Pražáci - kde jste?

Nalezněte lidi ve svém okolí
Odpovědět
Uživatelský avatar
Eva Hauserová
Příspěvky: 193
Registrován: 01 dub 2010 17:35

Re: Pražáci - kde jste?

Příspěvek od Eva Hauserová »

Ráda vysvětlím, jak situace vypadá z našeho hlediska (nikoli z mého osobně, ale celé naší organizace). Vlastníkem domény je jakýsi Petr Kuna, na kterého neexistuje jiný kontakt než petr@permakultura.cz, který končí u QNX (Mirka), na e-mailovou zprávu jsme žádnou odpověď nedostali. Mirek nám na něj odmítl dát mobil. Čili je to buď jeho kamarád nebo fiktivní postava, každopádně Mirkova finta.


Pokud Mirek chce vytvořit permakulturní rozcestník, nabízí se spousta hezkých neobsazených domén. Nebo mohl členy naší organizace požádat, a by mu doménu permakultura.cz pro tento záslužný účel přepustili. Na jaře 2011 bychom to pravděpodobně byli akceptovali. Mirek to neudělal a doménu získal neeticky - uvedl radu organizace v omyl, protože do hlasování rady a do své smlouvy webmastera dal formulaci, že je pověřen převodem domény. Domnívali jsem se, že jde o převod na výhodnější hosting. Když jsme pak po různých konfliktech a poté, co se Mirek jako náš webmaster vůbec neosvědčil, zjistili, že organizace už doménu nevlastní, Mirka jsme vyzvali, aby nám doménu vrátil, a on to odmítl. Takové jednání je velmi neetické a Mirek nás podvedl v součinnosti se svou ženou, která byla v té době předsedkyní, proto jsme je oba z organizace vyloučili. Podotýkám, že značná část členů požadovala podání trestního oznámení, takže tohle je kompromisní řešení.


Na naší nové doméně www.permakulturacs.cz je možné prokliknout na Projekty (kde jsou permakulturní projekty naše i zahraniční) a Odkazy (kde jsou spřízněné aktivity). Mirek blokuje původní doménu permakultura.cz již více než čtyři měsíce a nic se tam neděje. 


   


Uživatelský avatar
drudriger
Příspěvky: 642
Registrován: 29 srp 2010 14:14

Re: Pražáci - kde jste?

Příspěvek od drudriger »

uz by ste se  mohli pohnout dal. je jasne ze vy dvaja se jen tak nedohodnete tak by se s tou stranku mohlo neco delat a neminim jenom kecat. osobne se jako spravce ruznych jinich webu chci do toho vlozit aby se to nekam pohlo.


Po delsi dobe pozorovnai toho co se kolem toho deje ale jsem z casti na mirkove strane aby to byl jenom rozscestnik na ruzne projekty samozrejme na permakulturacs take. mne se take nelibi ten styl ze je tu permakulturacs a musime tam vstupovat . a i tedka se to na strankach permakulturacs tak tvari ze ste jakoby jedine sdruzeni ktere zastersuje vsechny coz neni pravda. jasne ze formulace na strankach tak presne nejsou ale proste to tak vypada. sem za ten rozcestnik .po veekendu bych mnel vedet vice jak s tim helnout  a pohnout veci dal. ono zase jilkuv pristup ze tedka je strankach pouze odkaz na permaweb a na fb skupinu take neni vyvazenej, ale asi v tedle vasi rozhadanosti se nedokazal pohnout dal. treba to nekam pohnout a obe stranysporu by se mneli nejak nad tym zamyslet a promyslet to. 


jinak petr kuna kdyby ste trochu vedeli pracovat s internetem mne to nertvalo ani minutu a mam na ej telefon. Ocividne tu asi nejde o to mit na nej telefon ale nejakou zaminku nebo nevim jak to mate. kazdopadne mi prijde blbe mu telefonovat a obtezovat ho s nasim zahradnickym problemem. z me strany vse po veekendu se ozvu


Uživatelský avatar
Eva Hauserová
Příspěvky: 193
Registrován: 01 dub 2010 17:35

Re: Pražáci - kde jste?

Příspěvek od Eva Hauserová »

Já jsem na sociálních webech neotevřela tyto konflikty ani jednou. určitě bude fajn, když někdo ten rozcestník udělá. PK(CS) nemá ambice všechny zastřešovat, ale síťovat zájemce o ten  jakoby základní, na tradice navazující typ permakultury ano. Jinak - jak tady stále opakuju - ať žije diverzita! S tím Petrem Kunou s tebou absolutně nesouhlasím, lidí toho jména je hodně a bylo na Mirkovi, aby nám kontakt poskytl. Mirkovi rozhodně nemůžeme věřit, co se týče jakékoli další spolupráce.  


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Pražáci - kde jste?

