Gnómové a elfové na Islandu

Zajímavé knihy, filmy, seriály
Uživatelský avatar
Petr Grim
Příspěvky: 100
Registrován: 09 bře 2010 12:02

Gnómové a elfové na Islandu

Příspěvek od Petr Grim »

Přílohy
2632661940_o.jpg
2632661940_o.jpg (125.57 KiB) Zobrazeno 3379 x
2632650037_o.jpg
2632650037_o.jpg (118.6 KiB) Zobrazeno 3379 x
2632650616_o.jpg
2632650616_o.jpg (88.29 KiB) Zobrazeno 3379 x

Uživatelský avatar
Petr Grim
Příspěvky: 100
Registrován: 09 bře 2010 12:02

Re: Gnómové a elfové na Islandu

Příspěvek od Petr Grim »

Bohůdík Vyliztalir Balalajkin - Předpokládám, že i v Tibetu jsou podobné elementární bytosti, ale celkem nezáleží na tom, jaký tam vedou lidé duševní a duchovní život (Tibet již dávno není tak duchovní, jako býval kdysi) Jistě, v místech s uvědomělými lidmi se budou cítit a prospívat lépe... ale ty bytosti jsou všude, třeba v Praze je údajně velké množství "vodníků" na vltavských ostrovech, což bych osobně nečekal...


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Gnómové a elfové na Islandu

Příspěvek od QNX »

BVB: a které bohy myslíš? Ty z magicko/animisticko/šamanského bön-u, ty buddhistické, nebo ty co si tam přinesli číňani? Moc podobní si tedy nejsou a nejsou si podobní dokonce ani v rámci jediného náboženství. Třeba v tibetském buddhismu je to docela nepřehledná hromada různých podivných bytostí .............. ale máš celkem pravdu v tom, že kam strčí člověk nos, tak si hned stvoří nějakého toho boha nebo podobnou bytost ......... a protože lidé jsou si podobní na celém světě tak si vytvářejí i podobné antropogenní bytosti. Theogeneze je silně ovlivněná kulturním pozadím konkrétního etnika a tak bývá velice těžké chápat co vlastně představuje konkrétní bytost pokud neznáme kulturní pozadí. Nějakou dobu jsem se snažil proniknout do tibetského buddhismu, ale pro člověka z naší kultury je to dost nestravitelné ......... i když mnozí si to přeberou po svém a udělají z toho nějaký guláš:-).


Proč tě to zajímá? Máš v plánu stěhování do Tibetu?


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Gnómové a elfové na Islandu

Příspěvek od QNX »

Petr Grim: Nárust populace vodníků v Praze je daný větší teplotou vody a větším obsahem živin ve vodě. Proto by nikoho nemělo překvapit, že největší kolonie vodníků žije v čističce odpadních vod na Císařském ostrově. Svůj podíl na populační explozi vodníků v Praze má i velká koncentrace podvodníků v téže oblasti. Vodníci vznikají metamorfozou i z některých podvodníků (něco jako když žába vznikne z "podžáby" - pulce). Proměna podvodníků ve vodníky byla dobře zdokumentovaná v případě tzv. "orlických vražd". Veřejnosti to bylo prezentováno jako kriminální činnost, ale ve skutečnosti nešlo o žádné zavražděné. Šlo o podvodníky u kterých právě probíhala metamorfoza ve vodníky. Jejich plechový kokon (moderní vodník totiž využívá železo rozpuštěné ve vodě ke tvorbě kokonu)  ve kterém k metamorfoze dochází byl chybně identifikovaný jako plechový sud s kyselinou ......... ale to je samozřejmě nesmysl.

Uživatelský avatar
Martin Gross
Příspěvky: 811
Registrován: 06 dub 2010 13:22

Re: Gnómové a elfové na Islandu

Příspěvek od Martin Gross »

Hmm, metamorfoza v kyselém prostředí. Život na bázi síry? Už i na pevnině.... Pravda, vlastně ve vodě. Ale s působením H2SO4 na železo - ten kokon musel být při zakuklení - tak alespoň tankový pancíř.


 


Osobně mě fascinuje, jak si národy po konvertování k monoteismu rychle našly další nižší bohy (anděly a svaté) a mnohé členy pohanského panteonu jen posunuly do bájí a pohádek.


Dodnes se v latině používá krásný pojem, podle mě hraničící s rouháním "GENIUS LOCI."  Duch místa. Podle mě je fuk, jak si to kdo pojmenuje. Pokud víra v troly bude znamenat menší devastaci okolí, OK. Já bych v našich zemích z předkřesťanských záležitostí uvítal posvátné háje a místa zasvěcená jednotlivým bohům a bohyním. Třeba Mokoši.


Jsou věci, které bych nechal historii, jako obětiny a vlastnické právo, či trestní právo. 


 


A zřídil bych další chráněné lokality pro metamorfózu posledních instarů v imága. 


