Pražáci - kde jste?

Nalezněte lidi ve svém okolí
Odpovědět
Uživatelský avatar
Eva Hauserová
Příspěvky: 193
Registrován: 01 dub 2010 17:35

Re: Pražáci - kde jste?

Příspěvek od Eva Hauserová »

Ne, zatím jsem se zeptala webmastera, jestli mu to dává smysl a dovedl by to udělat, zatím  neodpověděl. Další stádium je, že se sedm lidí v radě musí dohodnout, co řekneme Veronice na jejich návrh, že nám na svou mapu přidají ty certifikované PK zahrady. Nejspíš přijdeme s nějakou svou permakulturnější variantou a uvidíme, co na to Veronica. Pak bychom případně zvažovali mapu na náš web. Každopádně by od tebe bylo pěkné, kdybys mě informoval, co rozběhnete, možná by se to s naší mapou mohlo nějak doplňovat, nebo bychom tu naši vůbec nemuseli dělat.

drudo drudriger říká:


takze to mam (e) chapat ze uz na te mape makate, nebo jinak receno uz si podpichla vaseho webmastera aby ji udelal.?


to pak ale nase snaha z dola (ja, jilek, ..)ktery sme chteli na te mape zamaknout budeme delat dve mapy tympadem,.


uz mi to zacina cele nejak docvakavat a dochazet.





Uživatelský avatar
Eva Hauserová
Příspěvky: 193
Registrován: 01 dub 2010 17:35

Re: Pražáci - kde jste?

Příspěvek od Eva Hauserová »

Zase nesouhlasím, proč by se něco muselo striktně dělit. Mě třeba zajímají všechny PK aktivity, protože bych ráda napsala knížku o různých přístupech a různých permakulturnících. To mě baví nejvíc a je mi líto, že jsem momentálně zapřažená v PK(CS), ale trávím tím čas, protože to podle mě má smysl. Stačí kouknout na stránky britské Permaculture Association nebo německého Permakultur Institut - my chceme ideálně dělat něco podobného, a v těch zemích taky nikoho nenapadne stavět nějaké bariéry mezi takové a makové lidičky. Proč? Ať si každý vybere nebo ať si to zkombinuje podle svého. - Dále nesouhlasím, že na FCB stránce PK(CS) je cenzura - vyžadujeme pouze slušnost, než jsem vyblokovala QNX, asi třikrát jsme to konzultovala se slovenským kolegou Robo Zelníkem, který tu stránku zakládal, a on nakonec souhlasil, že se nedá nic dělat. Alespoň tam nejsou ty věčné únavné hádky a konflikty, která podle mě nikoho moc nezajímají a měly by se spíš odehrávat na lince QNX - já, ale nedá se nic dělat, bránit se musím.

drudo drudriger říká:


nebude pak lepsi tu mapu jenom dodelat na permawebu , stejne je to nejvetsi projekt co se tyce nastevnosti a i oponenti pisou na permaweb ,


jenom by se do stavajici maly zaradili projekty a take by se udelal ten formular a moznostot komentovat denej projekt skusenosti a podobne,



jako je v tom docela chaos a mam spise pocit ze je to rozdelene na dve party na tu co se chce organizovat(zhora) kolem p hauserove a na novou cast neorganizovanou na permawebu ktera uplne predstihla tu prvni skupinu , ale prave proto bych nevytvarel este nejakou 3 platformu leda tu co by nas spajela. proste se jasne uz dohodnite a nedelejte kolem toho rutiku hlavne pani hauserova mi prijde ze to ofic sdruzeni se snazi mit ve vsem prsty... proste at je pemaweb jakzto sdruzeni neformalnich permakluturistu a permakulturacs.cz ta oficialni pro ty intouse a tak, oni sou zase dobry na ruzne stanky a jakozto odborne prednasky. ta mapa by se udelala na permawebu nebot stejne asi hrozi ze si ji udelaji na permakulturacs.


jedine ze by ste se vy zhodli hauserova a jilek a mapa by byla na tom rozcestniku na permakultura.cz. 


proc si sakra nemuzeme uvedomit to ze sme dve ruznorode skupiny.


