Sháním zeminu

Nabídka, poptávka
jarda bon jovi

Re: Sháním zeminu

Příspěvek od jarda bon jovi »

No vidíš, a běžně nabízejí zemědělcům kompost i s dovozem a aplikací zdarma.Málokdo to bere, páč tam opravdu není jistota obsahu a navíc, je třeba někde vyzvrátit čistírenské kaly. A protože soused dělá technologa u kompostáren, bere si hnůj i k růžičkám ode mne.Je třeba si uvědomit, že čističky neumí anihilovat.....

Raději pomaleji, nebo hnůj, nebo kompost sám..... A nebo od nich chtěj certifikát pro použití v ekologickém  hospodářství.
Martin Lipenský říká:

Stejný problém, ale jiné místo - Pardubicko a okolí.

V Dražkovících je kompostárna, tuna za 408 Kč, což mi připadá jako velice přijatelná částka.

Plánuju prozatím do cca 1000 m2 záhonů (možná více, možná méně, co stihnu).  Z vlastních zdrojů dokážu získat materiál  tak z 10 000 m2, ale to je jen tráva, ideálně nějaká ta "zbytná" hlína z přípravy záhonů.

Dejme z dalších 2500 m2 odebírám trávu sousedům :), v sezóně cca 1x 14 dní (jeden až tři týdny, jak kdo...), taky něco hnoje po slepicích a králících.

Mohlo by to stačit (včetně otočení zeleného hnojení) a nebo je lepší "risknout" ty vnější zdroje - kompostárna? Fakt bych tu půdu do začátku rád pořádně zúrodnil, ale co jsem četl, v průmyslovém kompostu může být ledacos....

Martin Lipenský

Příspěvek od Martin Lipenský »

Díky za radu, tak asi raději zůstanu u vlastních a +-  v místě dostupných zdrojů :)

jarda bon jovi

Příspěvek od jarda bon jovi »

Určitě, taky bych nezatracoval poštěpkované haluze, páč jemná štěpka prolitá kuřincema je  pravá mana nebeská ..... nebo kukuřičné středy, staré baflíky senáže, u kterých zemědělec neví, co s nimi, a rád ti je zadáčo doveze...... alternativ je mnoho, ještě kámoše s čelním nakladačem, nebo nakladačem hnoje za traktor, aby ti to dvakrát zamíchal a máš to tam.

ale věř mi, stojí to za to.....

Martin Lipenský říká:

Díky za radu, tak asi raději zůstanu u vlastních a +-  v místě dostupných zdrojů :)

Martin Lipenský

Příspěvek od Martin Lipenský »

Bohužel u nás se už zemědělství moc nenosí, Ti co se tím živí  nemají ničeho moc nazbyt a jinak to funguje hlavně na dotacích na travním porostu a prodeji balíků, buť se to prodá na mulč pro zahrádkáře nebo na spálení

Štěpkování je super nápad, do toho asi půjdu, ale chvilku potrvá, než mi naroste materiál:)

míra

Příspěvek od míra »

Chtěl jsem se zeptat, jakou máte zkušenost s kompostem z městských kompostáren, dá se tomu věřit? Osobně preferuji vlastní kompost, přibližně vím, z čeho je. Obávám se, že ve velkých kompostárnách tam hodí opravdu cokoli. Děkuji za info a případné klady a zápory takového kompostu:)

Tomáš Svoboda

Příspěvek od Tomáš Svoboda »

míra: Pokud má kompostárna atest zdravotní nezávadnosti kompostu pro pěstování potravin, tak bych se toho nebál..., i když sem tam se najde v kompostu nějaký ten plast či hliník (ne každý hází do bioodpadu to, co tam patří). Sám takovýto kompost používám.

Josef Čermák

Příspěvek od Josef Čermák »

Ahoj ,půda je zlato.Z hoven.

Je třeba ji tvořit 1.Hluboká orba

2.Jeteloviny

3.Hovna + mrva

4.Jeteloviny

5.Hovna + mrva

6.Brambory

7.Pokračuješ klasickým 4,nebo 16 polním osevním systémem.

Ahoj Jožka

Odpovědět