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Gnómové a elfové na Islandu

Příspěvek od QNX »

Martin Gross: Vodnická metamorfoza v kyselém prostředí není úplně jednoduchý proces. Také na to doplatila celá řada pod-vodníků ! Většina znich se toužila stát právě sirovodníkem (tento druh vodníků má větší šanci na přidělení některého z termálních pramenů) a proto se snažila o metemorfozu v prostředí H2SO4 ....... bohužel úroveň znalosti pražských podvodníků v oblasti chemie je velice slabá ........ a právě H2SO4 ve spojení s plechovým kokonem se jim stalo osudným. Vzdělanější podvodníci si do sudů dávají koncentrovanou HNO3. Ta železo pasivuje a díky tomu se jejich plechový kokon nerozpustí. Má to i své nevýhody. Takto vzniká tzv. nitrovodník ......... a těm bývají přidělovány především ty tmavé louže pod hnojišti. Jak jistě uznáš, tak oproti termálnímu pramenu to není nic moc.


 


Jinak k té další části.......... nevěřím, že by víra mohla přinést nějakou větší ochranu životního prostředí, ale nic nám nebrání budovat moderní "posvátné háje". Tentokrát na základě poznání a ne na základě víry jako dříve. Poznání přivádí člověka k pokoře, víra naopak podporuje lidské ego (jak dokazuje např. působení křesťanství). Jak dopadlo ono „“Ploďte a množte se a naplňte zemi. Podmaňte si ji a panujte nad mořskými rybami nad nebeským ptactvem, nade vším živým, co se na zemi hýbe.“ ............ to můžeme pozorovat kolem sebe. Poznání a vědomí toho, že jsme pouhou součástí ekosystému a ne někým kdo stojí nad/mimo ekosystém nás může přivést k mnohem pokornějšímu přístupu a chování. 


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Gnómové a elfové na Islandu

Příspěvek od QNX »

BVB: doufám, že až budeš cestovat do Bhutánu a Tibetu, tak to bude pěšky. Letadlem bys vytvořil takovou ekologickou stopu, že by se z tebe stal zloduch a skončil bys v pekle č. P23/B (označení podle systému třídění pekel a rájů (včetně těch daňových) dle připravovaného nařízení EU).

bobek
Příspěvky: 125
Registrován: 09 bře 2010 09:27

Re: Gnómové a elfové na Islandu

Příspěvek od bobek »

QNX: Hernajs nestraš ho nebo nám tu zůstane.


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Gnómové a elfové na Islandu

Příspěvek od QNX »

BVB: ty si z toho děláš srandu, ale Brusel je (pod)vodníkama úplně prolezlej :-) Něktará nařízení EU tak smrdí, že to zavání sirovodíkem ....... tedy pardon, sirovodníkem............ možná se tam najde i nějaký sýrovodník :-)


Dávej pozor co píšu, v hnojních kalužích jsou přece nitrovodníci!


Uživatelský avatar
MilošX02
Příspěvky: 29
Registrován: 09 bře 2010 21:12

Re: Gnómové a elfové na Islandu

Příspěvek od MilošX02 »

Petře, článek mi udělal velkou radost. Že jsou na světě lidé, kteří mají citlivost a respekt vůči přírodě a zvláštním místům, která jsou důležitá pro udržení energie v krajině. Tady v okolí Letohradu je taky několik lidí, takových spřízněných duší, majících úctu k něčemu sic třeba neviditelnému, ale vcelku dobře vnímatelnému. 


V posledních dnech jsem měl několik zajímavých zážitků. Pro zlepšení kondice, rozproudění energie a vyčištění se od následků práce u počítače a i jen tak pro radost chodím běhat se psem do lesa. Poklidný klus po cestách občas vystřídám ostrým sprintem - letem mezi stromy, klacky a kameny, ale na to se dřív musím naladit na les, jinak bych asi živý a zdravý nevyvázl....Minulý týden při takovém běhu mne obklopilo něco neznámého, měl jsem najednou intenzivní pocit, jako když mi někdo říká: 


"Zmiz odsud, pryč nebo s tebou bude zle!"  Bylo mi jasné, o jaké skřítky jde. Nějaké zkušenosti s nimi mám. Jsou velmi nepříjemní a někdy dokážou člověka dohnat k rychlému úprku z jejich části lesa.  Nahánějí hrůzu a strach, způsobují neobyčejně tísnivý pocit. Přišla mi myšlenka, že jim nechci ublížit, že jsem rád že jsou tu. Oni dělají les živým. A není nic smutnějšího než les, ze kterého tento život zmizel.  V tu chvíli, po průběhu takových myšlenek mojí hlavou, se stala změna, jakou jsem nečekal. Z hrozících bytostí se změnili na průvodce


a v mžiku jsem se cítil bezpečně, uprostřed chumlu něčeho neviditelného, hřejivého a neskutečně příjemného. Doprovázeli mne kus cesty, pravděpodobně na hranici jejich území. Pak zmizeli. Po několika dnech jsem se dostal opět do jejich rajónu. Jen z jiného konce a ani jsem si neuvědomil, že jsem celkem blízko našeho prvního setkání. Už mne nechtěli vyhnat, byli opět neskutečně příjemnými průvodci. Z celého srdce jim děkuji za takové přijetí.


Něco takového prožít bych přál všem.  Pocit, že člověk není vetřelcem, vše ničícím a nevítaným. Že člověk je součástí přírody, celého systému mnohaúrovňového neskutečně bohatého života.....a když něco ve svém okolí zničí, zničí vlastně i kousek sebe samotného.  


 Díky za článek.    Miloš


Odpovědět