Východočeši spojme se ! :)

Nalezněte lidi ve svém okolí
Odpovědět
Uživatelský avatar
Muška
Příspěvky: 52
Registrován: 03 dub 2012 21:23

Re: Východočeši spojme se ! :)

Příspěvek od Muška »

JJ, taky :-)

Slavek Krčmář říká:


Jezdíte na Smetanku, která je zhruba v tomto termínu?

Muška říká:


Do Litomyšle jezdím téměř každý rok na přelomu konce šk.roku/prázdnin.. :-) Jinak ale moc nevěřím, že by přijela stovka lidí, většinou se každý nadchne, ale pak mu do toho něco vleze atd... :-)








Uživatelský avatar
Muška
Příspěvky: 52
Registrován: 03 dub 2012 21:23

Re: Východočeši spojme se ! :)

Příspěvek od Muška »

To už je z toho Brna blíž než z Hradce  :-)

jarda bon jovi říká:



No, právě, jak jsem psal, jsem z východu východních čech, takže mám Bouzov za hrbem, tj 30km, 15km bělá u jevíčka, což je bývalá, nebo současná padmafarma, dnes http://www.renatanet.cz/  Já vím, že to je od centrálního Hradce hodinka jízdy, ale co je dnes ideální, že......


 
QNX říká:


Urban Grower: Permalot je z VČ dost daleko. Za návštěvu to stojí, ale je to už úplně jiný region.








Uživatelský avatar
Slavek Krčmář
Příspěvky: 66
Registrován: 07 srp 2010 18:00

Re: Východočeši spojme se ! :)

Příspěvek od Slavek Krčmář »

No v tom případě to mám přes dva kopce jsem mobilní tak klidně taky můžu pomoct s přípravou.


Ale nerozumím tomu hlavně žádný peníze. To chceš hostit třeba 30 lidí? Bude někdo schopnej


to zopakovat třeba za rok?

jarda bon jovi říká:


No, 10 až 30 lidí není špatné. Veronika a mark to ke mně mají kousek, tak bych si je přivezl na pomoc a bylo by.  Nějakej kotlík  guláše, nějaký rožnění, pro děcka kočár a pro dospělé vyjíždka na koních,nejaké ty permanápoje, klid a pohoda, dovoz lidí z nádraží, a hlavně žádný peníze. To je takovej  zhruba koncept. Já mám zkušenost s formanama, když měli přijet dva vozy, přijelo jich čtrnáct a dalších dvacet pocestných na vozech.... A malovaný latríny.....


 


  
Veronika a Marek říká:


Jarduv napad je bezva! Kazdopadne se pridame a pomuzeme usporadat ;-)










jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Východočeši spojme se ! :)

Příspěvek od jarda bon jovi »

No jasně že jo, bude to fajn zábava.  A když pomůžeš, bude o to větší sranda.  Klidně se stav, abys byl v obraze....

Slavek Krčmář říká:


No v tom případě to mám přes dva kopce jsem mobilní tak klidně taky můžu pomoct s přípravou.


Ale nerozumím tomu hlavně žádný peníze. To chceš hostit třeba 30 lidí? Bude někdo schopnej


to zopakovat třeba za rok?

jarda bon jovi říká:


No, 10 až 30 lidí není špatné. Veronika a mark to ke mně mají kousek, tak bych si je přivezl na pomoc a bylo by.  Nějakej kotlík  guláše, nějaký rožnění, pro děcka kočár a pro dospělé vyjíždka na koních,nejaké ty permanápoje, klid a pohoda, dovoz lidí z nádraží, a hlavně žádný peníze. To je takovej  zhruba koncept. Já mám zkušenost s formanama, když měli přijet dva vozy, přijelo jich čtrnáct a dalších dvacet pocestných na vozech.... A malovaný latríny.....


 


  
Veronika a Marek říká:


Jarduv napad je bezva! Kazdopadne se pridame a pomuzeme usporadat ;-)













Uživatelský avatar
Slavek Krčmář
Příspěvky: 66
Registrován: 07 srp 2010 18:00

Re: Východočeši spojme se ! :)

Příspěvek od Slavek Krčmář »

Stavím se rád, ale nevím přesně kam . Typuju Moravskotřebovsko, ale vesnici si netroufám odhadnout.

jarda bon jovi říká:


No jasně že jo, bude to fajn zábava.  A když pomůžeš, bude o to větší sranda.  Klidně se stav, abys byl v obraze....

