Mulčování česneku

Vše o půdě
Uživatelský avatar
Patrik Stach
Příspěvky: 222
Registrován: 24 úno 2012 13:35

Re: Mulčování česneku

Příspěvek od Patrik Stach »

Kralupy nad Vltavou, poměrně výživná černozem v městské zástavbě. Sázel jsem českej paličák těsně před příchodem mrazů v roce 2010 bez jakýchkoliv zkušeností, mořil jsem Sulkou. Nedělal jsem s ním, když byl v zemi, nic, jen občas jsem vytrhal plevel (plevele bylo málo, jelikož jsem dal česnek blízko sebe, stínil).  Z 68 stroužků velkejch stroužků se urodilo asi 90% stejně velkých palic, tak 10% byly malé. Malé jsme snědli, velké schovali na další sadbu. Dal jsem je tentokrát o něco dál od sebe na dva různé záhony, už kouká asi osm centimetrů nad zem. Jeden záhon nechám tak, druhý budu provzdušňovat. V létě uvidím, jestli má cenu se o česnek starat, nebo ho nechat jen tak růst. Po loňské zkušenosti se přikláním k druhé tezi :)


Hlad
Příspěvky: 248
Registrován: 05 kvě 2010 21:23

Re: Mulčování česneku

Příspěvek od Hlad »

česnek okopávat,pod mulčem zplesnivý


dřevo nepatří přímo do hlíny ,z které pěstujete, zdroj hub a plísní


jarní sadba je na konzum,podzimní na sklad


 


 


no ale stránka pana ing.kozáka,klobouk dolů,s té je česnek i cítit


Uživatelský avatar
Marek Parek
Příspěvky: 227
Registrován: 08 dub 2010 15:05

Re: Mulčování česneku

Příspěvek od Marek Parek »

 S těma pilinama, česnek nemá rád čerstvé hnojení (II. - III. trať) ani motýlokvěté a právě ty piliny při tlení odebírají z půdy dusík tak že by proto? :)



Uživatelský avatar
RADIM BUFFALO TOBIAS
Příspěvky: 846
Registrován: 09 bře 2010 14:47

Re: Mulčování česneku

Příspěvek od RADIM BUFFALO TOBIAS »

já jsem loni zamulčoval dřevní štěpkou ve vrstvě cca 10 cm cibuli...nesplesnivělo nic...s česnekem by to parně také šlo...je to třeba vyzkoušet a určitě to už i někdo udělal...


Bebe
Příspěvky: 347
Registrován: 19 črc 2012 10:49

Re: Mulčování česneku

Příspěvek od Bebe »

Cesnak nemulčujem, nezalievam, okopávam, len keď už naozaj neviem čo by som v záhrade robil. V ílovitej pôde býval pekný veľký, kvalitný asi 90% úrody. V piesčitej tento rok sa dočkalo zrelosti 50%, aj ten bol malý. Môj záver, výsledky pestovania sú tak do veľkej miery závislé od typu a vlastností pôdy, než agrotechniky. Cesnak je sama o sebe permakultúrna plodina par excellence. Pomer dlhej skladovateľnosti spolu so zdravotnými účinkami, v pomere k vynaloženej námahe a nárokom na priestor, je veľmi priaznivý a tak nám navyše dáva cesnak priestor venovať sa veciam vyžadujúcim našu väčšiu pozornosť.


Uživatelský avatar
RADIM BUFFALO TOBIAS
Příspěvky: 846
Registrován: 09 bře 2010 14:47

Re: Mulčování česneku

Příspěvek od RADIM BUFFALO TOBIAS »

já zase vím, že česnek nemá rád přísušky a měl by se při nich zalívat...a aspoň občas projet plečkou...to není dýně abys ho vysadil do kopky hnoja a nechal být...pokud nechceš mít stružky jak nehty...


Uživatelský avatar
Simona Karolik
Příspěvky: 129
Registrován: 11 dub 2012 19:31

Re: Mulčování česneku

Příspěvek od Simona Karolik »

Piesok do výsadbovej jamky vobec nie je nezmysel-mám s tým výborné skúsenosti pri pestovaní česneku v težkých půdách-piesok spolehlivo odvedie vodu od spodku cibule, takže táto nehnije. Mám to odskúšané nielen na cesnaku, ale aj na vzácnych kultivaroch tulipánov, lilií a amarylisov z mojej zbierky.


Uživatelský avatar
RADIM BUFFALO TOBIAS
Příspěvky: 846
Registrován: 09 bře 2010 14:47

Re: Mulčování česneku

Příspěvek od RADIM BUFFALO TOBIAS »

amaryllis vykvete i na hrnku s vodou jako hyacint...to nemá s česnekem myslím nic společného...jinak stačí zadat do vyhledávače - pěstování česneku a vyjedou rady profesionálů...i s odolnýma odrůdama...pak stačí už jen nějaké ty rady zkombinovat, si myslím...však každý může několik m2 příští rok zamulčovat různým materiálem a pak si vybrat ten nejvhodnější...


Uživatelský avatar
Simona Karolik
Příspěvky: 129
Registrován: 11 dub 2012 19:31

Re: Mulčování česneku

Příspěvek od Simona Karolik »

...s cesnakom to má spoločné len tolko, že je to systémový zásobný orgán vo forme cibule. Spodina cibule nemá rada dlhotrvajúce vlhko a aj do tkzv. holandského hyacintového pohára sa kvetinová cibula vkladá tak, aby do vody siahali predklíčené korene a nikdy nie spodná čast cibule, lebo by odhnila. Moj najstarší amarylis má 37 rokov a rastie takmer v čistom piesku. Milovníci výhradne jedlých cibulí račte prominout moju malú vsuvku:-)


Uživatelský avatar
RADIM BUFFALO TOBIAS
Příspěvky: 846
Registrován: 09 bře 2010 14:47

Re: Mulčování česneku

Příspěvek od RADIM BUFFALO TOBIAS »

a tvoří se na té cibuli i ty pacibulky...??? jako když je na tom pohári...??? mi se na tom zasazeným v květináči vždy utvoří několik těch púacibulek...prý tro ale trvá cca 7 let než z těch malých cibulek amyrallis vykvete...


Odpovědět