Kniha Uvod do permakultury

Zajímavé knihy, filmy, seriály
Martin Lipenský
Příspěvky: 44
Registrován: 11 led 2012 16:52

Re: Kniha Uvod do permakultury

Příspěvek od Martin Lipenský »

Ahoj, vstoupím do diskuse:) Co "Creating a Forest Garden" od Martina Crawforda? Naťuknul jsem to na soběstačnosti, řekl bych, že to podstatné tam je, ale je to mnohem stručnější než EFG I + II, anglická recenze zde:http://www.energybulletin.net/52819



Jak napovídá název, je to však opět jen o zahradě.



QNX říká:


Lea Bal: Tak jednu přelož, to bude ještě důkladnější studium :-) Chtěl bych začít něčím menším, EFG to už je hodně velké sousto.





Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Kniha Uvod do permakultury

Příspěvek od QNX »

Martin Lipenský: hmm, to mám pouze v PDF a tak jsem to při procházení knihovny nebral v úvahu. Já bych navrhoval nejdřív  začít s nějakou menší knihou tak 200-300 stran trochu obecnějšího zaměření. Když se to podaří vydat, tak bych pokračoval dál. Cílem by mohlo být EFG, což je cca 1000 stran jedinečného textu kvalitou daleko přesahující dusud publikované eko-perma-zahradní knihy. Je i spousta úzce zaměřených knih, které by bylo fajn publikovat, ale musíme se držet v nějakých reálných proporcích, musí to být dobře prodejné.


Martin Lipenský
Příspěvky: 44
Registrován: 11 led 2012 16:52

Re: Kniha Uvod do permakultury

Příspěvek od Martin Lipenský »

QNX: Nejširší záběr, z knih co znám, má asi "Earth Care Manual", sice to není takový rozsah jako EFG I + II, ale pořád je to dost, navíc formát A4.:) Co jsem to kontroloval, když to omezíme na 200-300 stránek, tak z toho seznamu vypadne vše:)



Co takhle "Mini Farming: Self-Sufficiency on 1/4 Acre" od Bretta Markhama? Od té verze, co máš v seznamu literatury na Soběstačnosti, to rozšířil na 240 stránek. Myslím, že téma to je v dnešní době docela atraktivní:), jen nevím, jak přísné měřítko kladete z hlediska "permakulturnosti", tohle je prostě o "soběstačnosti" na malé ploše.....


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Kniha Uvod do permakultury

Příspěvek od QNX »

Martin Lipenský: dobře, tak 200-400 stran textu a to už v prvním kole vypadne jenom manuál a EFG. Nové vydání SSna0,25a neznám a tak to nemůžu posoudit, ale určitě bych raději zvolil nějakou knihu o permakultuře a ne pouze o soběstačnosti.


Nakonec o výběru stejně nebudu rozhodovat já, ale překladatelé + spol a nakladatel. Já můžu dát pouze doporučení. Zatím je největší zájem o earth user´s guide to permaculture od Rosemary Morrow.


Uživatelský avatar
Pozuruj a jednej - PermaMax
Příspěvky: 438
Registrován: 20 bře 2010 07:28

Re: Kniha Uvod do permakultury

Příspěvek od Pozuruj a jednej - PermaMax »

Ahoj, vstoupím do diskuse:) 
It will be on level with 'Designers Manual' and  'Earth Care Manual'.


THE PERMACULTURE HANDBOOK:
GARDEN FARMING for Town and Country


by Peter Bane, Foreword by David Holmgren  http://permaculturehandbook.com/


I think it's more suited for czech climate than any of the 2 others, and unlike Patrick Whitefield, then Peter Bane see PC principles as much more widely applicable than garden and landscape. Should be printed in February.




On translation/publishing; Radka has often regretted that she didn't translate the whole Holmgren book herself. Would have been more effective. She did go through all the various chapters, corrected and aligned them, and it was all double controlled by a CZ language graduate (in 2 cases a SK language graduate). All in all, we can only recommend to leave the translation to the publishing company. I think the best help would be to make a pre-sell subscription, perhaps with (100kc pre-paid?): This would make it much more attractive for a publisher to accept publishing a specialty book.




Good news: We have less than 50 books left; we have sold 950 copies during the past 5 years. (+Donated 50X20 book and game class sets to universities)


Uživatelský avatar
Katarína Súkeníková
Příspěvky: 22
Registrován: 08 bře 2010 22:31

Re: Kniha Uvod do permakultury

Příspěvek od Katarína Súkeníková »

Ahoj Mirku, vies mi prosim vysvetlit, alebo niekto iny z PK (CS), ako je to s tymi autorskymi pravami pre znovuvydanie Uvodu do PK? A preco by tuto knihu v tejto suvislosti nemala vydavat ziadna organizacia?


dakujem


Katarinka


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Kniha Uvod do permakultury

Příspěvek od QNX »

Katarína Súkeníková: Autorská práva  k překladu vlastní organizace Permakultura (CS) v ČR a Permakultúra (CS) v SR (dejme tomu půl na půl). Úvod do permakultury si samozřejmě z originálu může přeložit kdo chce a když si zajistí práva ke knize tak si to může i vydat. Kdo bude chtít vydat překlad, který udělala PK(CS) tak by měl PK(CS) požádat o souhlas a domluvit se na podmínkách. První kdo chtěl knihu vydat byla AlterNativa, ale jejich ochota k dohodě zatím moc velká není. Pak jsou ještě další dvě možnosti jednou je vydání jako e-book a druhé je vydání v ČR. Probíhají jednání ve všech 3 případech, takže k vydání knihy s největší pravděpodobností brzo dojde, jenom zatím není jasné kdo ji vydá.


Uživatelský avatar
Pozuruj a jednej - PermaMax
Příspěvky: 438
Registrován: 20 bře 2010 07:28

Re: Kniha Uvod do permakultury

Příspěvek od Pozuruj a jednej - PermaMax »

(Where do I click 'like' by the e-book option? ...And where can everyone vote on which book is most relevant to put resources and investment into translating/printing?) [And how do we assure it's for 'diggers' and not a comic book for 'dreamers'???]


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Kniha Uvod do permakultury

Příspěvek od QNX »

Max: ke knize "Úvod do permakultury" Hlasování PapírováKniha X e-book nikde vyhlášené nebylo a vzhledem k tomu, že nejsou známé podrobnosti ani jedné verze tak by to bylo i předčasné.


Hlasování o vydávání jiných knih se také nekoná. Nemůžeme přece za nějakého nakladatele rozhodovat do čeho má investovat své vlastní peníze. Takovou anketu by si musel vyhlásit sám nakladatel. Nebo ji můžeš vyhlásit ty a třeba to někdo vezme jako inspiraci a když zjistí, že o nějakou knihu je zájem, tak ji skutečně vydá.


Uživatelský avatar
Josua
Příspěvky: 318
Registrován: 23 led 2012 15:44

Re: Kniha Uvod do permakultury

Příspěvek od Josua »

Ahoj také se přidám, do diskuze.



Co kniha od Jaroslava Svobody "Kompletní návod k vytvoření 
EKOZAHRADY a rodového statku"?


Našel jsem v ní spoustu zajímavých informací, pro začínajícího člověka to asi je dobrý přehled co všechno se dá dělat.


A je napsána přímo pro naše podmínky.




Zdraví Josua


Odpovědět