Foliák za 300kč

Nabídka, poptávka
Uživatelský avatar
Jiří Wwoofer
Příspěvky: 16
Registrován: 20 říj 2013 21:04

Foliák za 300kč

Příspěvek od Jiří Wwoofer »

Jednoho dne jsem se rozhodl, že si postavím fóliovník a jak už to u mě bývá samozřejmě za málo peněz hodně muziky.


Koupil sem tedy za 200kč dvě role potravinářské fólie a za 100 závitové tyče (10) s maticema


zbytky barvy, koutouč na flexu  sem už měl, což může dělat dalších 50kč navíc


Takže sem vykopal asi 90cm do hloubky, 2,2m do šířky a 9m do délky základ který sem rozdělil na dva záhony a prostřední cestu.záhony sem přepažil slabou kulatinou co sem nasbíral po lese a namíchal kompost s ornicí kterým sem záhony až po úroveň terénu zasypal.


Na konstrukci sem si zašel opět do lesa kde sem si vyřezal pár starých suchých, spadlých malých stromku, které sem odkůrova,l nařezal, navrtal díry na spoje pro závitové tyče na spojení a natřel. Konstrukci sem pospojoval na místě, kůly sem nedával ani moc do země, asi jen 40 cm a opálil je na spodu v ohní. Udělal vchod a vše sem to omotal dvěmi rolemi potravinářské fólie. No a bylo hotovo, asi cca 4 dny práce ve dvou.


Po 7 měsících super sloužení sem přišel na to že jedinný problém který mám je že jsem neprovázal spoje do trojúhelníku a tak se mi to trochu pohlo, a tak stačí už jen na příští rok vychytat toto a jede se dál:)


Foto v  brzké době nasdílím



Vše se dá udělat za minimální náklady, jen člověk musí trochu přemýšlet, hledat vhodný materiál a nebýt jen teoretik

Přílohy
2632677020_o.jpg
2632677020_o.jpg (172.36 KiB) Zobrazeno 2279 x
2632671471_o.jpg
2632671471_o.jpg (133.13 KiB) Zobrazeno 2279 x

Uživatelský avatar
mastnacek
Příspěvky: 975
Registrován: 29 pro 2012 19:43

Re: Foliák za 300kč

Příspěvek od mastnacek »

Jak dlouho myslis ze  vydrzi ta folie? Nevim jak vypada potravinarska, ale hadam ze to neni zpevneny vlaknem jako ty kasirovany co se na foliaky pouzivaj. Budes ji na zimu sundavavat nebo pockas az ti ji vichry roztrhaj na cucky?


Uživatelský avatar
Jiří Wwoofer
Příspěvky: 16
Registrován: 20 říj 2013 21:04

Re: Foliák za 300kč

Příspěvek od Jiří Wwoofer »

No řekněme že jelikož sem na kopci 560mnm u horských kopců, tak už mám vyzkoušené že fólii ani ten nejvetší vichr co letos byl ji nepoškodil, takže sundám ji jen ze střechy a tu bud, dám znova nebo dám jinou, na tu střechu je to třeba 70Kč a trvá to pár minut. uvidíme na jaře:)


Uživatelský avatar
mastnacek
Příspěvky: 975
Registrován: 29 pro 2012 19:43

Re: Foliák za 300kč

Příspěvek od mastnacek »

Ja mam prave jinou zkusenost a to prave s kasirovanou folii.  Je natazena prez dratenou kostru ( pulvalec ) a prisita. Po zime nekdy neprezije, jestli jak premrzne a je na jizni strane, takze schytava ty nejvetsi fujavce co tady foukaj. UV zareni foliim taky moc na zivotnosti nepridava. U strecovky se prave bojim, ze na slunicku dost zmeni konzistenci. Ale treba se pletu. Ale i kdyby to vydrzelo jednu sezonu, tak ji pak smotas a muzes s ni zatopit v petrach .)


Ivan Permawebovič
Příspěvky: 108
Registrován: 26 bře 2013 22:07

Re: Foliák za 300kč

Příspěvek od Ivan Permawebovič »

na svázání do trojúhelníku stačí doplnit konstrukci tahovými dráty (stačí vázací 2mm Fe Zn), nebo provazy , které nepovolují , pokud takové existují, 


Ivan Permawebovič
Příspěvky: 108
Registrován: 26 bře 2013 22:07

Re: Foliák za 300kč

Příspěvek od Ivan Permawebovič »

folii nutno na zimu sundavat, tj. konstrukčně ji řešit jako sundavací, PE folie se dají dobře žehlit i s jinými foliemi, skelnými mřížkami apod., jelikož je plast teplem hodně roztažitelný, je možné u větších ploch, kde hrozí  třepetání folie s jejím možným pošjkozením, nažehlit na folii, tunýlky, kterými se protáhnou pružné nebo pevné provazy apod., celé se to musí nechat sundavat, 


Milan K
Příspěvky: 1
Registrován: 26 říj 2013 16:07

Re: Foliák za 300kč

Příspěvek od Milan K »

jestli je to strečovka,tak se ti po zimě rozpadne.mráz a sluníčko udělá své.bude křehká a až ji budeš po zimě chtít sundat,tak budeš honit po okolí milion kousíčků.v práci jsme s ní balili venku nějaké věci a vždycky po zimě byla na cáry.ale uvidíš sám.



RomanX04
Příspěvky: 15
Registrován: 12 dub 2012 10:01

Re: Foliák za 300kč

Příspěvek od RomanX04 »

Ahoj, čemu prosím tě Jirko říkáš potravinářská folie? Myslíš ty balicí cívky šířky 50cm, co se tím obtahujou palety se zbožím?

Roman

Uživatelský avatar
Jiří Wwoofer
Příspěvky: 16
Registrován: 20 říj 2013 21:04

Re: Foliák za 300kč

Příspěvek od Jiří Wwoofer »

Jasný tak to je přesně ona:)

Roman říká:


Ahoj, čemu prosím tě Jirko říkáš potravinářská folie? Myslíš ty balicí cívky šířky 50cm, co se tím obtahujou palety se zbožím?
Roman



Uživatelský avatar
Jiří Wwoofer
Příspěvky: 16
Registrován: 20 říj 2013 21:04

Re: Foliák za 300kč

Příspěvek od Jiří Wwoofer »

Každopádně je to fakt jedno protože nejdůležitějsí je konstrukce a také ta stojí větnšinou nejvíce peněz, takže i když budu muset fólii na jaře za 200kč koupit novou(omotání trvá asi 40min,nebo zvolit jiný materiál ktererý mě napadne, nic se nestane.


Odpovědět