Slavek Krčmář říká:


No v tom případě to mám přes dva kopce jsem mobilní tak klidně taky můžu pomoct s přípravou.


Ale nerozumím tomu hlavně žádný peníze. To chceš hostit třeba 30 lidí? Bude někdo schopnej


to zopakovat třeba za rok?

jarda bon jovi říká:


No, 10 až 30 lidí není špatné. Veronika a mark to ke mně mají kousek, tak bych si je přivezl na pomoc a bylo by.  Nějakej kotlík  guláše, nějaký rožnění, pro děcka kočár a pro dospělé vyjíždka na koních,nejaké ty permanápoje, klid a pohoda, dovoz lidí z nádraží, a hlavně žádný peníze. To je takovej  zhruba koncept. Já mám zkušenost s formanama, když měli přijet dva vozy, přijelo jich čtrnáct a dalších dvacet pocestných na vozech.... A malovaný latríny.....


 


  
Veronika a Marek říká:


Jarduv napad je bezva! Kazdopadne se pridame a pomuzeme usporadat ;-)
















Uživatelský avatar
Slavek Krčmář
Příspěvky: 66
Registrován: 07 srp 2010 18:00

Re: Východočeši spojme se ! :)

Příspěvek od Slavek Krčmář »


Pokud budete mít chuť se potkat až pojedete do Litomyšle dejte vědět. Já si rád najdu čas.
Muška říká:


JJ, taky :-)

Slavek Krčmář říká:


Jezdíte na Smetanku, která je zhruba v tomto termínu?

Muška říká:


Do Litomyšle jezdím téměř každý rok na přelomu konce šk.roku/prázdnin.. :-) Jinak ale moc nevěřím, že by přijela stovka lidí, většinou se každý nadchne, ale pak mu do toho něco vleze atd... :-)











Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Východočeši spojme se ! :)

Příspěvek od QNX »

Když jsme u těch VČ setkání, tak jsem vyhrabal fotku z loňské těžce pracovní akce Habr 2012. Je to focené z našeho lesa a to pod čím stojíme je jabloň pěstovaná speciální metodou korunového mulče :-)



Uživatelský avatar
Em Kulanu
Příspěvky: 48
Registrován: 18 led 2013 03:12

Re: Východočeši spojme se ! :)

Příspěvek od Em Kulanu »

:-))) .... dik za knizky,,,



Lenka Richtrová
Příspěvky: 16
Registrován: 15 úno 2011 13:17

Re: Východočeši spojme se ! :)

Příspěvek od Lenka Richtrová »

Ahoj, až bude dán nějaký termín do placu, rádi se přidáme.. napeču buchty :-) na víc perma se zatím nezmůžu, neb teprve začínáme :-) Za kontakt s někým, kdo jen "nečte v knížkách" budeme rádi. Jsme nově ze Srubů (Choceň, Vysoké Mýto)


Uživatelský avatar
Eva Hauserová
Příspěvky: 193
Registrován: 01 dub 2010 17:35

Re: Východočeši spojme se ! :)

Příspěvek od Eva Hauserová »

Ahoj! Upoutaly mě ty východní Čechy, protože jsem se pokoušela (vlastně ještě pokouším) nějak ztvárnit pozemek ve Valech u Přelouče, který patří kamarádce, co o něj vůbec nemá zájem a jen ji obtěžuje, že musí zajišťovat sekání trávy. Začala jsem to osazovat různými drobnými dřevinami a nastýlat kolem tak, aby se ten trávník minimalizoval, ale nezvládám to, jelikož bydlím 100 km daleko, takže si teď na jaře zřejmě ty loňské sazenice odvezu do Prahy - ale kdyby je někdo z Přelouče a okolí chtěl zadarmo, bylo by to super! Když je tam nechám, evidentně to zaroste a pak se to pokosí nějakou necitlivou mašinerií. Nebo ještě líp - kdyby tam někdo chtěl pokračovat.


Jinak co se týče knížek, Permakultura (CS) má knihovnu, teď je fyzicky v Brně a půjčuje z ní Hela Vlašínová, seznam si můžete stáhnout tady:


http://www.permakulturacs.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=154&Itemid=175


a ke kontaktování lidí můžete využít stránku na FCB


http://www.facebook.com/PermakulturaCS?ref=ts&fref=ts


Odpovědět