to stejny se tyka ale i tech kurzu, pkcs dela ofic s certifikatama a za docela peniz ty at si delaji oni pro "svoje"


a  my si zase delame svoje za nase ceny a s nasima certifikatama (resp zadnyma) permaweb v tomdle smeru funguje uz dlouho ze si tma lidi davaji akce pak si je komentuji. je to slobodnejsi a prirozenejsi sopusob jak to delat.


a at si ty dve skupiny uz nelezou do zeli.


pkcs ma svoji facebook stranku tak at si pisou tam co vim uz a videl sem na vlastne oci vladne tam cenzura tak proc teda lezou na permakultura.cs facebook stranku kde cenzura neni.


kua sme dve rozdilne skupiny si to uz uvdomme a nema si vyznam se hasterit, to hastereni je v kazde diskusy, tadle diskuse kde to pisu se tyka prazaku a ne cele organizace nevim co tu tydle prispevky maji delat. ale je to vsude, kde je moznost diskuse je videt vas spor ktery se uz nejakej rok tahne. kazdy za tu dobu nekam dospel, vznikla  funguje permaweb a take pkcs stranky tak kde je este ten pes zakopanej aby ste se hasterili.


dodelaji se stranky rozcestnik permakultura.cz a zakope se valecna sekera




vzdyt sme tym mladym k smichu o cem se tu hasterime (te), jde o zmenu systemu zmenu mysleni, zachranu zeme a prisnciou jak tu zachranu provest a pzomenit, nejde o certifikaty ktere museji stuj co stuj bejt, nejde o clenske prispevky. nejde tu ani o nazew webu ci sdrzueni tady jde o neco podstatne vice, a my tu svoji energii plytvame na tydle malichernosti uplne proti principum pk.


nemam nic proti tomu aby na pkcs kritizovali ten zbytek a naopak, ale nemusime si lizt na vlastne weby a tam si obhajovat vlastne pravdy, v tomdle ma u mne pani hauseova body dolu....






Uživatelský avatar
drudriger
Příspěvky: 642
Registrován: 29 srp 2010 14:14

Re: Pražáci - kde jste?

Příspěvek od drudriger »

mne ale prijde ze si odporujes, chces mit neco takoveho jak v nemecku ci britanii(nerikas "ja" ale "my" chceme) a zaroven cenzurujes ty ktery to tak nechteji nebo maji jinou vizi.


treba si ale uvedomit ze i v te britanii a nemecku se jednalo o proces s dola na hor , mne tva snaha ale pripada stale jako z hora na dol.


ano bylo by pekne mit takovou organizaci, ale zhora to nepujde, je to jako co sem tu psal z mojima skusenostema se zajezky. vzninkout to musi zdola, na zaklade prirozene potreby, vymeny skusenosti a podobne. a ne se zhora.


pak pises 


""Alespoň tam nejsou ty věčné únavné hádky a konflikty, která podle mě nikoho moc nezajímají""


to jo ale proc stejne typy hadek provozujes na permakultura fb profilu....


je to jako pred vlastnym kobercem mas cisto ale nosis spinu ostatnim.


to mi neprijde dost v pohode


pises jasne o tom ze tvuj kamarad ....s tim souhlasil ze ho treba vyhodit , tak vidis ste particka lidi ktery vyhazujou ostatny  ale v koute duse chcete byt spolu a mit skvetajici organizaci. cim dal vice podleham dojmu ze o zadnou organizaci nejde.


jasny jak pises ze neni dobre se rozdelovat, 


mne to prijde jako dva plevele na jednom hnojist... kdyby aspon na pekne slunecne louce....






Eva Hauserová říká:


Zase nesouhlasím, proč by se něco muselo striktně dělit. Mě třeba zajímají všechny PK aktivity, protože bych ráda napsala knížku o různých přístupech a různých permakulturnících. To mě baví nejvíc a je mi líto, že jsem momentálně zapřažená v PK(CS), ale trávím tím čas, protože to podle mě má smysl. Stačí kouknout na stránky britské Permaculture Association nebo německého Permakultur Institut - my chceme ideálně dělat něco podobného, a v těch zemích taky nikoho nenapadne stavět nějaké bariéry mezi takové a makové lidičky. Proč? Ať si každý vybere nebo ať si to zkombinuje podle svého. - Dále nesouhlasím, že na FCB stránce PK(CS) je cenzura - vyžadujeme pouze slušnost, než jsem vyblokovala QNX, asi třikrát jsme to konzultovala se slovenským kolegou Robo Zelníkem, který tu stránku zakládal, a on nakonec souhlasil, že se nedá nic dělat. Alespoň tam nejsou ty věčné únavné hádky a konflikty, která podle mě nikoho moc nezajímají a měly by se spíš odehrávat na lince QNX - já, ale nedá se nic dělat, bránit se musím.

