Indičtí běžci - kde je zakoupit?

Nabídka, poptávka
Odpovědět
Uživatelský avatar
Zuzana Saifrová
Příspěvky: 79
Registrován: 09 bře 2010 13:31

Re: Indičtí běžci - kde je zakoupit?

Příspěvek od Zuzana Saifrová »

Mám pstruhové a stříbřitěmodré zbarvení. Jasně, že ju znáš...

RADIM BUFFALO TOBIAS říká:
já vím která to je...viděl jsem jí minuletaková ta permakulturní intelektuálka, že...???tedy, jak to půjde, tak se už přece nějak domluvíme, ne...??? ale jaký máš barevný ráz...??? to tu nikdo zatím nenapsal...perličky jsem kdysi před cca 30 léty měl...chce to prostor a daleko od lidí...hodně řvou a zanášejí...

Zuzana Saifrová říká:

Radime, mám kamarádku ze Stokholmu, která má příbuzné v Karviné. V létě přijede a potom by ti je do Karviné vzala. Dělám te´d něco v okolí Brna a tam je možné také vzít. Aha, ale te´d mně napadlo - nejdřív musí trochu vyrůst a já to musím dodělat do konce května. Tak se rozmysli, ogare, a ozvi se mi. Máš zkušenosti s perličkami, prý výborně hlídají...




RADIM BUFFALO TOBIAS říká:


NO, NESPĚCHÁ TO, JÁ MÁM ČAS...I TŘEBA V LÉTĚ NEBO POZDĚJI...JAK TI TO VYJDE...A JAKÝ BAREVNÝ RÁZ MÁŠ...??? SRNČÍ...??? JÁ NEBAZÍRUJI JEN NA BĚŽCÍCH...SLIMÁKY ŽEROU VŠECHNY KACHNY A JÁ NEPODLÉHÁM CÍLENÉ REKLAMĚ NA NĚ...PRO ZAČÍNAJÍCÍ CHOVATELE...KRŮTY I OBEROU MANDELINKY ZESPOD LISTŮ BRAMBOR, COŽ SLEPICE NEUMÍ...






Uživatelský avatar
RADIM BUFFALO TOBIAS
Příspěvky: 846
Registrován: 09 bře 2010 14:47

Re: Indičtí běžci - kde je zakoupit?

Příspěvek od RADIM BUFFALO TOBIAS »

jak jsou zde stále ty dotazy na chov indických běžců...doporučoval bych výborné chovatelské stránky www.chovprochazka.estranky.cz , no, až to teda bude možné, tak bych si teda od tebe vzal ty modré...stačí mi tak 0.4...nepříbuzného 1.0 už pak někde seženu...patrně bych měl ale uvažovat o aspoň 2.0 pro případ, že by jsem o 1 přišel...a mohl bych si tak sestavit 2 chovné kmeny...to je hned, že se něco nepředvídaného přihodí a pak někde sháněj chovného kačera před chovnou sezónou...!!! nezapomeň je správně okroužkovat aby nebyly kroužka naopak a na správné noze...!!! je to výhoda je mít okroužkované pro budoucí rozlišení věku, případně pro budoucí výstavu, pokud by z odchovu vylezli solidní jedinci...já vím, že mnohým je to 1 ale mělo by to mít nějaký ten řád...si myslím...já stále taky sháním i plemeno drůbeže velkých holokrček...jsou k mání jen ty zdrobnělé...podařilo se mi sehnat 1.0 ale pak mi ho zakousl sousedův pes i spolu s hafo jiných kuřat plemene araukána...až jsem se pak i divil, že mi pak pojišťovna vyplatila bez jakýchkoliv průtahů i cenu, kterou jsem si určil...sousedka měla psa pojištěného v tom pojištění domácnosti či v čem...takovou pojistku je dobré mít...oplatí se to...zvláště při výskytu škodné v okolí chovatele, když ten bydlí třeba někde u lesa...také jsem se nedávno domákl, že se na slovensko dováží i tzv. farmářské kuře z 1 líhně ve francii...slováci je prodávají pod jejich obchodním názvem - kalimero...sice se mi zdá tento název poněkud ujetý ale to je jen už můj názor...podařilo se mi však složitějším způsobem domáknout i kontaktu na tu francouzskou firmu...co jsem o tom " farmářském kuřeti " četl, vypadá dosti perspektivně...je to sice hybrid ale vyskytuje se u nich ve velikém % ten dědičný faktor holokrkosti...i snáška je velice uspokojivá...kohouti by měli dosahovat váhy až +- 6 kg...je to velice vhodný hybrid pro volný pastevní odchov a není je třeba zabíjet hned při dosažení určité jatečné váhy, jako jiné masné hybridy...lze je brakovat průběžně...to jsem ale zase odbočil...jako obvykle... 

