Co si myslíte o holubech?

O všem co se hýbe
Uživatelský avatar
Eltariel
Příspěvky: 179
Registrován: 26 říj 2010 23:45

Re: Co si myslíte o holubech?

Příspěvek od Eltariel »

Zrovna v tomto týdnu si k nám jeden místní holubář myslivec přišel a padla řeč na lišku, co jí tak poctivě krmíme. A on na to , že k němu chodí na holuby, když má mladé. Tak ta naše liška se má celkem dobře , husičky za bílého dne , kachýnky v podvečer ještě za světla v noci slípky a holuby taky ráda. Tak si nás všechny tak pěkně obejde....


Uživatelský avatar
Simona Karolik
Příspěvky: 129
Registrován: 11 dub 2012 19:31

Re: Co si myslíte o holubech?

Příspěvek od Simona Karolik »

Tak mi prijde divné, že myslivec nemá psa, ktorý by líšku v pohode vyštekal a zahnal. To ako keď sa bačovia na tatranských holiach sťažujú, že im vlk odvleče ovcu. Je im ľúto živiť poriadne pastierske psy a myslia si, že ovce ochráni elektrický ohradník. Vobec sa nedivím, že vlk alebo líška využije takúto situáciu. Veď to má naservírované ako na tanieri.

Eltariel říká:


Zrovna v tomto týdnu si k nám jeden místní holubář myslivec přišel a padla řeč na lišku, co jí tak poctivě krmíme. A on na to , že k němu chodí na holuby, když má mladé. Tak ta naše liška se má celkem dobře , husičky za bílého dne , kachýnky v podvečer ještě za světla v noci slípky a holuby taky ráda. Tak si nás všechny tak pěkně obejde....





Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Co si myslíte o holubech?

Příspěvek od QNX »

Simona Karolik: máme dva středoasijaty a lišku nevyštěkají ........ liška totiž na nějaké štěkání kašle.


Mám takové oblíbené přísloví: "Pes dokud štěká, nekouše."


jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Co si myslíte o holubech?

Příspěvek od jarda bon jovi »

´Pokud myslivec naříká nad liškou, je to smutek. Mám  paměti, když můj děd lezl   v neděli do holubníku a babička narovnala na pekáč 6 či 8 holoubátek naducaných nádivkou a k poledni se rozlinula ta vůně nebeská....Mít čas, jdu do toho hned. Nejaké ty kingy, ašak husa česká je již na cestě, takže nadívaná husička má jistě svoje kouzílko. Teda pochopitelně po bůčku do křupava s kůžičkou a grilovaným kolínkem naruby......


Ježišmarjá,pojďte probírat mšice, nebo moniliozu....já mám vegetariánskou dietu, zatrest.....


 



Eltariel říká:


Zrovna v tomto týdnu si k nám jeden místní holubář myslivec přišel a padla řeč na lišku, co jí tak poctivě krmíme. A on na to , že k němu chodí na holuby, když má mladé. Tak ta naše liška se má celkem dobře , husičky za bílého dne , kachýnky v podvečer ještě za světla v noci slípky a holuby taky ráda. Tak si nás všechny tak pěkně obejde....





Uživatelský avatar
Eltariel
Příspěvky: 179
Registrován: 26 říj 2010 23:45

Re: Co si myslíte o holubech?

Příspěvek od Eltariel »

Simona: Štěkot psů mají lišky na háku. To by ten pes musel být na volno. Jelikož pastevecký psi, si řeší věci po svém, což je OK pro přírodu a pro ně , ale už ne pro zákony a majitele, nejspíš by brzo odstřelili psa.


My máme středoasijský pastevecký babičky, nebojím se o to , že by lišku dobře neprohnaly, ale nerada bych o ně přišla odstřelem.


Jarda:   :-) jsi fajnšmekr.......on ten myslivec nenaříkal on to spíš tak odevzdaně konstatoval:-))


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Co si myslíte o holubech?

Příspěvek od QNX »

jarda bon jovi: Když já mšice nejím :-( Neznáš nějaký dobrý recept na lišku? Už jsem to hledal na internetu, ale vyhledávač furt otravuje s houbama a tak jsem toho hledání nechal.


Uživatelský avatar
Simona Karolik
Příspěvky: 129
Registrován: 11 dub 2012 19:31

Re: Co si myslíte o holubech?