drudo drudriger říká:


nebude pak lepsi tu mapu jenom dodelat na permawebu , stejne je to nejvetsi projekt co se tyce nastevnosti a i oponenti pisou na permaweb ,


jenom by se do stavajici maly zaradili projekty a take by se udelal ten formular a moznostot komentovat denej projekt skusenosti a podobne,



jako je v tom docela chaos a mam spise pocit ze je to rozdelene na dve party na tu co se chce organizovat(zhora) kolem p hauserove a na novou cast neorganizovanou na permawebu ktera uplne predstihla tu prvni skupinu , ale prave proto bych nevytvarel este nejakou 3 platformu leda tu co by nas spajela. proste se jasne uz dohodnite a nedelejte kolem toho rutiku hlavne pani hauserova mi prijde ze to ofic sdruzeni se snazi mit ve vsem prsty... proste at je pemaweb jakzto sdruzeni neformalnich permakluturistu a permakulturacs.cz ta oficialni pro ty intouse a tak, oni sou zase dobry na ruzne stanky a jakozto odborne prednasky. ta mapa by se udelala na permawebu nebot stejne asi hrozi ze si ji udelaji na permakulturacs.


jedine ze by ste se vy zhodli hauserova a jilek a mapa by byla na tom rozcestniku na permakultura.cz. 


proc si sakra nemuzeme uvedomit to ze sme dve ruznorode skupiny.


to stejny se tyka ale i tech kurzu, pkcs dela ofic s certifikatama a za docela peniz ty at si delaji oni pro "svoje"


a  my si zase delame svoje za nase ceny a s nasima certifikatama (resp zadnyma) permaweb v tomdle smeru funguje uz dlouho ze si tma lidi davaji akce pak si je komentuji. je to slobodnejsi a prirozenejsi sopusob jak to delat.


a at si ty dve skupiny uz nelezou do zeli.


pkcs ma svoji facebook stranku tak at si pisou tam co vim uz a videl sem na vlastne oci vladne tam cenzura tak proc teda lezou na permakultura.cs facebook stranku kde cenzura neni.


kua sme dve rozdilne skupiny si to uz uvdomme a nema si vyznam se hasterit, to hastereni je v kazde diskusy, tadle diskuse kde to pisu se tyka prazaku a ne cele organizace nevim co tu tydle prispevky maji delat. ale je to vsude, kde je moznost diskuse je videt vas spor ktery se uz nejakej rok tahne. kazdy za tu dobu nekam dospel, vznikla  funguje permaweb a take pkcs stranky tak kde je este ten pes zakopanej aby ste se hasterili.


dodelaji se stranky rozcestnik permakultura.cz a zakope se valecna sekera




vzdyt sme tym mladym k smichu o cem se tu hasterime (te), jde o zmenu systemu zmenu mysleni, zachranu zeme a prisnciou jak tu zachranu provest a pzomenit, nejde o certifikaty ktere museji stuj co stuj bejt, nejde o clenske prispevky. nejde tu ani o nazew webu ci sdrzueni tady jde o neco podstatne vice, a my tu svoji energii plytvame na tydle malichernosti uplne proti principum pk.


nemam nic proti tomu aby na pkcs kritizovali ten zbytek a naopak, ale nemusime si lizt na vlastne weby a tam si obhajovat vlastne pravdy, v tomdle ma u mne pani hauseova body dolu....









Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Pražáci - kde jste?

Příspěvek od QNX »

Eva Hauserová a cenzura na permakulturacs.cz je co? Tam jsem nepsal vůbec nic, ale účet jste mi tam zablokovali také. Obrana? Útok? Msta? Prostě cenzuru děláte a to ne jenom na internetu, ale třeba i v zápisech z valných shromáždění, seznamech členů, textech, informování o účetních záležitostech  atd.atd. To jsou totalitní praktiky a ne permakulturní organizace.