Zuzana Saifrová říká:
Mám pstruhové a stříbřitěmodré zbarvení. Jasně, že ju znáš...

RADIM BUFFALO TOBIAS říká:
já vím která to je...viděl jsem jí minuletaková ta permakulturní intelektuálka, že...???tedy, jak to půjde, tak se už přece nějak domluvíme, ne...??? ale jaký máš barevný ráz...??? to tu nikdo zatím nenapsal...perličky jsem kdysi před cca 30 léty měl...chce to prostor a daleko od lidí...hodně řvou a zanášejí...

Zuzana Saifrová říká:

Radime, mám kamarádku ze Stokholmu, která má příbuzné v Karviné. V létě přijede a potom by ti je do Karviné vzala. Dělám te´d něco v okolí Brna a tam je možné také vzít. Aha, ale te´d mně napadlo - nejdřív musí trochu vyrůst a já to musím dodělat do konce května. Tak se rozmysli, ogare, a ozvi se mi. Máš zkušenosti s perličkami, prý výborně hlídají...




RADIM BUFFALO TOBIAS říká:


NO, NESPĚCHÁ TO, JÁ MÁM ČAS...I TŘEBA V LÉTĚ NEBO POZDĚJI...JAK TI TO VYJDE...A JAKÝ BAREVNÝ RÁZ MÁŠ...??? SRNČÍ...??? JÁ NEBAZÍRUJI JEN NA BĚŽCÍCH...SLIMÁKY ŽEROU VŠECHNY KACHNY A JÁ NEPODLÉHÁM CÍLENÉ REKLAMĚ NA NĚ...PRO ZAČÍNAJÍCÍ CHOVATELE...KRŮTY I OBEROU MANDELINKY ZESPOD LISTŮ BRAMBOR, COŽ SLEPICE NEUMÍ...








Uživatelský avatar
Maru V.
Příspěvky: 9
Registrován: 12 led 2011 11:18

Re: Indičtí běžci - kde je zakoupit?

Příspěvek od Maru V. »

Hezký den ... běhají nám po dvoře ... Zatím je jich pět dorostenců, za chvíli i možná poznám, kdo je kdo... Budou divocí, jsou ochočení,  pasou se.. Takže budou samostatní. Další tři miminka jsou ještě pod žárovkou ...


Pokud by měl někdo z okolí Chomutova, Jirkova zájem, určitě se domluvíme. Přivítám i výměnu jako novou krev ...


Maru V.


marushka.z@seznam.cz


Uživatelský avatar
RADIM BUFFALO TOBIAS
Příspěvky: 846
Registrován: 09 bře 2010 14:47

Re: Indičtí běžci - kde je zakoupit?

Příspěvek od RADIM BUFFALO TOBIAS »

nechápu to složení - budou divocí, jsou ochočení, pasou se...takže budou samostatní...dle použitého slova - miminka soudím, že jsi začátečník...zkušený chovatel taková slova nepoužívá...

Uživatelský avatar
RADIM BUFFALO TOBIAS
Příspěvky: 846
Registrován: 09 bře 2010 14:47

Re: Indičtí běžci - kde je zakoupit?

