Výběr zahradního nábytku

Nabídka, poptávka
Odpovědět
Pavel NovákX01
Příspěvky: 2
Registrován: 06 dub 2014 21:25

Výběr zahradního nábytku

Příspěvek od Pavel NovákX01 »

Už je to definitivně tady. Přišlo jaro a s ním spojená kupa práce na zahrádce. Jaro však není spojeno jen se zahradními pracemi, ale i s grilováním a sezením na zahrádce s přáteli u sklenky dobrého vína. A přesně pro takové chvíle je dobré se vybavit kvalitním nábytkem, aby bylo zaručeno pohodlí Vaše a i Vašich hostů. Vybrat ovšem kvalitní stoly a židle není zas tak lehké. V tomto článku si popíšeme výhody jednotlivých materiálů.Nejpoužívanějšími materiály jsou samozřejmě plast, dřevo, ale i hliník a ratan. Každý z použitých materiálů má své specifické výhody. Vše si popíšeme vždy na obrázku.


Zahradní plastové stoly a židle patří k velice oblíbeným. Proč? Cena. Jejich obrovskou výhodou je relativně nízká cena, snadná skladnost a manipulovatelnost. Mezi jejich nevýhody určitě patří vzhled a životnost.


Skládací zahradní židle patří k dalšímu velice oblíbenému nábytku díky vysoké kvalitě zpracování a dlouhé životnosti.Naprostou špičkou v oblasti zahradních posezení jsou dřevěné stoly, které disponují skvělý vzhledem. Jejich nevýhodou je však vyšší pořizovací cena. Použité dřevo bývá obvykle týkové, akátové, borové nebo další různé tropické dřeviny.


Obecně kovové zahradní sety patří také k velmi dobré alternativně, když chcete trošku ušetřit a zároveň tolik nesnižovat kvalitu. Obvyklým materiálem bývá hlavně hliník. Díky ceně však může hrozit, že časem dojde k „únavě“ materiálu a ten časem může ztrácet na své pevnosti. Nicméně vzhledem k ceně a době, za jakou tento proces nastane se i tato alternativa určitě vyplatí.
Kapitolou samo pro sebe je pak ratanový nábytek. Jedná se o druh palmy, která roste v deštných pralesech. Jedná se o „šlahouny“, které mohou dosahovat až neuvěřitelné délky 180metrů. Chovají se podobně jako vinné a šplhají po všem, co jim přijde do cesty. Ratan se zpracovává v době staří od 15 do 30 let. Pro použití v nábytkářském promyslu byl předurčen díky svým skvělým vlastnostem jako je vysoké pevnost, nízká hmotnost, velká odolnost a snadná zpracovatelnost. Stejně jako ostatní druhy dřeva ho lze bez problému lakovat a natírat.


 


A co vy? Už máte vybráno?


Honza Jánský
Příspěvky: 2
Registrován: 29 čer 2016 05:22

Re: Výběr zahradního nábytku

Příspěvek od Honza Jánský »

pro mě je jednoznačným favoritem ratan. Bohužel ten pravý je na zahradu trochu nevyužitelný :/ Stačí trochu špatné počasí a ničí se. Doma mám křesílka už asi 20 let a jsou pořád skvělé, ale na zahradě jsem dvě zničil za jednu sezónu. Takže na zahradu jsem jako alternativu zvolil takové křesílka z umělého ratanu a ty mi už naštěstí vydržely. :) 


Odpovědět