Ale jinak je mi líto, že to zaplevelujeme tady. Nebýt té cenzury, tak tu kritiku píšu na stránky PK(CS). Nakonec je to jejich bordel a permaweb s tím nemá nic společného. Tady tomu šéfuje slušný člověk co cenzuru nepraktikuje.


Uživatelský avatar
Eva Hauserová
Příspěvky: 193
Registrován: 01 dub 2010 17:35

Re: Pražáci - kde jste?

Příspěvek od Eva Hauserová »

Současné stránky PK(CS) nejsou vůbec pojaty jako sociální web. názory tam nepíše vůbec nikdo. Takže ani nikoho neblokujeme, jen máme pár lidí s editorskými právy, to je vše.


Drudo: podívej, ty máš třeba jiné názory než já, ale ani by mě nenapadlo tě zablokovat. Většina lidí velmi dobře pozná tu hranici mezi slušně vyjádřeným nesouhlasem a  mezi nepřijatelnou agresivitou. A hádky, jak tu už říkám potřetí, vznikají jedině tehdy, když do toho zasáhne QNX, protože velmi často roztočí tu negativní spirálu útoků. Určitě bys nenašel případ, kdy bych já začala s napadáním jako první.  - Jinak naše organizace vznikla úplně stejně jako ta britská nebo německá, samozřejmě že zezdola, nevím, jak ještě víc zezdola by to mělo být. Jsme úplně otevření komukoli, kdo u nás chce pracovat a něco dělat a tvořit, ale to, co udělal QNX, pokládáme za hrubé porušení etiky a morálky a na tom jsme se všichni shodli. Když ti někdo něco sebere, vůbec ti to neřekne a ty na to přijdeš až po roce a půl a musíš se pracně sám dopídit pravdy, jak to vlastně je s tou věcí (doménou), která původně patřila tobě (organizaci), a odmítne ti to vrátit, tak se s tím přece nemůžeš smířit a poslušně s ním dál spolupracovat - to by sis snad připadal s odpuštěním jako blbec, tedy jako hodně velký naivka, ne? 



Uživatelský avatar
Maddog
Příspěvky: 50
Registrován: 13 bře 2013 11:58

Re: Pražáci - kde jste?

Příspěvek od Maddog »

Na můj úplně první příspěvek v tomto tématu ohledně dvou designů zahrad za jeden den bylo odpovězeno tímto stylem:




Sorry, nemám moc čas tohle rozebírat (inu využívám času efektivně), ale naprosto jsem nepsala, že všechny ty úkoly uděláme a dokončíme. Co stihneme, to stihneme, cílem je "cross-pollinating" neboli výměna nápadů, námětů a inspirace. - Mimochodem, nepřijde vám, že je to už takový zlozvyk českých webů, že místo aby se lidi soustředili na to podstatné a na to pozitivní, začnou často rejpat do nějakého detailu a celou věc utopí v nějakém malicherném tlachání?



Nedivte se tedy paní Hauserová, že si o Vás člověk udělá velice rychle negativní obrázek.






          Kdo tady roztáčel tu spirálu útoků? QNX v tom v tu chvíli vůbec nebyl.


         Navíc jste si později vymyslela, že jsem napsal ať se na té vaší zahrádce vůbec nescházíte což byla lež, nic takového jsem nikdy nenapsal. Pokud je to vaše běžné jednání s ostatními nedivte se že se Vám dostane patřičné odezvy.




Eva Hauserová říká:


Většina lidí velmi dobře pozná tu hranici mezi slušně vyjádřeným nesouhlasem a  mezi nepřijatelnou agresivitou. A hádky, jak tu už říkám potřetí, vznikají jedině tehdy, když do toho zasáhne QNX, protože velmi často roztočí tu negativní spirálu útoků. Určitě bys nenašel případ, kdy bych já začala s napadáním jako první.





Uživatelský avatar
Eva Hauserová
Příspěvky: 193
Registrován: 01 dub 2010 17:35

Re: Pražáci - kde jste?

Příspěvek od Eva Hauserová »

Aha, tak za tohle jsem se vám omluvila, jelikož jsem si neuvědomila, že ta předchozí vysvětlení jsme odesílala pisatelům a neobjevila se tady. Opravdu to ode mě byl jistý výbuch netrpělivosti. - A napsal jste, že nemá smysl, abych na zahrádku zvala lidi, protože pořádný design stejně neuděláme (což jste několikrát opakoval, ačkoli jsem opakovaně psala, že cílem není dotažený, komplexní design), a pak zase, že budu mít nad ostatními "převahu" nebo co... opravdu to vypadalo, že se mi tu akci snažíte vymluvit. Kromě toho používáte výrazy jako "lež" a "hádavá žena", což rozhodně není v pořádku. 

