Východočeši spojme se ! :)

Nalezněte lidi ve svém okolí
Odpovědět
Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Východočeši spojme se ! :)

Příspěvek od QNX »

Eva Hauserová: Jestli ta kamarádka o pozemek nemá zájem a jenom ji obtěžuje, tak jí klidně vyřiď, že si ho vezmu i s těma dřevinama a zbavím ji tak jejího problému.


Uživatelský avatar
Eva Hauserová
Příspěvky: 193
Registrován: 01 dub 2010 17:35

Re: Východočeši spojme se ! :)

Příspěvek od Eva Hauserová »

OK, spíš se s ní dohodni rovnou, kontakt eva.nemethova@seznam.cz

QNX říká:


Eva Hauserová: Jestli ta kamarádka o pozemek nemá zájem a jenom ji obtěžuje, tak jí klidně vyřiď, že si ho vezmu i s těma dřevinama a zbavím ji tak jejího problému.





Uživatelský avatar
mastnacek
Příspěvky: 975
Registrován: 29 pro 2012 19:43

Re: Východočeši spojme se ! :)

Příspěvek od mastnacek »

Ahoj, moc pekny. Proc ale kdyz knizky vydavate tak neprodavate i ebooky? Je k tomu nejaky konkretni duvod? Nebo alespon kdyz nekdo koupi papirovou tak mu dat ebook jako bonus. Ja treba rad ctu na telefonu nebo ted nove na ctecce.  A myslim ze spousta lidi to tak ma. Papir si sebou nevezmu vsude kdyz mam volnou chvili, treba wc v praci :)

Eva Hauserová říká:


Ahoj! Upoutaly mě ty východní Čechy, protože jsem se pokoušela (vlastně ještě pokouším) nějak ztvárnit pozemek ve Valech u Přelouče, který patří kamarádce, co o něj vůbec nemá zájem a jen ji obtěžuje, že musí zajišťovat sekání trávy. Začala jsem to osazovat různými drobnými dřevinami a nastýlat kolem tak, aby se ten trávník minimalizoval, ale nezvládám to, jelikož bydlím 100 km daleko, takže si teď na jaře zřejmě ty loňské sazenice odvezu do Prahy - ale kdyby je někdo z Přelouče a okolí chtěl zadarmo, bylo by to super! Když je tam nechám, evidentně to zaroste a pak se to pokosí nějakou necitlivou mašinerií. Nebo ještě líp - kdyby tam někdo chtěl pokračovat.


Jinak co se týče knížek, Permakultura (CS) má knihovnu, teď je fyzicky v Brně a půjčuje z ní Hela Vlašínová, seznam si můžete stáhnout tady:


http://www.permakulturacs.cz/index.php?option=com_content&view=...


a ke kontaktování lidí můžete využít stránku na FCB


http://www.facebook.com/PermakulturaCS?ref=ts&fref=ts





Uživatelský avatar
Eva Hauserová
Příspěvky: 193
Registrován: 01 dub 2010 17:35

Re: Východočeši spojme se ! :)

Příspěvek od Eva Hauserová »

My skoro nic nevydáváme, knihy v PK knihovně jsou porůznu nakoupené, dary apod. Vydali jsme sborník Letem světem permakultury a ten je volně ke stažení na našem webu www.permakulturacs.cz - pod Organizace a Dokumenty ke stažení. Od letošního roku je on-line i náš PK čtvrtletník Klíčová dírka, dá se objednat na predplatne@permakulturacs.cz.


Uživatelský avatar
mastnacek
Příspěvky: 975
Registrován: 29 pro 2012 19:43

Re: Východočeši spojme se ! :)

Příspěvek od mastnacek »

Ahaaa, tak jsem si to spatne vylozil :) Na klicovou dirku jsem koukal, bohuzel je to v pdf, to je dobre tak pro tisk.


Uživatelský avatar
Eva Hauserová
Příspěvky: 193
Registrován: 01 dub 2010 17:35

Re: Východočeši spojme se ! :)

Příspěvek od Eva Hauserová »

Jo? Já si do své čtečky můžu stáhnout i pdfka. Nevím, jak moc komplikované by pro nás bylo to převádět do jiných formátů. Co bys potřeboval?


Uživatelský avatar
mastnacek
Příspěvky: 975
Registrován: 29 pro 2012 19:43

Re: Východočeši spojme se ! :)

Příspěvek od mastnacek »

Taky si tam muzu nahrat pdfko, jenze neni zase tolik ctecek, ktere pak umi v pdf zvetsovat pismo. To se pak jen zoomuje a musi se posouvat do stran atd atd. Idealne format epub. Koukal jsem ze starsi cisla jsou co se tyka grafiky takovy dost divoky. PDFko si prevedu, ale bez problemu to jde jen pokud je idealne pouzity jeden typ pisma, jeden sloupec na strance atd.


Uživatelský avatar
Eva Hauserová
Příspěvky: 193
Registrován: 01 dub 2010 17:35

Re: Východočeši spojme se ! :)

Příspěvek od Eva Hauserová »

Díky, zkonzultuju s naším webmasterem epub.


Uživatelský avatar
mastnacek
Příspěvky: 975
Registrován: 29 pro 2012 19:43

Re: Východočeši spojme se ! :)

Příspěvek od mastnacek »

Bylo by to supr, pak si vas casopis predplatim, diky :) Apropto, kdy vyjde prvni cislo 2013?


Jirka Němeček
Příspěvky: 6
Registrován: 19 úno 2013 10:51

Re: Východočeši spojme se ! :)

Příspěvek od Jirka Němeček »

Ahoj východočeši :o))


ne, že bych měl nějaký konkrétní příspěvek do tohoto vlákna, ale zaujalo mě téma. Tak jen poslušně hlásím, že jsem taky z tohoto koutu světa a to z náchodského okresu. Konkrétně kousek od města Hronov v lokalitě obce Horní Radechová na takové samotě na okraji obce. Momentálně realizuji nápady na cca 1,5 ha. Něco už jsem vybudoval a stále aktivně buduji, sázím, sklízím a osamostatňuji se. Takže kdyby někdo něco zajímavýho, např. nějaká akce, dotaz, rada, výměna, návštěva, zkrátka cokoliv, tak rád přijedu, pomůžu, vyměním, pohostím atd. Tak se mějte všichni krásně a ať se vám dílo daří a máte z něho radost.


Odpovědět