Kniha Uvod do permakultury

Zajímavé knihy, filmy, seriály
Lukas Milos
Příspěvky: 1
Registrován: 23 pro 2011 07:52

Kniha Uvod do permakultury

Příspěvek od Lukas Milos »

Nasel jsem na FCB - na slovensku pripravuji vydani knihy Uvod do permakultury, fajn kniha, moc dobry.


Uvod do Permakultury


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Kniha Uvod do permakultury

Příspěvek od QNX »

Lukas Milos:  Úvod do  permakultury chce vydat AlterNativa, ale zatím nemají vyjednaná autorská práva k překladu. Vydání tedy zatím není jisté. Ta kniha je zajímavá jako studijní materiál, ale není přímo použitelná pro naše klimatické podmínky. To je také důvod, proč se do dalšího vydání už nechtěla pouštět Permakultura(CS).


verabentoni
Příspěvky: 1
Registrován: 31 pro 2011 06:32

Re: Kniha Uvod do permakultury

Příspěvek od verabentoni »

mamma mia, pane dnx, co to tady zase pisete. jakto ze neni pouzitelna pro nase podminky. vzdyt to je kniha o permakulture a ne navod k pouziti vysavace. ja knihu cetla v italstine a nemam pocit, ze tam se pise neco, co by odporovalo nasim klimatickym podminkam. kazda kniha o permakulture v prvnim rade o pouziti vlastniho rozumu na vlastnim disegno s vlastnimi prostredkami. A tohle je introduzione do permakultury, ne prirucka k osetrovani pantofli. A Ustredni Vybor jmenovane Organizace ma zajiste kvalitniho hlavniho censora, nejste to nahodou vy, pane dnx?


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Kniha Uvod do permakultury

Příspěvek od QNX »

verabentoni: Však já jsem nenapsal, že kniha není použitelná pro naše podmínky. Co takhle si nejdřív ten můj příspěvek přečíst a pak teprve začít reagovat? Kniha samozřejmě použitelná je, ale spousta příkladů není snadno přenosná do našich klimatických podmínek. Přiblblé komentáře k organizaci PK(CS) si můžeš odpustit. Tato organizace totiž zajistila překlad textu, jeho korektury, doplnění o přílohy a zajistila i vydání tisíců kusů této knihy a tím ji zpřístupnila široké veřejnosti v ČR a SR. Pokud se tato organizace hlasováním  svých členů na valném shromáždění rozhodla, že nebude investovat své vlastní peníze (kterých moc nemá) do dalšího vydání knihy, protože není pro naše klimatické podmínky úplně ideální a zároveň se rozhodla, že vydá knihu jinou a pro naše klimatické podmínky vhodnější tak je to její rozhodnutí a má na to rozhodně právo. Stejně tak má právo (jako vlastník autorských práv k překladu) rozhodnout komu a za jakých podmínek dá svolení s vydáním překladu. V současné době je ve hře vydání organizací AlterNativa a pak ještě vydání překladu v podobě e-book. Rozhodnuto ještě není. No, ale když jsi tak chytrá, tak nám můžeš dát sponzorský dar pár stovek tisíc Kč a my tu knihu rádi vydáme. Krafat na webu, to nic nestojí, ale přeložit knihu je spousta práce a vydat tu knihu stojí spoustu peněz. Někdy si to vyzkoušej a pak si o tom můžeme popovídat ty censorko :-)



Uživatelský avatar
Milano Skaldini
Příspěvky: 8
Registrován: 22 lis 2011 12:17

Re: Kniha Uvod do permakultury

Příspěvek od Milano Skaldini »

QNX: mohu se zeptat jaká je ta kniha vhodnější pro naše podmínky a kde by se dala případně sehnat? Jsem lačný po informacích ... :-)



Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Kniha Uvod do permakultury

Příspěvek od QNX »

Milano Skaldini: Když se o tom na valném shromáždění jednalo, tak se mluvilo o napsání knihy úplně nové. Ta kniha ještě napsaná nebyla, takže se sehnat nedá. Chtěl bych zrealizovat náhradní plán a tak se pokouším domluvit překlad a vydání některých permakulturních knih z AJ. Mám jich plnou knihovnu a tak jsem z nich vybral asi 6 knih, které považuju za nejlepší. Vzhledem k tomu, že na vydání nemáme dost peněz, tak to asi bude formou "permakulturníci sobě". Zatím hledám ochotné překladatale, lidi schopné udělat jazykové a odborné korektury, grafiku a nakladatele. Pár dobrovolníků se už přihlásilo, ale ještě to bude dost práce. Drž palce a snad se nějaké PK knihy nakonec i dočkáš. V ČJ je kvalitní PK literatury  velký nedostatek, tak snad se nám tu mezeru podaří trochu vyplnit. Jo, kdyby tady byl někdo schopný posoudit/psát smlouvy k autorským právům v AJ, tak to by byla další pomoc, která by se nám dost hodila. Já se v AJ smlouvách nevyznám.


Uživatelský avatar
Lea Bal
Příspěvky: 46
Registrován: 30 říj 2010 00:17

Re: Kniha Uvod do permakultury

Příspěvek od Lea Bal »

QNX: Ktore knizky presli do uzsieho vyberu? Dik.


 


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Kniha Uvod do permakultury

Příspěvek od QNX »

Lea Bal:


Permaculture A Designers´ Manual (jako základní PK dílo ať se pořád nedohadujeme co to ta permakultura je)


Edible Forest Gardens I. a II. (jako základní PK dílo věnované zahradám, když tohle vyjde, tak to ostatní o zahradách už můžeme hodit do kompostu :-)


Gaia´s Garden (jednoduchá popularizační kniha o PK i když je to jenom zahradní záležitost)


Earth User´s Guide To Permaculture (jednoduchá popularizační kniha o PK, zase hlavně zahrady)


The Earth Care Manual (také popularizační, ale už takovou serioznější formou)



Když tak na ten seznam koukám, tak je to zaměřené až moc zahradně .... ještě pouvažuju o jiných oborech, ale teď zrovna žádný nápad nemám.



Uživatelský avatar
Lea Bal
Příspěvky: 46
Registrován: 30 říj 2010 00:17

Re: Kniha Uvod do permakultury

Příspěvek od Lea Bal »

Ved aj mne sa zda, ze knizky, ktore maju v nazve Permakultura, su zamerane hlavne na zahrady...i ked principy sa samozrejme daju pouzit hocikde. Vies o nejakej, ktora ma sirsi zaber?


Co sa tyka zoznamu, pozeram, ze som celkom v obraze - earth care manual a EFG mam (efg som odkukala z tvojej kniznice a veruze sa mi pacia), Gaiu mi ukazovala kamoska, takze sa na to pozriem u nej, idem teda omrknut co je zac sprievodca a dizajnerov manual - este tak najst cas a poriadne ich vsetky precitat, namiesto listovania :-).


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Kniha Uvod do permakultury

Příspěvek od QNX »

Lea Bal: Tak jednu přelož, to bude ještě důkladnější studium :-) Chtěl bych začít něčím menším, EFG to už je hodně velké sousto.


Odpovědět