Koupě indického běžce

Nabídka, poptávka
Ondřej Bártek
Příspěvky: 3
Registrován: 07 úno 2011 22:41

Koupě indického běžce

Příspěvek od Ondřej Bártek »

Ahoj, chtěl bych koupit indického běžce, a to asi tak jednoho kačera a 2 samice. Jsem od Ostravy, takže hledám prodejce nejlépe z okolí, ale nevadí zajet pro běžce i dál. Potřeboval bych je do dubna až května. Děkuji za nabídky.


ondra.bartek@centrum.cz


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Koupě indického běžce

Příspěvek od QNX »

Ondřej Bártek: Zatím ještě běžce na prodej nemáme, ale když se zadaří tak snad budou.  Máme i zájemce z Ostravy, tak třeba by ti je byl ochotný dovézt až si pro ně přijede. Napiš si koncem dubna až to bude aktuální.

Ondřej Bártek
Příspěvky: 3
Registrován: 07 úno 2011 22:41

Re: Koupě indického běžce

Příspěvek od Ondřej Bártek »

Ok dík za info. A jaká je cena kačera se 2 samicemi??? Slyšel jsem o ceně tak kolem 250-300kč/kus. Je tato cena pořád aktuální?? 

Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Koupě indického běžce

Příspěvek od QNX »

Ondřej Bártek: Předpokládám, že ta cena 250-300kč z loňského roku bude platit i letos. Kachní burza je stabilní :-) Samozřejmě to není cena za nějaké špičkové chovné jedince, tam horní hranice není omezená.

Ondřej Bártek
Příspěvky: 3
Registrován: 07 úno 2011 22:41

Re: Koupě indického běžce

Příspěvek od Ondřej Bártek »

To je v pohodě já potřebuji hlavně přeborníky v likvidaci slimáků. Jestli to bude Brad Pitt nebo Jirka Paroubků je mi vcelku jedno. :-))

QNX říká:
Ondřej Bártek: Předpokládám, že ta cena 250-300kč z loňského roku bude platit i letos. Kachní burza je stabilní :-) Samozřejmě to není cena za nějaké špičkové chovné jedince, tam horní hranice není omezená.


Uživatelský avatar
RADIM BUFFALO TOBIAS
Příspěvky: 846
Registrován: 09 bře 2010 14:47

Re: Koupě indického běžce

Příspěvek od RADIM BUFFALO TOBIAS »

tak co, sehnals něco...??? a za kolik, pokud to není tajemství...??? viděl jsem na www.ifauna.cz nabídky i za 500...!!! já mám pižmovky a teď si jedu tady kousek do rychvaldu pro pomořanské za 250...sežerou těch slimáků více a přitom váží 2x tolik...já jsem hysterii po běžcích nepodlehl...

Uživatelský avatar
RADIM BUFFALO TOBIAS
Příspěvky: 846
Registrován: 09 bře 2010 14:47

Re: Koupě indického běžce

Příspěvek od RADIM BUFFALO TOBIAS »

u drůbeže se slovo samice nepoužívá...kohout, kačer, houser, krocan, perlák se označuje 1.0 a slepice, kachna, husa, krůta se zase označuje 0.1...takže pokud chčeš koupit třeba 1 kačera + 2 kachny tak můžeš napsat kmen 1.2...

Ondřej Bártek říká:
Ok dík za info. A jaká je cena kačera se 2 samicemi??? Slyšel jsem o ceně tak kolem 250-300kč/kus. Je tato cena pořád aktuální?? 


Uživatelský avatar
Martin Gross
Příspěvky: 811
Registrován: 06 dub 2010 13:22

Re: Koupě indického běžce

Příspěvek od Martin Gross »

U vitálního plemene, jako je běžec bych vólil 1,3, jako optimální minimum. Při 1,1 i při 1,2 je riziko, že na jaře roztoužený kačer nepříjemně poraní stálým snažením kachnu na hlavě a na krku.


Nevím, jak je na tom pomořanská, ale běžec je na sběr breberek šlechtěný pár tisíc let. Po zkušenosti s barbariemi a kříženkami s březňačkou musím říct jasně: Pokud chcete, aby na zahradě něco zbylo, neriskujte s evropskými plemeny a vemte běžce, nebo kampbellky. Pokud chceta maso, vemte barbarie. Maso je 1A kvalita, ptáci jsou fakt velcí, masa mají hafo a sežerou, k čemu se dostanou. Včetně malin, borůvek a rybízu. Listy i plody. Běžec nanejvíš tu a tam zkrátí travičku na pěšinkách.


Uživatelský avatar
RADIM BUFFALO TOBIAS
Příspěvky: 846
Registrován: 09 bře 2010 14:47

Re: Koupě indického běžce

Příspěvek od RADIM BUFFALO TOBIAS »

já si do teď myslel, že kachna indický běžec je především pastevní plemeno...a tak si myslím, že jsi to s tou semtam uštípnutou travičkou ma pěšince, přepískl...takže dle tebe, běžec rozliší pešinku od záhonu, třeba se salátem...??? uf, uf, uf...!!!

Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Koupě indického běžce

Příspěvek od QNX »

RBT: salát sežerou s chutí, ale jinak je běžec výrazně masožravější. Taková březňačka je ve srovnání s běžcem úplný vegetarián.  Rozdíl tam fakt je.

Odpovědět