Pražáci - kde jste?

Nalezněte lidi ve svém okolí
Odpovědět
Uživatelský avatar
Eva Hauserová
Příspěvky: 193
Registrován: 01 dub 2010 17:35

Re: Pražáci - kde jste?

Příspěvek od Eva Hauserová »

Drudo, ty jsi sympaťák! Mně je jasné, že tvé (a DVP) pojetí PK je hodně radikální, obdivuju to, ale sama to nedokážu. Rozhodně jsem pro mírumilovné a vzájemně se obohacující soužití různých směrů permakultury. Dost důležitá je pro mě slušnost - i když lidi potřebují říct něco nepříjemného, tak aby to dělali nezraňujícím způsobem, který hned nevyvolá spirálu agrese.


Původem jsem bioložka (molekulární biologie, genetika, mikračka), teď spíš překladatelka, editorka, spisovatelka. Rostlina - asi nějaké mycelium, které se plazí pod zemí a snaží se všechno mapovat :-)


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Pražáci - kde jste?

Příspěvek od QNX »

Eva Hauserová:  to už je pomalu na trestní oznámení. Vytvořit jakýkoliv dokument obsahující lži a pomluvy můžeš, ale pravdu tím stejně nezměníš. Kdo byl u toho, tak ví, jak to bylo. Žádného podvodu jsem se samozřejmě nedopustil, to je pouze tvoje absurdní konstrukce. Naopak tvé podvody v PK(CS) jsou zdokumentované a pomocí listinných dokumentů snadno dokazatelné.  No, ale to se zase vracíme k oblíbené činnosti PK(CS), tedy nekonstruktivním hádkám. Možná by ti pomohlo místo toho začít realizovat alespoň jeden jediný PK projekt?


Uživatelský avatar
Maddog
Příspěvky: 50
Registrován: 13 bře 2013 11:58

Re: Pražáci - kde jste?

Příspěvek od Maddog »

drudo drudriger: Trochu ti napovím, abys netápal. Jsem původně uměleckej kovář, maturu mám, vyrůstal jsem v rodině zemědělce. Nikdy jsem nedostal nic zadarmo a všechno jsem si odmala tvrdě vydřel rukama. Můj děda kterej učil zbožíznalství měl takový příslový: "Práce kvapná málo platná."  Proto když vidím "permakulturistu intelektuála" kterej evidentně v životě nedržel lopatu v ruce budí to ve mě přirozenou nedůvěru a asociaci že někdo hledá skupinu blbů kteří mu zadarmo vykopou bazén ale ještě nevymyslel jak jim taktně naznačit aby si vzali montérky.


jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Pražáci - kde jste?

Příspěvek od jarda bon jovi »

Odpustte že vstupuju, jen jsem zahlédl termín SOCIÁLNÍ DESIGN.....Já myslel, že to může jen bůh. Nemáte o tom designování sociálna nějaký konkrétnosti?Velice mne to zaujalo.Pouze česky, páč anglicky znám pouze hospodské nadávky.


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Pražáci - kde jste?

Příspěvek od QNX »

drudo drudriger: no, když už tady provádíš ten profesní průzkum, tak jsem vystudoval analytickou chemii a teď jsem permakulturní designér na volné noze. S těma strojema jsi se trfil, protože dalším oborem ve kterém se pohybuju je strojírenství. No a aby toho nebylo málo, tak máme ještě 15ha pozemků ......... takže jsem takovej perma-kovo-zemědělec :-)



Uživatelský avatar
Romana SM
Příspěvky: 286
Registrován: 10 bře 2010 21:44

Re: Pražáci - kde jste?

Příspěvek od Romana SM »

To je moc pěkný nápad s těma rostlinkama :-) ... Taky si to budu cvičně provádět, aspoň si potrénuju rostliny.

drudo drudriger říká:


...................


je to jak na zahrade kazda rostlina je  hold jina, uz sem na tim premyslel ze bych vam popridaval ruzne mena podle rostlin, 


myslim ze by to i slo


nejdrive mne napadlo priradit ....


bolsevnika(ta se moc nebavi, jede si sve a  s lidma to ma take ze moc je nemusi je vysoka a s jasnym nazorem)


pak koprivu(ta je socialni, roste ve vetsich skupinach nenarocna)





Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Pražáci - kde jste?

