Gnómové a elfové na Islandu

Zajímavé knihy, filmy, seriály
Uživatelský avatar
Marek Parek
Příspěvky: 227
Registrován: 08 dub 2010 15:05

Re: Gnómové a elfové na Islandu

Příspěvek od Marek Parek »

jarda bon jovi pravdu dis, nejvetsi nepritel cloveka je jeho vlastni strach a omezeni a uzkosti ktere z toho plynou, dotycny je pak paralyzovany sam sebou, vedomi je zuzene, humor vymizi


vladimir broucek nejaci ti elementalové v krajine i mistech se taky najdou, jsou mista, ktera jsou príjemna, vyzyvajici k setrvani, prenocovani .. nekde zase mrazi a clovek se tam dobre neciti, tak rychle odtamtud ..


vladimir broucek
Příspěvky: 26
Registrován: 16 bře 2012 22:43

Re: Gnómové a elfové na Islandu

Příspěvek od vladimir broucek »

Napsal jsem k tomu něco, ale někam jinam jsem to asi poslal, zmizelo to. Asi je to tak lepší, že se to zde neobjevilo. Už se k těmto věcem nechci vracet. Od negativních entit v astrálu se držte dál, stejně vám nemohou nabídnout nic báječného.


Uživatelský avatar
Petr Grim
Příspěvky: 100
Registrován: 09 bře 2010 12:02

Re: Gnómové a elfové na Islandu

Příspěvek od Petr Grim »

vladimir broucek - souhlasím, od negativních astrálních entit se držet dál, ovšem výše uvedený článek je o přírodních bytostech a to je celkem jiná oblast. Ten, kdo s elementály vědomě spolupracuje, dosahuje zajímavých výsledků, a to nejen na zahradě. Mluvím z vlastní zkušenosti. 


Uživatelský avatar
Patrik Stach
Příspěvky: 222
Registrován: 24 úno 2012 13:35

Re: Gnómové a elfové na Islandu

Příspěvek od Patrik Stach »

Běžně si kladu na housku aspoň dva ementály :)


Sanča
Příspěvky: 159
Registrován: 23 úno 2012 07:03

Re: Gnómové a elfové na Islandu

Příspěvek od Sanča »

Vidím, že dané téma u většiny vzbudilo veselí a halasnou ironii:-).


V podstatě se dá říci, že to co vnímáme jako elementály je forma projevu energie. Někdo je na tuto formu projevu energie vnímavější, někdo ne. Jsme sice stejní, ale přesto rozdílní. Je hezké, že Vás toto téma, tak pobavilo, dobrosrdečný smích léčí. Ten jedovatý sice ne, ale ro určitě nebude přátelé Váš případ.


Večer si gecnu na zápraží a s pokorou poděkuji za to, jak zahrada a ostatní půda prospívá. Požádám všechny jejich obyvatele (včetně těch "obludných" slimáků), o to aby pamatovali i na mě a mou rodinu. Nečiním, tak ze strachu, ale z potřeby rovnováhy. Naučil mě to staříček, to byl člověk, o kterých se říká, že mají zelené ruce. Ať sadil co sadil, vždy mu to bujně rostlo. Potkal-li na cestičce v zahradě cokoliv, překročil to či opatrně poodsunul stranou. Měl respekt ke všemu živému včetně toho, co musel ke své potravě sníst.


 


Někdo by řekl, že nevěděl nic o elementálech (či ementálu ;-)..), ale u jednoho velmi starého stromu se vždy, když šel kolem zastavil a položil v tichosti na kmen ruku. Až v mé rané dospělosti mi řekl, že zdravil Paní z lesa, že ji tam u toho stromu vídává. Mluvil o ní tiše a s respektem. Když jsem se ho ptal po důkazu, tak jen prohodil něco o tom, že kdo chce vidí, kdo nechce, nebude vidět. To je vše, jen podotýkám, že staříček o tom nepořádal kurzy, nevydával knihy, jen prostě žil v to co věřil. To, k těm ementálům:-).


Uživatelský avatar
Petr Grim
Příspěvky: 100
Registrován: 09 bře 2010 12:02

Re: Gnómové a elfové na Islandu

Příspěvek od Petr Grim »

Sanča - Děkuji za příspěvek, shrnul jste to pěkně a s nadhledem. Takového staříčka sice v rodině nemám, ale několik lidí s podobným jemným vnímáním mám čest znát a mohu se od nich stále učit.
Andrey92 - Vnímáte to jako pohádku? Pak by bylo asi zbytečné rozepisovat se, jak vědomě spolupracovat s přírodními bytostmi.

Uživatelský avatar
Petr Grim
Příspěvky: 100
Registrován: 09 bře 2010 12:02

Re: Gnómové a elfové na Islandu

Příspěvek od Petr Grim »


Aha, už tomu rozumím, špatně jsem vás pochopil :).  Ano z pohádek se můžeme mnohé naučit.


Co se týče té spolupráce - hodně zkušeností s ní mají ve Findhornu, zkuste - http://permaweb.cz/forum/topics/zahrada-findhorn-1


Sanča
Příspěvky: 159
Registrován: 23 úno 2012 07:03

Re: Gnómové a elfové na Islandu

Příspěvek od Sanča »

pro Andrey92:
Jsem rád za tak, hezkou reakci, myslel jsem že to bude horší:-). Jen na okraj, staříček kouřili leda tabák:-)).
Ve druhém odstavci jsem popsal co dělám já, tedy taky od pohádky daleko.-). Jinak máte pravdu, pohádky a staré příběhy reflektují obvykle to, co se někomu dříve v té či oné rovině přihodilo. Mějte se krásně

Uživatelský avatar
Patrik Stach
Příspěvky: 222
Registrován: 24 úno 2012 13:35

Re: Gnómové a elfové na Islandu

Příspěvek od Patrik Stach »

Můžeme to personifikovat jak chceme, ale to podstatné, o co jde, je láska k přírodě, k zemi a ke svým kořenům.


vladimir broucek
Příspěvky: 26
Registrován: 16 bře 2012 22:43

Re: Gnómové a elfové na Islandu

Příspěvek od vladimir broucek »

Tak nějak to bude. Přírodní bytosti jsou skvělé, jen jsem napsat, že pokud mám dojem, že se mnou chce někdo komunikovat a nevidim ho nevnímám tak že to nemusí být bezpečné, protože by to mohla být právě ta negativní astrální bylost či astrální osobnost nějakého negativního zemřelého člověka. Prostě nebýt naivní a do všeho takového se bezhlavě nevrhat. Proti přírodním pozitivním bytostem samozřejmě nic nemám a setkání s nimi je obohacující zkušenost. Všem, kteří je vnímají a spolupracují s nimi na rozkvětu zahrady fandím. Mít takového dědu se zelenýma rukama a kontakty na přírodní bytosti je velké požehnání.


Odpovědět