Kniha Uvod do permakultury

Zajímavé knihy, filmy, seriály
Uživatelský avatar
Pozuruj a jednej - PermaMax
Příspěvky: 438
Registrován: 20 bře 2010 07:28

Re: Kniha Uvod do permakultury

Příspěvek od Pozuruj a jednej - PermaMax »

Josua... Would you like to have it translated to English?  The discussion here is about which books needs to be translated to Czech. 


Yes, Jerry Freedom's(!) book is great and well suited for our climates.


Uživatelský avatar
Josua
Příspěvky: 318
Registrován: 23 led 2012 15:44

Re: Kniha Uvod do permakultury

Příspěvek od Josua »

Četl jsme celou diskuzi a autoři si stěžovali že u nás není dostatek kvalitní literatury o PK, tak jsme jen vznesl dotaz na knihu která u nás vyšla a že mě přijde kvalitní. 


Ne překládat do angličtiny bohužel neumím. A určitě nejsem proti nějakým dalším knihám, to by bylo super, ale ostatní knihy jsem bohužel nečetl a nemám k nim přístup, pokud by jste měli nějaké PDF dokumenty těchto knih a mohli mi je poskytnout budu rád. Sice čtení v Angličtině mi jde hooodně pomalu ale rád bych zmiňované knihy zkusil přečíst snad něco z toho mi bude pochopitelné :D



Zdraví Josua


Uživatelský avatar
Pozuruj a jednej - PermaMax
Příspěvky: 438
Registrován: 20 bře 2010 07:28

Re: Kniha Uvod do permakultury

Příspěvek od Pozuruj a jednej - PermaMax »

The only point I have to make in relation to Jarda's book is that (As far as I know; didn't read it) it is aimed at landscaping/gardening (growing), where I view PC in a much larger perspective. On the other hand, that much larger perspectives are well explained (though complicated) by David Holmgren in his book which was translated to Czech in '05. Can be bought online on www.permalot.org


Uživatelský avatar
Josua
Příspěvky: 318
Registrován: 23 led 2012 15:44

Re: Kniha Uvod do permakultury

Příspěvek od Josua »

ok i will read it.


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Kniha Uvod do permakultury

Příspěvek od QNX »

Josua: ano, kniha od Jaroslava Svobody je jedna z mála knih v ČJ, které je možné zařadit do chlívku "permakulturní literatura". Není to sice ani zdaleka kompletní návod jak slibuje podtitul, ale je to celkem povedený kompilát zabalený do pozitivní ideologie ekozahradničení (na můj vkus tam té ideologie je až moc). Není to tak úplně kniha o permakultuře, ale buďme rádi, že vyšla. V tomto případě už na "překladech" zapracoval J. Svoboda z AJ do ČJ. Znovu to překládat zpět do AJ by nedávalo smysl.



Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Kniha Uvod do permakultury

Příspěvek od QNX »

Ta cena je dost přehnaná. Dokonce i když si to necháte v malonákladovém tisku vytisknout jako kusovku, tak to vyjde levněji. Při tisku 10ks to vychází dokonce na méně než 1/2 prodejní ceny.


Tady to je ke stažení: http://uloz.to/xmR3grW/mollison-uvod-do-permakultury-pdf





Uživatelský avatar
Josua
Příspěvky: 318
Registrován: 23 led 2012 15:44

Re: Kniha Uvod do permakultury

Příspěvek od Josua »

Taky se divím proč to stojí tolik zajímalo by mě z jakého důvodu, sice neznám přesně kolik co stojí v tisku, zda si vydavatel prostě nastaví cenu, protože neví zda s to prodá, toto mi přijde ale zbytečné protože to byl dotisk takže se to stejně zase jednou prodá. Jestli tam ještě nefiguruje autor a OSA nebo nějaká další verbež jak je v našich končinách běžné.



Zdraví Josua


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Kniha Uvod do permakultury

Příspěvek od QNX »

Jousua: autorská práva na překlad jsou uvolněná k bezpaltnému použití, tak se muselo platit jenom něco málo do Austrálie (ale nic dramatického). Při větším nákladu může jeden kus vycházet třeba na 100kč a pozor .........Alternativa na to ještě pořádala sbírku a vybírala od lidí peníze. Chtěli jsme tu knihu vydat jako e-book, ale majitel autorských práv to nepovolil. To mohlo být levné řešení, které by knihu zpřístupnilo velkému počtu zájemců, věřím, že by za e-book hodně lidí zaplatilo. Takhle si to sice stáhnou také, ale už nezaplatí nic. Moc jsem ten přístup nechápal.


Volvox
Příspěvky: 2
Registrován: 27 pro 2012 23:25

Re: Kniha Uvod do permakultury

Příspěvek od Volvox »

O-ou, o-ou, není tohle nabádání k porušování autorských práv? Mimochodem, našla jsem i lepší cenu: http://www.martinus.cz/?uItem=133847

QNX říká:


Ta cena je dost přehnaná. Dokonce i když si to necháte v malonákladovém tisku vytisknout jako kusovku, tak to vyjde levněji. Při tisku 10ks to vychází dokonce na méně než 1/2 prodejní ceny.


Tady to je ke stažení: http://uloz.to/xmR3grW/mollison-uvod-do-permakultury-pdf








Odpovědět