Sháním zeminu

Nabídka, poptávka
Uživatelský avatar
HonzaK
Příspěvky: 99
Registrován: 27 úno 2012 21:18

Sháním zeminu

Příspěvek od HonzaK »

Zdravím,


sháním větší množství zeminy na pěstování zeleniny.


Neměl byste někdo?


Nebo nemáte někdo zkušenost s koupí dobré kvalitní půdy v okolí Prahy nebo Mělníka?


Minulý rok jsem byl v kompostárně v Odolce a byla to katastrofa, ten "kompost" smrděl jak měsíc nevynešenšj odpakovej koš a byly v něm kousky plastů.



Díky předem za tipy


Uživatelský avatar
HonzaK
Příspěvky: 99
Registrován: 27 úno 2012 21:18

Re: Sháním zeminu

Příspěvek od HonzaK »

nikdo nikdy nekupoval větší množství zeminy? ani nikdo koho znáte?  



ale nepovídejte:)


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Sháním zeminu

Příspěvek od QNX »

HonzaK:  Stačila by ti ornice ze skrývky, nebo hledáš nějaký fajnový pěstební subtrát? Pokud chceš ornici, tak kolik jí potřebuješ? Možná bych o něčem věděl.


Uživatelský avatar
HonzaK
Příspěvky: 99
Registrován: 27 úno 2012 21:18

Re: Sháním zeminu

Příspěvek od HonzaK »

to by asi měla stačit....


chci letos pěstovat zeleninu podle vzoru Igora Ljadova. v záhonech už mám kartony, organické zbytky, trochu hnoje a slámu, zkrátka jsem je na zimu zamulčoval, takže když to zjara obeženu bedněním a zahážu vrstvou zeminy, mělo by to fungovat. živiny by měl dodat tento uleželý mulč, proto si myslím že ornice by stačila.


no a kolik budu potřebovat musím ještě spočítat, ale tak 2.5 až 3 kubíky. sakra to může bejt dle příměsí klidně i 5 tun, ne?


odkud je ta skrývka? není to nějaký konvenční pole:)



Uživatelský avatar
Marek Parek
Příspěvky: 227
Registrován: 08 dub 2010 15:05

Re: Sháním zeminu

Příspěvek od Marek Parek »

HonzaK U ornice je obecně problém s původem, může to být zaneřáděné buhvíčím. Klient si takhle taky nechal dovézt 3 tatry "úžasné černozemě" pak to zmoklo, uschlo a nedalo se do toho kopnout, hroudy jak kámen.


A nemůžeš ty chodníčky mezi záhony prohloubit a to co vybereš hodit do záhonu? + průbežně doplňovat vlastním kompostem


Uživatelský avatar
Ronja Korousová
Příspěvky: 71
Registrován: 02 dub 2012 14:16

Re: Sháním zeminu

Příspěvek od Ronja Korousová »

Já jsem sháněla zem kolem Plzně a sehnala jsem jí málo a strašně drahou.



Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Sháním zeminu

Příspěvek od QNX »

HonzaK: Musím se na místě pořádně podívat, ale po ekozemělděci to samozřejmě není. Je to ornice z normální zemědělské krajiny, nic BIO, ale žádná skládka.


Uživatelský avatar
HonzaK
Příspěvky: 99
Registrován: 27 úno 2012 21:18

Re: Sháním zeminu

Příspěvek od HonzaK »

Marek: to už dost dobře nejde, už teď je cestička dost pod úrovní a navíc tý zeminy budu potřebovat opravdu mraky,


protože ještě k tomu potřebuju dovyplnit 3 vyvýšené záhony(hodně netradiční protože jsou postaveny na skále, viz foto:))



QNX: díky moc, mrkni na to, domluvíme se na kurzu.




Uživatelský avatar
Romana SM
Příspěvky: 286
Registrován: 10 bře 2010 21:44

Re: Sháním zeminu

Příspěvek od Romana SM »

no jo, taky bych potřebovala, kde má člověk brát materiál na ty vyvýšené záhony, to v knihách neporadí :-)


Viktor Cais
Příspěvky: 3
Registrován: 20 úno 2013 08:43

Re: Sháním zeminu

Příspěvek od Viktor Cais »

Asi není nejlepší to kupovat v kompostárně, protože tam bude i degradované a zoxidované hnědé uhlí plus spousta humusu(tedy odpadu). Já kupoval pěknou hlínu(opravdu hlínu) u české Lípy - nebyla drahá( asi 1500 za velkej náklaďák), ale samozřejmě doprava to hrozně prodraží - já platil 4500. Nejlepší by bylo zkusit firmu, která dělá skrývky na silnice a jít se podívat co skrývají a domluvit se nejlépe s řidičem náklaďáku a něco mu vtisknout do ruky. Vím asi to není nejčistší způsob, ale bude rozhodně nejrychlejší-ale zabere ti to víc času. Viktor


Odpovědět