Příspěvek od QNX »

No, ono to bylo samozřejmě jinak. V naprosté stručnosti. Na valném shromáždění (tom revolučním  s velkou účastí i s velkým nadšením) jsme se rozhodli udělat nový a velice složitý web. Podle nabídek jsme později zjistili, že ceny za vytvoření takového webu se pohybuje od 40 000 do 90 000kč a ty peníze organizace prostě neměla. Já jsem se nakonec nabídnul, že si to vezmu na triko sám a tvorbu toho webu zajistím za vlastní peníze. Protože to však byla poměrně přelomová doba v PK(CS) kdy docházelo k souboji staré a nové koncepce (stará byla podle VS opuštěna a bylo s všeobecným nadšením  rozhodnuto následovat novou koncepci kterou jsem tenkrát přednesl já a Max)....... no a když já něco dělám, tak to mám promyšlené třeba i na několik let dopředu a bývám připravený na různé alternativy. Proto jsem si tehdy jako podmínku (pojistku)  nechal radou odhlasovat (všichni pro, já se zdržel hlasování) a následně ve stejném znění i uzavřel smlouvu na základě které došlo k převedení domény. Prostě jsem nechtěl investovat ty peníze a práci (a že to nebyla malá investice) a riskovat, že ji pak někdo hodí do koše a nahradí ji něčím co s permakulturním webem nemá nic společného. Tu doménu jsem měl dva roky po které ji používala PK(CS) a já jsem ji společně s hostingem platil ...... no a pak už to šlo s PK(CS) tak z kopce, že došlo na aktivaci té pojistky . S PK(CS) jsme se rozešli, protože se současné vedení odklonilo od rozhodnutí členů z roku 2011 (po různém vyšktrtávání členů. Dnes na VS dorazí tak 1/3-1/4 účastníků oproti tomu revolučnímu. Takže současná  VS jsou jenom pouhou parodií). Já se tehdejšího záměru držím. Max chtěl organizaci minimalizovat a udělat něco jako ten rozcestník už v roce 2011. Já jsem tenkrát chtěl organizaci zachovat a rozšiřovat..... a dnes musím uznat, že Max měl tenkrát pravdu a organizace se měla rozpustit, nebo naprosto zminimalizovat už v tom roce 2011. Nefunkční organizaci totiž nepotřebujeme, ale ten funkční rozcestník by se hodil. O tom, že organizace získala zdarma (za doménu) práci v hodnotě desítek tisíc (kterou používá dodnes, protože její web je můj web jenom v novém kabátě a s osekáním spousty funkcí) a po dvou letech když se změnilo rozložení sil drze tvrdí, že chce doménu vrátit ....... to je asi tak jako když si něco koupíte spotřebujete to a po dvou letech přijdete za prodejcem s tvrzením, že chcete vrátit svoje peníze, protože tenkrát to přece byly vaše peníze co od vás on dostal. Tolik na vysvětlení. No a k té doméně ...... doména není moje, já pouze stále platím hosting a se současným majitelem mám uzavřenou dohodu, že se tam vytvoří ten rozcestník pro všechny PK aktivity.  


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Pražáci - kde jste?

Příspěvek od QNX »

drudo drudriger: OK, pokud chceš ty (případně i někdo jiný) ke vzniku rozcestníku přispět, tak jsi vítán. Budu jedině rád, když to bude akce Permakulturníci sobě :-)  Ano, současná podoba permakultura.cz je nevyhovující. Dal jsem tam odkaz na Permaweb, protože tady je to asi nejaktivnější a na otevřenou FB skupinu , které vytvořila Romča, protože tam může bez cenzury každý a navíc mi připadá, že se docela hezky rozjíždí, tak se jí snažím podpořit. Odkazy na své weby ani na jiné jsem tam nedával. Jinak v pozadí už běží Joomla s nainstalovanou profi šablonou a sadou několika rozšíření ..... na tom by to mělo běžet. Petr Kuna je skutečně reálný člověk, ale do sporů zasahovat nebude a ani ho nezajímají. Probereme to v sobotu. Pokud se do tvorby rozcestníku chce ještě někdo zapojit a bude v sobotu večer v Praze, tak ať mi napíše, může se k nám přidat.



Uživatelský avatar
Eva Hauserová
Příspěvky: 193
Registrován: 01 dub 2010 17:35

Re: Pražáci - kde jste?

Příspěvek od Eva Hauserová »

Jen několik faktických poznámek: rada o tvé "pojistce" nevěděla, v tom je zásadní rozdíl proti situaci, kdy bys jednal otevřeně. Pixelfield by nám za 5000 Kč udělal úplně nový web, ze starého okopírovali to, co jsme chtěli ponechat, což z mého laického pohledu nebylo mnoho a nebylo podstatné. Členů PK(CS) ubylo hlavně proto, že vaše vedení rozdělilo Čechy a Slováky, jinak počet řádných členů z ČR je přibližně stejný.


Uživatelský avatar
Maddog
Příspěvky: 50
Registrován: 13 bře 2013 11:58

Re: Pražáci - kde jste?

Příspěvek od Maddog »

Nechápu sice proč by měl QNX říkat radě "Tady mám pojstku kdybyste se mnou chtěli vyběhnout"  jak dementum, ale chápu že paní Eva Hauserová chce stvořit moloch jako kdysi komunisti a tomu molochu vládnout a všechno podrobit své cenzuře a zlikvidovat jakoukoli buňku odporu. Proto je jí plnej permakulturní internet jako kdysi Novotného televize když vařil "Dobroty". A proto potřebuje zmapovat všechny perma komunyty aby jim přednesla "svou pravdu". S takhle hádavou paní ve vedení je však jakejkoli spolek odsouzen k rozpadu, protože to nemůže nikoho dlouho bavit poslouchat. Toliko můj názor.


