neměl. Co dělá azbest v půdě nevím, zkus zagooglit.


Jinak já posílám půdu na běžný rozbor sem, vedoucí laboratoře ti určitě poradí. 


J.


Uživatelský avatar
Vlasatej
Příspěvky: 260
Registrován: 12 srp 2013 12:53

Re: Jedy v půdě

Příspěvek od Vlasatej »

Azbest -osinek není jedovatej , je to dokonce přírodní minerál. jeho vlákna se Vám "mohou" dostat do plic a tam se "může" z takového zapíchnutého vlákna vytvořit rakovina. Nikdy sem neslyšel o nikom kdo by na to umřel. Dřív se z azbestu dělaly i brzdový obložení paken u aut a nic se nedělo.  Na rakovinu plic umřeli většinou lidi co hulili celej život, a to taky jen někteří.


Zlikvidovat se dá prostě zahrnutím, je to křemičitan. Nesprašuje se po nátěru.


Toliko k azbestu.


Ohledně barvy -  zeptej se souseda ať ti ukáže pixlu čím to natřel a najdi si bezpečnostní list. Dnes je většina barev docela ekologických. Navíc takové malá množství ? jaký to může mít vliv?  Jeden déšť v létě po smogovém dni je určitě jedovatější. Nebo v zimě když všichni zatopí vším možným, i nemožným a pak to všechno spadne do půdy ( jen to není vidět)


Já bych to nezkoumal, nechal to opršet a souseda bych upozornil že mi to vadí , aby mě už neobtěžoval svým sajrajtem .


Uživatelský avatar
mastnacek
Příspěvky: 975
Registrován: 29 pro 2012 19:43

Re: Jedy v půdě

Příspěvek od mastnacek »

Rict ze neznas nikoho kdo na to umrel je sice pekny, ale... kolik lidi co znas ma nad hlavou eternit, kolik z nich s nim manupulovalo podobnym zpusobem atd. Nic se nedelo, ty vado dobra veta :) Samozrejme se ze nic nedelo, neumres hned jak to vdechnes. Je to jeden z podnetu k rakovine a nikdo pak mrtvolu nepitva aby cumel do plic na zapichnuti pidivlakno. Driv se delalo spoustu veci, ale taky jak dlouho uz azbest v oblozeni neni??? Minimalne 30let? Proc by se to rusilo a vynakladaly se nemaly penize na vyvoj jinyho matrose?


Sousedoj bych nadal do cur..aku a jeste bych ho zmlatil za blbost :)


Uživatelský avatar
Vlasatej
Příspěvky: 260
Registrován: 12 srp 2013 12:53

Re: Jedy v půdě

Příspěvek od Vlasatej »

:) na to nadávání bacha, jak se člověk divoce nadechuje vdechuje různý sračky, saze vlákna který pak z něj už nikdo nepitvá :) Stejně už ti to k ničemu nebude. ....



http://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/dotazy-a-odpovedi/soused-brousi-eternitove-desky-s-azbestem-urad-je-zavreny


míra
Příspěvky: 207
Registrován: 12 čer 2013 07:24

Re: Jedy v půdě

Příspěvek od míra »

Řekl bych asi toto - to je jak brečet nad rozbitým hrnkem při obléhání Leningradu. Chápeš tu absurditu? Pokud i přesto začínáš z té druhé strany, tak ti snad můžu poradit, barvu trošku vyhrábni a příště požádej souseda, kdyby dával víc bacha. Co taky jiného. Radit, Sousedovi bych nadal do cur..aku, ti nebudu. Udržuj mezilidské vztahy, jen tak se můžeme posunout, ..


