Co si myslíte o holubech?

O všem co se hýbe
Uživatelský avatar
Martin Gross
Příspěvky: 811
Registrován: 06 dub 2010 13:22

Co si myslíte o holubech?

Příspěvek od Martin Gross »

Už několik let bádám a zvažuju z mnoha stran vhodnost chovu holubů k začlenění do PK projektu vznikajícího pozemku. Vycházím z existence mnoha hektarů luk v okolí, kde by si v měsících bez sněhu sháněli větší část denní dávky krmiva. Máte někdo zkušenost, zda by mi nevyzobali zrna a klíční rostlinky obilí a dalších plodin?


Uživatelský avatar
Ivka Štefancikova
Příspěvky: 41
Registrován: 08 črc 2012 02:11

Re: Co si myslíte o holubech?

Příspěvek od Ivka Štefancikova »

Ak by ste ich v čase ked rastliny klíčia prikrmovali, tak pre ne bude jednoduchšie nažrať sa doma. V opačnom prípade to požerú ak to bude dostupné. Vychádzam s toho, že nedaleko našej zahrady bolo družstvo, kde žilo pomerne veľké množstvo holubov o ktoré sa nik nestaral a robili nám na pozemku škody. Ked som im v čase siatia na jar začala na opačnom konci pozemku nechávať zbytky s kuchyne a zrno, tak sa to zlepšilo. Strašiaky na ne absolutne nefungovali :) 


Uživatelský avatar
Evina
Příspěvky: 39
Registrován: 01 srp 2012 19:48

Re: Co si myslíte o holubech?

Příspěvek od Evina »

Pár chovatelů znám, tak se můžu zeptat přesně na to, co by Tě zajímalo je-li zájem :-)


Uživatelský avatar
Sahaw
Příspěvky: 198
Registrován: 29 úno 2012 11:57

Re: Co si myslíte o holubech?

Příspěvek od Sahaw »

Evina: Mne zajima jaka je umrtnost holubu v miste,kde predtim nebyli chovani volne. Jeden znamy mi rikal, ze zkousel chovat holuby,ale protoze ma statek v prirode,tak o ne postupne prisel(dravci). Tak se na to vykaslal. Tak mne zajima jestli maji jiny chovatele podobne zkusenosti.


Uživatelský avatar
Evina
Příspěvky: 39
Registrován: 01 srp 2012 19:48

Re: Co si myslíte o holubech?

Příspěvek od Evina »

Ok, poptám se a dám vědět :-)


Uživatelský avatar
Martin Gross
Příspěvky: 811
Registrován: 06 dub 2010 13:22

Re: Co si myslíte o holubech?

Příspěvek od Martin Gross »

Tady samosebou bude nejvíc záležet na volbě plemene. Kingy a jiná těžká plemena bude vždycky lepší chovat v první, druhé zóně. Přijde mi zajímavý rádius, v kterém si lehká plemena dokážou sami najít papání. To není ani u slepic, ani jiné drůbeže. Tím ale pak taky roste nebezpečí ze strany predátorů.


Uživatelský avatar
Evina
Příspěvky: 39
Registrován: 01 srp 2012 19:48

Re: Co si myslíte o holubech?

Příspěvek od Evina »

Tak tady máš zatím dvě reakce - takže asi nic moc, omlouvám se, že sem nepotěšila...


A-no oni beru aj u nas holuby to znamena ze nemate dostatok vtakov inych ktore by dravce mohli lovit


B-No je pravda,že u lesa o holuby přindeš kvůli dravcům tam to lidi chovaj ve voliérách



Sahaw říká:


Evina: Mne zajima jaka je umrtnost holubu v miste,kde predtim nebyli chovani volne. Jeden znamy mi rikal, ze zkousel chovat holuby,ale protoze ma statek v prirode,tak o ne postupne prisel(dravci). Tak se na to vykaslal. Tak mne zajima jestli maji jiny chovatele podobne zkusenosti.





Uživatelský avatar
Martin Gross
Příspěvky: 811
Registrován: 06 dub 2010 13:22

Re: Co si myslíte o holubech?

Příspěvek od Martin Gross »

Na pečené holuby asi raději zapomenu :-) Kachna je kachna. Krom toho dumám i o husách. Sekačky na trávu :-) Nechám to zatím koňovi.


Uživatelský avatar
Sahaw
Příspěvky: 198
Registrován: 29 úno 2012 11:57

Re: Co si myslíte o holubech?

Příspěvek od Sahaw »

Diky Evino.Cekal jsem podobne odpovedi. Znamy ma strach i o mala kurata, aby je neco neodneslo ze vzduchu. :(


Uživatelský avatar
Evina
Příspěvky: 39
Registrován: 01 srp 2012 19:48

Re: Co si myslíte o holubech?

Příspěvek od Evina »

Sahaw:chápu, taky mám stádečko prcků (njn, hejno) a neb tu jsou i pozemní predátoři, tak obava byla taky. Ten vzduch asi ani tak moc ne, nejsme u lesa, byť minulý týden před domem hopsal zajíc, ale člověk nikdy neví když je hlad kam se vydají.... - teda jo, za potravou že.


Martin:ještě to nevzdávej! Zkus a uvidíš, třeba budeš překvapený.


Odpovědět