Maddog říká:


Na můj úplně první příspěvek v tomto tématu ohledně dvou designů zahrad za jeden den bylo odpovězeno tímto stylem:




Sorry, nemám moc čas tohle rozebírat (inu využívám času efektivně), ale naprosto jsem nepsala, že všechny ty úkoly uděláme a dokončíme. Co stihneme, to stihneme, cílem je "cross-pollinating" neboli výměna nápadů, námětů a inspirace. - Mimochodem, nepřijde vám, že je to už takový zlozvyk českých webů, že místo aby se lidi soustředili na to podstatné a na to pozitivní, začnou často rejpat do nějakého detailu a celou věc utopí v nějakém malicherném tlachání?



Nedivte se tedy paní Hauserová, že si o Vás člověk udělá velice rychle negativní obrázek.






          Kdo tady roztáčel tu spirálu útoků? QNX v tom v tu chvíli vůbec nebyl.


         Navíc jste si později vymyslela, že jsem napsal ať se na té vaší zahrádce vůbec nescházíte což byla lež, nic takového jsem nikdy nenapsal. Pokud je to vaše běžné jednání s ostatními nedivte se že se Vám dostane patřičné odezvy.




Eva Hauserová říká:


Většina lidí velmi dobře pozná tu hranici mezi slušně vyjádřeným nesouhlasem a  mezi nepřijatelnou agresivitou. A hádky, jak tu už říkám potřetí, vznikají jedině tehdy, když do toho zasáhne QNX, protože velmi často roztočí tu negativní spirálu útoků. Určitě bys nenašel případ, kdy bych já začala s napadáním jako první.







Uživatelský avatar
Eva Hauserová
Příspěvky: 193
Registrován: 01 dub 2010 17:35

Re: Pražáci - kde jste?

Příspěvek od Eva Hauserová »

Proč můžu napsat dobrou knihu o permakulturistech a různých přístupech k permakultuře? Protože mám velkou praxi jako spisovatelka a novinářka (bibliografie viz www.hauserova.cz), protože ta kniha by byla pojata spíše reportážně, než že  bych se tam dělila o své vlastní zkušenosti z nějakého PK projektu,  protože mezi permakulturisty trávím téměř všechen volný čas od roku 2009, protože znám osobně a dlouhodobě velkou část českých a některé zahraniční permakulturisty, protože sama realizuju a navrhuju přírodní zahrádky (www.prirodni.zahradky.cz), protože mám teoretický základ ze studií biologie, a protože mám v plánu sama taky vbrzku PK učit a participuju na české i evropské učitelské skupině. Stačí?

Jitka M říká:


Otázka na QNX: A jak víš, že někdo chce takový rozcestník? A Kdo?


Stačí zagooglovat a lektoři, designéři a projekty vyjedou v dlouhém seznamu.


Otázka na Evu H.: To s tou knihou myslíš vážně? Mám pocit, že všechny fakt dobré, originální a neopsané PK knihy napsali lidé, kteří mají poměrně velké , vlastní, praktické zkušenosti, odborné znalosti, vyučují apod.


Musím říct, že tato diskuse je na úrovni poslanecké sněmovny, možná by jí i trumfla, to jsem teda na permawebu nečekala. Ale ze všeho špatného vzešlo něco dobrého, tak se nechme překvapit ...





Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Pražáci - kde jste?