Příspěvek od QNX »

Maddog: na uměleckého kováře máš docela dobré analytické schopnosti :-)


JBJ: nojo, někdo se prostě snaží lidi narvat do škatulek a plánů podřídit je vedení, hodnocení a certifikaci ........ tak si k tomu účelu vytvoří funkci a už to jede :-) Když se někdo do škatulky nehodí, tak se vyloučí, pomluví nebo se mu (ó hrůza) sebere diplom :-) No, ale stačí trochu zdravého rozumu a je to hned docela legrační hemžení.


Uživatelský avatar
Maddog
Příspěvky: 50
Registrován: 13 bře 2013 11:58

Re: Pražáci - kde jste?

Příspěvek od Maddog »

QNX: Díky, sice nevím jestli to byl kompliment nebo urážka ale tuším že spíš to první. :-)


Půlka mé rodiny z otcovy strany jsou všichni vysokoškoláci většinou učitelé takže já i když od školy už jen mentálně degraduju tak přecejenom nejsem asi ještě takovej blbec abych každýmu všechno sežral. Už proto ne že nikdy nejdu tam kam stádo.


Jestli jsi ty ten kdo si myslím že jsi (P.S.) tak jsme se koneckonců už potkaly a máš unikátní rozhled a inteligenci + jsi špičkovej podnikatel.


Uživatelský avatar
Eva Hauserová
Příspěvky: 193
Registrován: 01 dub 2010 17:35

Re: Pražáci - kde jste?

Příspěvek od Eva Hauserová »

To je těžké, uvědomuju si, že většina pramenů je opravdu v angličtině, zkus si dávat do vyhledavačů "hnutí transition" nebo "hnutí tranzice" nebo možná "hnutí přechodu", víc toho bude o alternativních měnách a barterových systémech, např. v Brně mají LETS zvaný Rozleť se (určitě se najde ve vyhledavačích), v pražském Divadle Kampa by měly běžet nějaké pořady na tohle téma, myslím "večery kulturně kreativních" nebo tak nějak, nezvládám to sledovat... taky koukni na TRust pro ekonomiku a společnost, ti dělají ty ekonomické alternativy. Komunitou podporované zemědělství - určitě si najdeš aspoň nějaké bedýnkové systémy. A taky komunitní zahrady, tzn. Kokoza, Prazelenina, Kom-pot, v Brně U Smrku.

jarda bon jovi říká:


Odpustte že vstupuju, jen jsem zahlédl termín SOCIÁLNÍ DESIGN.....Já myslel, že to může jen bůh. Nemáte o tom designování sociálna nějaký konkrétnosti?Velice mne to zaujalo.Pouze česky, páč anglicky znám pouze hospodské nadávky.





Uživatelský avatar
Eva Hauserová
Příspěvky: 193
Registrován: 01 dub 2010 17:35

Re: Pražáci - kde jste?

Příspěvek od Eva Hauserová »

Odstrašující spirála agresivity. Je to tvoje vizitka, Mirku.

QNX říká:


Eva Hauserová:  to už je pomalu na trestní oznámení. Vytvořit jakýkoliv dokument obsahující lži a pomluvy můžeš, ale pravdu tím stejně nezměníš. Kdo byl u toho, tak ví, jak to bylo. Žádného podvodu jsem se samozřejmě nedopustil, to je pouze tvoje absurdní konstrukce. Naopak tvé podvody v PK(CS) jsou zdokumentované a pomocí listinných dokumentů snadno dokazatelné.  No, ale to se zase vracíme k oblíbené činnosti PK(CS), tedy nekonstruktivním hádkám. Možná by ti pomohlo místo toho začít realizovat alespoň jeden jediný PK projekt?





Odpovědět