Nabízím indické běžce

Nabídka, poptávka
Ilona Stěhulová
Příspěvky: 36
Registrován: 10 lis 2010 10:10

Nabízím indické běžce

Příspěvek od Ilona Stěhulová »

Loni se mi na těchto stránkách ozvalo několik zájemců o indické běžce. První kachňata jsou na světě, kdo má zájem může se mi ozvat na e-mail Ilona.stehulova@atlas.cz.


Protože tu proběhlo pár diskusí o choulostivosti běžců na teplo, dovolím si přidat pár poznámek. Kachňata vyžadují přitápení lampou jen 3-4 dny po vylíhnutí. Po přepeření snesou bez problémů teplotu do -15°C, rozhodně jim tedy není potřeba vytápět kachník.


Do Evropy se tohle plemeno kachen dostalo uz v 16. století, ve větší míře pak ve století 19. Nemůže se nijak nekontrolovatelně šířit. Nevidím v něm tedy osobně žádné nebezpečí pro naši přírodu. Nepůvodních druhů zvířat žije v našich lesích několik.


 

Přílohy
2632651047_o.jpg
2632651047_o.jpg (70.79 KiB) Zobrazeno 2202 x

Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Nabízím indické běžce

Příspěvek od QNX »

Ilona Sněhulová: šířit ve volné přírodě se běžci nemůžou, protože je hned něco sežere. Dokonce i při jejich chovu v zajetí dá dost práce zajistit, aby je nic nesežralo.


3-4 dny přitápění mi připadá dost málo. Možná při odchovu v pokojové teplotě, ale venku by jim teď byla zima a nemuselo by to dobře dopadnout (a stejně by je hned sežrala nějaká kočka, nebo dravec).


Uživatelský avatar
Martin Gross
Příspěvky: 811
Registrován: 06 dub 2010 13:22

Re: Nabízím indické běžce

Příspěvek od Martin Gross »

Hodně záleží na prostředí, počasí, lokalitě, kde by káčata běhala. Určitě bych je ale nenechal venku moc dlouho pod cca 18°C. Dumám o nějaké kvočně - slepice, nebo pižmových kachnách. Tam by si je určitě kvočna schovala, pokud by bylo potřeba. Ale zkušenost s tím nemám. Mě zasedla kachna v červnu/červenci. pod keř a kuna mi všechna vejce odtahala.


Zajímalo by mě, jak by kachna-máma zareagovala, pokud by nějaký dravec, co je tak bedlivě obě kachny sledují na obloze, začal klesat k našemu dvoru. Viděl jsem reakci kvočny a kuřat, když si nějaký jestřáb, nebo káně, či co to bylo, chtělo dát gáblík u nás na kompostě. Kuřata v zlomku vteřiny nebyla. Jak tak rychle našla úkryty, nevím, ale prostě se najednou vypařila. Snad sekundu, dvě poté, dravec vymanévroval těsně nad zemí a zas zmizel.


U kachen jsem viděl úprk pod hladinu rybníka. Chov na souši toto dost komplikuje. :-D


Ilona Stěhulová
Příspěvky: 36
Registrován: 10 lis 2010 10:10

Re: Nabízím indické běžce

Příspěvek od Ilona Stěhulová »

Samozřejmě záleží na prostředí. Minimálně první tři týdny je musíte dávat domů, pokud teplota klesá pod 15-18°C. Další přitápění lampou, nebo čímkoliv jiným není potřeba. Už moje babička ale v prvnich dnech chovala drůbež pod kuchyňským stolem, takže nic vyjímečného.


Např. selata nemají po narození vyvinutou termoregulaci a bez neustálého přitápění nevydrží. Matka to řeší stavbou uzavřeného hnízda, ale v komerčních stájích k tomu nemá šanci.


Pižmovky jsou prý dobré matky, ale osobní zkušenost s tím nemám. Odchoval jste někdy běžce pod kachnou? Zajímalo by mě, jestli mají taková kachňata sama lepší mateřské schopnosti.


 


 


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Nabízím indické běžce

Příspěvek od QNX »

Ilona Stěhulová: Já mám běžce v komoře a jsem rád, že to není v kuchyni :-) Přece jenom trochu smrdí. Jen co dodělám prostor v hospodářské části (zabezpečení proti kočce, teď by mi je tam sežrala + nějaký stůl, ohrádky ....), tak je přestěhuju tam a v komoře si nechám jenom líhně a dolíheň. přece jenom teď jich tam mám jenom 9, ale v přístí várce už jich snad bude mnohem víc. Venku půjdou do slepičího traktoru a tam by se infralampa s termostatem docela hodila. Nemusel bych je stěhovat a když by klesla teplota, tak by jim to samo přitopilo.


Venkovní-přirozený odchov mi v našich podmínkách připadá značně nepraktický ......... asi by mi je něco sežralo. Snad jedině udělat hnízdo na plovoucím ostrově.


Maruska Jecmenova
Příspěvky: 4
Registrován: 29 kvě 2010 11:51

Re: Nabízím indické běžce

Příspěvek od Maruska Jecmenova »

      


     dobrý den. mám zájem o indické běžce. párek  nemáte náhodou .děkujinza odpověd.ječmenová


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Nabízím indické běžce

Příspěvek od QNX »

Maruska Jecmenova: Běžce mám.


 


Ilona Stěhulová
Příspěvky: 36
Registrován: 10 lis 2010 10:10

Re: Nabízím indické běžce

Příspěvek od Ilona Stěhulová »

Mám jen už jen 5 mladých kačerů. Ilona

Radka Hamplová
Příspěvky: 9
Registrován: 17 bře 2010 20:50

Re: Nabízím indické běžce

Příspěvek od Radka Hamplová »

Také mám ještě 3 už opeřená kachňata. Kačera a dvě kačky. K odběru u Jaroměře - východní Čechy. Radka H.

Maruska Jecmenova
Příspěvky: 4
Registrován: 29 kvě 2010 11:51

Re: Nabízím indické běžce

Příspěvek od Maruska Jecmenova »

 


      kolik budou stát DOHROMADY,?Vemu si všechny tři.Napište mi


prosím tel.č. a adresu kam si mám pro ně přijet.Děkuji Ječmenová    Mé tel. č. je 608446192


 


Odpovědět