Příspěvek od RADIM BUFFALO TOBIAS »

co to je za slovní paskvil - rodit vajíčka...??? to asi překladač, ne...???


 


Uživatelský avatar
drudriger
Příspěvky: 642
Registrován: 29 srp 2010 14:14

Re: Indičtí běžci - kde je zakoupit?

Příspěvek od drudriger »

zdravim s karlovarska.docela mame problem sehnat kachnatka.klucina co to vybavoval to na posledni chvili zrusil a odjel pryc takze zhanime bezce za nej.tak 3 kachnicky by bodli.mate li nekdo a je to jakz tak v blizkosti, nebo sme ochotny pro to zaject autem ale tak okruh tech 100km vice s nasim favousem asi ne.dik za odpovedi

Uživatelský avatar
RADIM BUFFALO TOBIAS
Příspěvky: 846
Registrován: 09 bře 2010 14:47

Re: Indičtí běžci - kde je zakoupit?

Příspěvek od RADIM BUFFALO TOBIAS »

neblázněte stále s těma běžcema...!!! všechny kachny žerou slimáky...!!! pokuď neseženeš ty běžce, tak vem třeba pižmovky...ty ti navíc samy káčata vysedí a mají o.k. maso, kdežto běžci nee...!!! pokuď ovšem nejsi zase nějaký vegan...

Uživatelský avatar
drudriger
Příspěvky: 642
Registrován: 29 srp 2010 14:14

Re: Indičtí běžci - kde je zakoupit?

Příspěvek od drudriger »

vegan vice mene jsem a jedna se o rozhodnuti celej malej komuntiky tady na nasem barau ze chceme bezce, kdyz zistime ze to stoji s nima naprd tak si poridime neco jineho ze jo a maso teda fakt nejime ale na tom nevidim nic zleho.chceme pestovat zahradku a ne chovat drubez.dik za odpoved

Uživatelský avatar
RADIM BUFFALO TOBIAS
Příspěvky: 846
Registrován: 09 bře 2010 14:47

Re: Indičtí běžci - kde je zakoupit?

Příspěvek od RADIM BUFFALO TOBIAS »

já ti taky nic neříkám...jezte co uznáte za vhodné...já si taky občas udělám nějaké ty cvrčky, šváby, moučné červy se zázvorem, podle receptů z knihy - kuchyně hmyzem zpestřená 1...ale asi bych nesnes, aby mi někdo říkal, co můžu chovat či pěstovat...jak by jste to asi řešili v té vaší komuně, kdyby 1 chtěl běžce a jiný zase třeba cayugy...??? nebo kachny saské...??? pokuď chcete běžce jen na ty slimáky a na nic jiného, tak to máš už lepší ty plzáky lapat do pivních pastí...zakopat zavařovačku do země a naplnit jí ze 1/2 - 2/3 nějakým levným, pro konzumenta znalce, neatraktívním pívem...a pak třeba co 2 dny vyměnit obsah...

Uživatelský avatar
Zuzana Saifrová
Příspěvky: 79
Registrován: 09 bře 2010 13:31

Re: Indičtí běžci - kde je zakoupit?

Příspěvek od Zuzana Saifrová »

Běžce mám, ale jsem z Vysočiny - Hlinsko v Čechách. Slimáky žerou, přímo je vyhledávají. Mám i pyžmovky a ty žerou také slimáky, ale rozdíl je v tom, že běžci jich sežerou mnohokrát tolik a navíc je neustále vyhledávají.


zuzka z lesa

drudo drudriger říká:


zdravim s karlovarska.docela mame problem sehnat kachnatka.klucina co to vybavoval to na posledni chvili zrusil a odjel pryc takze zhanime bezce za nej.tak 3 kachnicky by bodli.mate li nekdo a je to jakz tak v blizkosti, nebo sme ochotny pro to zaject autem ale tak okruh tech 100km vice s nasim favousem asi ne.dik za odpovedi


Odpovědět