Uživatelský avatar
mastnacek
Příspěvky: 975
Registrován: 29 pro 2012 19:43

Re: Jedy v půdě

Příspěvek od mastnacek »

Jinak receno, kdyz te nekdo uhodi nastav druhou tvar :))) Kdepak, nadat do ... a treba jeste par facek navrch. To mas stejny jako s uprchlikama. Ukazes lidskou tvar ala Merkelova a pak se nestacis divit. Odcad pocad.

míra říká:


Řekl bych asi toto - to je jak brečet nad rozbitým hrnkem při obléhání Leningradu. Chápeš tu absurditu? Pokud i přesto začínáš z té druhé strany, tak ti snad můžu poradit, barvu trošku vyhrábni a příště požádej souseda, kdyby dával víc bacha. Co taky jiného. Radit, Sousedovi bych nadal do cur..aku, ti nebudu. Udržuj mezilidské vztahy, jen tak se můžeme posunout, ..





míra
Příspěvky: 207
Registrován: 12 čer 2013 07:24

Re: Jedy v půdě

Příspěvek od míra »

Nic se neboj Američané nás ochrání, před těmi hrdlořezy, které známe osobně a moc jsme jich už viděli. Běžně, co jsem byl v muslimských zemích mně šlo o krk. Zase jejich další křížová výprava. Brrr, jdu raději zamknout dveře. Musíme si hlavně chránit náš poctivě získaný majetek, jinak o něj taky lehce můžeme přijít:)
 
mastnacek říká:


Jinak receno, kdyz te nekdo uhodi nastav druhou tvar :))) Kdepak, nadat do ... a treba jeste par facek navrch. To mas stejny jako s uprchlikama. Ukazes lidskou tvar ala Merkelova a pak se nestacis divit. Odcad pocad.

míra říká:


Řekl bych asi toto - to je jak brečet nad rozbitým hrnkem při obléhání Leningradu. Chápeš tu absurditu? Pokud i přesto začínáš z té druhé strany, tak ti snad můžu poradit, barvu trošku vyhrábni a příště požádej souseda, kdyby dával víc bacha. Co taky jiného. Radit, Sousedovi bych nadal do cur..aku, ti nebudu. Udržuj mezilidské vztahy, jen tak se můžeme posunout, ..








Uživatelský avatar
mastnacek
Příspěvky: 975
Registrován: 29 pro 2012 19:43

Re: Jedy v půdě

Příspěvek od mastnacek »

Asi ctes stary noviny, jestli nas nekdo ochrani tak jedine Vladimir ( ne Klicko ale Putin ). Omlouvam se za OT.

míra říká:


Nic se neboj Američané nás ochrání, před těmi hrdlořezy, které známe osobně a moc jsme jich už viděli. Běžně, co jsem byl v muslimských zemích mně šlo o krk. Zase jejich další křížová výprava. Brrr, jdu raději zamknout dveře. Musíme si hlavně chránit náš poctivě získaný majetek, jinak o něj taky lehce můžeme přijít:)
 
mastnacek říká:


Jinak receno, kdyz te nekdo uhodi nastav druhou tvar :))) Kdepak, nadat do ... a treba jeste par facek navrch. To mas stejny jako s uprchlikama. Ukazes lidskou tvar ala Merkelova a pak se nestacis divit. Odcad pocad.

míra říká:


Řekl bych asi toto - to je jak brečet nad rozbitým hrnkem při obléhání Leningradu. Chápeš tu absurditu? Pokud i přesto začínáš z té druhé strany, tak ti snad můžu poradit, barvu trošku vyhrábni a příště požádej souseda, kdyby dával víc bacha. Co taky jiného. Radit, Sousedovi bych nadal do cur..aku, ti nebudu. Udržuj mezilidské vztahy, jen tak se můžeme posunout, ..











Renata Cawan
Příspěvky: 6
Registrován: 27 srp 2015 08:26

Re: Jedy v půdě

Příspěvek od Renata Cawan »

My žádné nemáme a na půdě v podkroví máme dva dalekohledy. Je to úžasná podívaná, zkoumám vše i hlínu do podrobna :) http://www.edalekohledy.cz/


Odpovědět