Mouchy - jak se jich zbavit?

O všem co se hýbe
Uživatelský avatar
Ronja Korousová
Příspěvky: 71
Registrován: 02 dub 2012 14:16

Mouchy - jak se jich zbavit?

Příspěvek od Ronja Korousová »

Prosím Vás, nevíte někdo nějakej fígl, jak vypudit z baráku hejna much? Mě nijak neobtěžuje, že po mě lezou, ale manžel z toho šílí a já se obávám, že se u nás schyluje ke genocidě... Potřebovala bych poradit nějakej způsob, jak je přimět, aby se ráčily laskavě odstěhovat a už se nevracely...


Nevíte o něčem, co jim třeba smrdí nebo je jinak odpuzuje? Díky.


Uživatelský avatar
Romana SM
Příspěvky: 286
Registrován: 10 bře 2010 21:44

Re: Mouchy - jak se jich zbavit?

Příspěvek od Romana SM »

mucholapka nebo plácačka :-) ... sítě do oken ... já jsem takhle jednou taky byla mouchy snězte si mě a pak na podzim jich bylo v domě strašně moc, vždycky se hejno vzneslo od kamen, kde se držely pěkně v teple, takže nastoupila drastická metoda. Ale ty jsi asi chtěla nějakou mírumilovnou metodu a na tu já jsem nepřišla, návody dle knížky Kooperace s přírodou (domluvit se s nimi) mi nějak nefungovaly, ani v případě much ani myší :-), někomu ale třeba jo.


Uživatelský avatar
Ronja Korousová
Příspěvky: 71
Registrován: 02 dub 2012 14:16

Re: Mouchy - jak se jich zbavit?

Příspěvek od Ronja Korousová »

Tomu bych se právě ráda vyhnula.

Romana SM říká:


mucholapka nebo plácačka :-) ... sítě do oken ... já jsem takhle jednou taky byla mouchy snězte si mě a pak na podzim jich bylo v domě strašně moc, vždycky se hejno vzneslo od kamen, kde se držely pěkně v teple, takže nastoupila drastická metoda. Ale ty jsi asi chtěla nějakou mírumilovnou metodu a na tu já jsem nepřišla, návody dle knížky Kooperace s přírodou (domluvit se s nimi) mi nějak nefungovaly, ani v případě much ani myší :-), někomu ale třeba jo.





Uživatelský avatar
Filip
Příspěvky: 16
Registrován: 18 zář 2011 00:43

Re: Mouchy - jak se jich zbavit?

Příspěvek od Filip »

bazalka, eukalyptus...


Uživatelský avatar
Petra Stejskalová
Příspěvky: 479
Registrován: 08 pro 2010 22:17

Re: Mouchy - jak se jich zbavit?

Příspěvek od Petra Stejskalová »

Právě kvete vratič, ten mouchy taky nemusejí :-)


Uživatelský avatar
Ronja Korousová
Příspěvky: 71
Registrován: 02 dub 2012 14:16

Re: Mouchy - jak se jich zbavit?

Příspěvek od Ronja Korousová »

A je na to nějakej rfinovanější postup, než naškubat a pověsit do okna? To jsem zkoušela a nepomohlo to...



Petra Stejskalová říká:


Právě kvete vratič, ten mouchy taky nemusejí :-)





Uživatelský avatar
Ronja Korousová
Příspěvky: 71
Registrován: 02 dub 2012 14:16

Re: Mouchy - jak se jich zbavit?

Příspěvek od Ronja Korousová »

U nás se maso skoro nevaří. Ale obden vyvařuju pleny, tak možná to?

Gajbraš Tribvud říká:


Zjistili jsme, že mouchy se do domu stěhují, když se vaří maso. Asi je to láká více než vůně bezmasé stravy.





Uživatelský avatar
Ronja Korousová
Příspěvky: 71
Registrován: 02 dub 2012 14:16

Re: Mouchy - jak se jich zbavit?

Příspěvek od Ronja Korousová »

Hm, tak to je asi neřešitelnej problém až do doby nočníku, co? :-(




Gajbraš Tribvud říká:


Jo, myslím, že toto je příčina. Mouchy mají asi dobře vivinutý čich, protože když je u nás týden sestra s rodinou a vaří se masitě, nastěhují se k nám hordy much. A pleny jim určitě voní taky.





Jiří Danihel
Příspěvky: 228
Registrován: 06 čer 2012 18:21

Re: Mouchy - jak se jich zbavit?

Příspěvek od Jiří Danihel »

Jak se oteplilo, začaly se mi množit mušky ve vermikompostéru v kuchyni. Narozdíl od odpadkového koše má tu výhodu, že je děravý, takže hejno vylétnuvší po odklopení víka se po chvíli zase nastěhovalo dovnitř. Normální mouchy ale - jak se zdá - kompost tolik neláká. Počet drobných mušek jsem výrazně zredukoval tekutou mucholapkou. Do malé sklenice od jogurtu jsem nalil ovocnou šťávu s kapkou saponátu a víčko nechal trochu mimo, aby se mohly dostat dovnitř. Brzy z toho byl muší kompot. Abych je vypudil z kompostéru, pěstuji si citrónovou trávu. Zatím je moc malá, takže to ještě potrvá, než s ní budu mít zkušenosti. Údajně mušky odpuzuje a přitom není kyselá, takže nevadí žížalám. Na vyhnání much z bytu ale asi stačit nebude. Nejlépe zabírá, když se odstraní to, co je láká. To platí asi na veškerý hmyz. Chemické útoky sprejem zlikvidují maximálně ty mouchy, které jsou zrovna na dostřel, ale ne ty, co přiletí později. To by byl nekonečný boj.


Uživatelský avatar
Michal Remišovský
Příspěvky: 28
Registrován: 28 bře 2012 09:48

Re: Mouchy - jak se jich zbavit?

Příspěvek od Michal Remišovský »

Slyšel jsem návod, jak vypudit mouchy z holubníku. Mezi slámu (podestýlka) se přidají listy ořešáku (vlašáku). Nevím, jestli probíhá nějaká reakce se slámou, nebo stačí samostatně. Do místnosti bych je zkusil dát ne do okna, ale spíš dál, ať je místnost tím provoněná.


Pokud nezabere mírumilovná metoda, tak je na trhu lapač hmyzu. UV lampa s elektrickou spirálou kolem ní, ve které je napětí. To je spolehlivé a vyzkoušené.


Odpovědět