Příspěvek od Simona Karolik »

Myslím, že aj v Čechách platí nedotknuteľnosť pozemku, ktorý máš vo vlastníctve. Miestni myslivci si snáď nechodia na hon na tvoje. Chápem, že nechceš riskovať. Ja  mám svojho psa na voľno, ale na oplotenom ca. polhektárovom pozemku. Zatiaľ líšky spoľahlivo odradil štekotom a že sme ich mali cez túto tuhú zimu na návšteve docela často..

Eltariel říká:


Simona: Štěkot psů mají lišky na háku. To by ten pes musel být na volno. Jelikož pastevecký psi, si řeší věci po svém, což je OK pro přírodu a pro ně , ale už ne pro zákony a majitele, nejspíš by brzo odstřelili psa.


My máme středoasijský pastevecký babičky, nebojím se o to , že by lišku dobře neprohnaly, ale nerada bych o ně přišla odstřelem.


Jarda:   :-) jsi fajnšmekr.......on ten myslivec nenaříkal on to spíš tak odevzdaně konstatoval:-))





Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Co si myslíte o holubech?

Příspěvek od QNX »

Jitka M: Tvoje představa o středoasijatech je sice pěkná, ale taková pohádková a dost mimo realitu. Když porovnám ty tři středoasijaty jso jsme měli/máme, tak každý měl úplně jinou povahu. Zobecňovat na základě zkušenosti s jediným psem je opravdu nesmysl.


Pes by si s liškou jistě poradil (a nemusí to být středoasijat), ale když je liška někde  za plotem, tak k tomu prostě nemá příležitost. No a představa, že pes bude běhat volně .........tak to by sice bylo fajn, ale nežijeme někde v Mongolsku, kde je to k nejbližším sousedům pár dní cesty. Jo a k tomu psímu nebi ........důrazně protestuji proti tak hnusné praxi rasistické segregace! To by totiž nebylo nebe, ale peklo. Trvám na tom, že budeme umístěni ve stejném nebi. Člověk rozhodně není nic lepšího než pes a v některých případech bych si troufal tvrdit, že je pes dokonce lepší :-)


Uživatelský avatar
Simona Karolik
Příspěvky: 129
Registrován: 11 dub 2012 19:31

Re: Co si myslíte o holubech?

Příspěvek od Simona Karolik »

Veď o to práve ide-udržať predátora za plotom. Drubež na noc zatvárať do skutočne pevných príbytkov(keď vidím, čo niektorí chovatelia považujú za odolné a pevné, tak ma ide šľak trafiť). Nepodceňovať význam plotov, príp.podhrabové dosky(sú naozaj výborné), všimnite si tie stredoveké holubníky na niektorých majeroch-vysoký hladký stĺp a na ňom holubník(treba k tomu samozrejme rebrík, ale predátor nemá šancu).Osobne považujem za nebezpečnejšieho predátora tchora, kunu či lasicu. Líška veľmi rýchlo pochopí, kde nemá šancu na "lup". Hovorím z osobnej skúsenosti.


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Co si myslíte o holubech?

Příspěvek od QNX »

Simona Karolik: Máš to hezky vykoumané, ale liška chodí loupit i během dne a plot dokáže přeskočit, nebo během chvilky podhrabat. Udělat kolem všech pozemků 2m plot s podbetováním, které by se nedalo podhrabat je zase naprostej ekonomickej a energetickej nesmysl a to už se vyplatí si s tím hlavu moc nelámat a ztráty na drůbeži zakalkulovat do plánu a ekonomiky chovu.  Protože za cenu pouhých 100m poctivého plotu by té drůbeže bylo moooooooooc. Chovat psa ve výběhu pro slepice, aby si tam netroufla liška mi připadá také dost podivné, protože ten pes má i jiné úkoly a musí hlídat i jinde. Chovat těch psů hodně, aby každý mohl střežit jednu ohradu je zase ekonomický a energetický nesmysl.  No a nakonec ani vhodným designem to nejde vždy vyřešit i když by to hodně pomohlo. Zredukovat populaci lišek na únosné množství by určitě vycházelo nejefektivněji. Podle toho co jsem četl, tak v některých oblastech je populace lišek přemnožená i 10X a nikdo to neřeší.


No nakonec stejně zjistíš, že jsi udělala za desetitisíce účinné opatření proti liškám a začne ti na drůbež chodit kuna nebo káně a můžeš začít šetřit další desetitisíce na opatření další.


Odpovědět