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Pražáci - kde jste?

Příspěvek od QNX »

Eva Hauserová: nevěděla, ale odhlasovala to? Pixelfield vám za 5000kč neudělal nový web. Pixelfield si stáhnul z FTP web co jsem udělal já a provedl pouze minimální úpravy a to konkrétně 1) deaktivaci některých modulů 2) změnu menu 3) instalaci nové šablony. Celé jádro webu, tedy více než 95% práce použil z toho co jsem pro PK(CS) udělal já. Jo a pak udělal ještě jednu změnu a to přepsání footeru z "vytvořil QNX, grafika Eltariel" (nebo tak něco) na "vytvořil Pixelfield s.r.o."  No a pak přišla změna 5) a to bylo zablokování mého účtu a změna 6) úprava obsahu. To, že je to úplně nový web je další z tvých lží.  Ten úbytek členů nebyl daný rozdělením na SR a ČR část. Když na VS zvala členy (ČR část) Eliška, tak rozesílala dopisem asi 160 písemných pozvánek členům organizace! Ty jsi mi sama říkala, že jsi jich pozvala asi 50 a to ještě jenom e-mailem. Těch 110 členů tedy bylo nenápadně z organizace vyškrtnuto a už je nikdo nikam nezve. To je tedy vypečené vedení organizace, které se odvolává na svou členskou základnu :-(


Uživatelský avatar
Eva Hauserová
Příspěvky: 193
Registrován: 01 dub 2010 17:35

Re: Pražáci - kde jste?

Příspěvek od Eva Hauserová »

Jen opakuju, že jsem s žádným konfliktem na žádném sociálním webu sama nevyrukovala, vždycky se jen bráním a obhajuju. Jestli někdo chce úplně všude vidět stalinistické postavy, je to asi spíš jeho problém.

Maddog říká:


Nechápu sice proč by měl QNX říkat radě "Tady mám pojstku kdybyste se mnou chtěli vyběhnout"  jak dementum, ale chápu že paní Eva Hauserová chce stvořit moloch jako kdysi komunisti a tomu molochu vládnout a všechno podrobit své cenzuře a zlikvidovat jakoukoli buňku odporu. Proto je jí plnej permakulturní internet jako kdysi Novotného televize když vařil "Dobroty". A proto potřebuje zmapovat všechny perma komunyty aby jim přednesla "svou pravdu". S takhle hádavou paní ve vedení je však jakejkoli spolek odsouzen k rozpadu, protože to nemůže nikoho dlouho bavit poslouchat. Toliko můj názor.





Uživatelský avatar
Eva Hauserová
Příspěvky: 193
Registrován: 01 dub 2010 17:35

Re: Pražáci - kde jste?

Příspěvek od Eva Hauserová »

Byla tam formulace "převod domény", mělo tam být přinejmenším "převod vlastnictví", nebo "převod na M. Jílka".


V současnosti mi jeden websesignér dělá nový design tří mých domén a bude to stát 7500 Kč, takže ta cena je zcela adekvátní. Nová šablona je zřejmě to, co jsme nutně potřebovali, to ostatní bylo podružné.


Členstvo - na valném shromáždění 2011, společně se Slováky, bylo asi 20 lidí z přibližně 35 řádných členů, na valném shromáždění 2013 bylo 11 lidí, a až si všichni zaplatí příspěvky za rok 2013, budeme mít tuším 27 členů.


 Vím jen o jednom členovi, který nemá e-mailovou adresu (Martin Rybář), tomu jsem poslala pozvánku poštou.

QNX říká:


Eva Hauserová: nevěděla, ale odhlasovala to? Pixelfield vám za 5000kč neudělal nový web. Pixelfield si stáhnul z FTP web co jsem udělal já a provedl pouze minimální úpravy a to konkrétně 1) deaktivaci některých modulů 2) změnu menu 3) instalaci nové šablony. Celé jádro webu, tedy více než 95% práce použil z toho co jsem pro PK(CS) udělal já. Jo a pak udělal ještě jednu změnu a to přepsání footeru z "vytvořil QNX, grafika Eltariel" (nebo tak něco) na "vytvořil Pixelfield s.r.o."  No a pak přišla změna 5) a to bylo zablokování mého účtu a změna 6) úprava obsahu. To, že je to úplně nový web je další z tvých lží.  Ten úbytek členů nebyl daný rozdělením na SR a ČR část. Když na VS zvala členy (ČR část) Eliška, tak rozesílala dopisem asi 160 písemných pozvánek členům organizace! Ty jsi mi sama říkala, že jsi jich pozvala asi 50 a to ještě jenom e-mailem. Těch 110 členů tedy bylo nenápadně z organizace vyškrtnuto a už je nikdo nikam nezve. To je tedy vypečené vedení organizace, které se odvolává na svou členskou základnu :-(





Odpovědět