Příspěvek od QNX »

Eva Hauserová: ty jsi jako kolovrátek. Stále si meleš tu svou i když nepravdivou verzi a nikdy nepřiznáš, jsi dost často šlápla vedle, něco překroutila, něco, nebo někoho záměrně vyšktrtla, někoho pomluvila, porušila pravidla, hlasovala a nepřemýšlela o tom atd. atd. Oháníš se členskou základnou a "my všichni jsme se shodli", ale vlastně ti v těch našich sporech nikdo z těch všech věrných členů  organizace nikdy veřejně nepřišel na pomoc, protože by se do toho hned zamotal. Ono vytáhnout zápis z hlasování, diskuze z fóra rady, e-mailovou komunikaci ....... kdyby na to přišlo, tak to zase tak moc práce není a hned by se ukázalo jak to celé bylo. Když chceš někoho vyloučit z organizace, tak mu to raději ani neřekneš,a uděláš to jako správný zbabělec tajně jenom v kruhu svých věrných.   Spoléháš se jenom na to, že 100x opakovaná lež se stane pravdou ......... ale nestane.  Prostě nemůžeš unést, že jsi měla v plánu krmit svoje ego předsednictvím ve slavné mezinárodní permakulturní neziskové organizaci a ono se teď ukazuje, že ta organizace není ani slavná, ani mezinárodní, ani permakulturní a že to už vlastně ani tak moc není organizace, protože z ní skoro všichni utekli. Nakonec už je jenom nezisková, protože tam nezůstal vůbec nikdo ochotný dělat něco co by nějaký zisk přinášelo a tak to nakonec asi zakončíš bankrotem.  Chtěla jsi rozhodovat o diplomech, lektorech, kurzech, certifikátech ... a teď se ukazuje, že většina lektorů, projektů i designérů se do té šaškárny zapojit nechce a raději si všichni dělají permakulturu svobodně a bez jakékoliv organizace. Ano, něco jsem organizaci opravdu sebral ........ sebral jsem jí její monopol na permakulturu, sebral jsem jí patentovanou permakulturu, sebral jsem jí copyright na slovo permakultura  a to všechno vlastně jenom tím, že jsem chvilku křičel "Král je nahý". Věřím, že to bylo správné, protože celá ta konstrukce o patentech, copyrightu, diplomech a podobných hovadinách byla jenom lež bránící svobodnému rozvoji permakultury v zájmu monopolu nefunkční PK(CS) ..... Na mrtvém koni by se nemělo jezdit. PK(CS) je minulostí  a permakultura konečně utekla z té svěrací kazajky do světa, jenom staré struktury na mrtvém koni nadávají, že jim ostatní zmizeli někde v dálce.  Ale co, deset lidí z PK(CS) o něco přišlo a tisíc lidí mimo PK(CS) tím něco získalo. Tak tedy konstruktivně a k tématu. Pražáci, kde jste? Jestli chcete přispět k vytvoření rozcestníku pro všechny permakulturníky uhánějící na živých koních svobodné permakultury a máte v sobotu večer čas, tak dejte vědět a můžeme se setkat :-) No a tím bych ten zdlouhavý úvod k této originální pozvánce na setkání uzavřel. Zvláštní poděkování patří Evě Hauserové, která mi s jeho psaním vydatně pomáhala :-) 


Uživatelský avatar
Eva Hauserová
Příspěvky: 193
Registrován: 01 dub 2010 17:35

Re: Pražáci - kde jste?

Příspěvek od Eva Hauserová »

Tak když z toho zmateného výlevu plného fantasmagorií o mém egu vyberu nějaké věcné jadérko, tak tu informaci o patentech a tom, že s tím Mollison neuspěl, jsme tehdy získali od Marka Kvapila, který našel na internetu mnohem přesvědčivější text než ty. Nicméně standardní kurzy a diplomy DPD ve světě stále existují, lidé je mohou a nemusí mít a je to tak v pořádku. - Zápis z posledního valného shromáždění je na webu permakulturacs.cz ke stažení. Nikdy ses neptal, jak to bylo s tvým vyloučením, tak jsem ti detaily nesdělovala, ale já osobně bych to už byla nechala být (nezabývala se tím) a o Eliščině vyloučení jsem neuvažovala vůbec, proto jsme vám to také neavizovali ve lhůtě dané stanovami, ale členové sami se toho začali velmi energicky domáhat (tedy buď vyloučení nebo trestního oznámení), ale lhůta už byla stejně pryč a já jsem neměla chuť tě na sebe nechat řvát tak jako na listopadovém setkání, tak jsem vám extra neoznamovala, že se o tom bude jednat. V Eliščině případě jsem se nakonec sama zdržela hlasování, protože si myslím, že možná ani nevěděla, co podepsala. Ale jelikož podle vás stejně děláme většinu věcí neprávoplatně, tak vám to může být jedno.


Odpovědět