Myši

O všem co se hýbe
Uživatelský avatar
Bohouš Obst
Příspěvky: 14
Registrován: 17 led 2012 20:22

Myši

Příspěvek od Bohouš Obst »

Ahoj, nevíte někdo jak vypudit nebo zničit myši (hraboše), které decimují kořenovou zeleninu na zahrádce. Nechci je trávit, ale nevím co jinak s nimi.


Uživatelský avatar
Sahaw
Příspěvky: 198
Registrován: 29 úno 2012 11:57

Re: Myši

Příspěvek od Sahaw »

Pry listy z oresaku jsou dobry. Tento tyden,kdyz jsem si je bral od souseda a divil se,proc je chci.(Chtel jsem je dat do terasy jako podklad).Tak jsem zjistoval jine informace o listech. Diky vstve na listech,ktere zpusobuji,ze se pomalu rozkladaji,tak ma to pusobit proti komarum a i mysim.Taky spatne propousteji vodu pokud je to jako jedna vrstva.



Tento rok chci vyzkouset cerny bez. Mam taky velky problem s mysi.Zahradka byla dlouho neudrzovana,tak tu meli svobodu. Pres zimu jsem zabil(do pasti s bramborou) az 9 mysi a stale nachazim diry od nich a sramoceni u chatky. Jsou tu toulove kocky,tak taky mozna snizi taky populaci. Krome pasti nemam nic zatim


Uživatelský avatar
Sahaw
Příspěvky: 198
Registrován: 29 úno 2012 11:57

Re: Myši

Příspěvek od Sahaw »

Kdyz po mne nelezou mysi a nedelaji bobky v mistnosti.kde spim a jim,tak mi je dobre. Chapu,ze se to nekterym nelibi,ale jsem zastance toho,ze nebudu riskovat svuj zivot a svych blizkych,aby od mysi  dostal nejakou nemoc,ktera by mne mohla zabit a i blizke. Clovek musi brat zretel nejen na zvirata,ale na lidi,protoze ignorovani hygieny ohrozuje zivoty lidi,kteri s nim prijdou do styku. Stydel bych se,kdyby treba nejakr dite zemrelo moji vinou,ze jsem nakazil chorobou,protoze mi bylo zabit mys.Hold mam jine moralni hodnoty nez ty.



Uživatelský avatar
Martin Gross
Příspěvky: 811
Registrován: 06 dub 2010 13:22

Re: Myši

Příspěvek od Martin Gross »

Netřeba se stydět za omezování počtu myší, či hrabošů. Jsme to jen a jen my, lidé, díky nimž jim to uprostřed střední Evropy tolik svědčí. Jen - u hraboše je to trochu boj s větrnými mlýny. Dokud nenastane větší hustota predátorů. Nejlépe alespoň jeden z nich aby nebyl na hraboše specializován. Třeba ´tuhýk,


Uživatelský avatar
Michal Hendrych
Příspěvky: 1
Registrován: 19 črc 2011 14:42

Re: Myši

Příspěvek od Michal Hendrych »

Další možností jsou poctivý slepice ( žádný granuložrouty). http://www.naturfoto.cz/kur-domaci-fotografie-1549.html ve tváři mají výraz jak raptoři.


Uživatelský avatar
pk161
Příspěvky: 70
Registrován: 17 led 2012 11:28

Re: Myši

Příspěvek od pk161 »

Pořid si psa, ten ti myši zlikviduje. Je to jeho oblíbená činnost a na rozdíl od kočky je umí vyhrabat.


Uživatelský avatar
Sahaw
Příspěvky: 198
Registrován: 29 úno 2012 11:57

Re: Myši

Příspěvek od Sahaw »

To ti mam poslat fotky der do chatky,ktere mi udelali ty mysi? Uklidil jsem bobky,tak fotky  s nima nedam. Pak ti dam odkaz,kde jasne pisou,ze staci prijit do kontatku s moci a nebo bobky a je riziko,ze clovek chytne nemoc. Chapu,ze se da tezko verit,ze clovek muze neco chytit od zvirat.Nema cenu dal pakracovat,protoze stejne budu pro tebe sociopat,ktery rad ublizuje zviratkum. Je snadne udelat zaver,kdyz neznas fakta. Andrey92 říká:
:D bože.. k tomu snad ani není co dodat.. je pozoruhodné, že tě nechávají chladným lidé, kteří dýchají vzduch, který bys mohl dýchat ty :D 
Jsem si jistý, že pokud bys těch 9 myší nezabil, vůbec nic by se na tvojí situaci s nimi nezměnilo, stejně jako když jsi je zabil, nic jsi tím nevyřešil. Tím pádem jsi úplně zbytečně zamordoval devět živých bytostí bez jakého koli důvodů a bez jakého koli výsledku, jen jsi tím vybil vztek.. A je směšný tvrdit, že tě hryzec ohrožoval na životě.To je asi tak všechno co k tomu mám říci. 

Uživatelský avatar
Avale Moon
Příspěvky: 58
Registrován: 19 bře 2012 11:34

Re: Myši

Příspěvek od Avale Moon »

Jako druh kazdy bojujeme samy za sebe:). Hubeni mysi predatorem mi prijde jako nejlepsi, nikde se ti nevali jedovate latky + kdyz mysky zabijis nijak jim to nezabranuje aby si dal zili v pokoji. Zatimco kdyz mas dravce stahnou se. Nebudou zit u sviho nepritele, kdyz maj misto i jinde. Kocka je na chytani mysi vyborna pokud si k ni vytvoris pozitivni vztah a nebudes ji jenom krmit. V tom pripade bude nosit darecky a nebude mysi chytat jen pro sebe (bacha jen na dareckz co jsou jeste yive a v myiku se schovaj pod skrin :D. Zni to trosku divne ale mam takovou skusenost:). Pes ti vyhrabe mysi i s pod zeme ale vacsi plemena to tak nezajima + opravdu chces aby ti rozryvali zahradku? Kocky zase do zahonu s oblibou vykonavaj potrebu. Ale to mi nikdy nejak hrozny neprislo. Zvlast kdyz mas vacsi plochu. Jsou i jiny predatori ale dycky se predpoklada ze budes mit pro zviratko treba i jiny vyuziti, treba jako mazlicka k detem nebo hlidace atd. Proto bych napriklad hady nedoporucovala:D. I kdyz i tohle se treba nekomu osvedci:D. Sahaw říká:
To ti mam poslat fotky der do chatky,ktere mi udelali ty mysi? Uklidil jsem bobky,tak fotky  s nima nedam. Pak ti dam odkaz,kde jasne pisou,ze staci prijit do kontatku s moci a nebo bobky a je riziko,ze clovek chytne nemoc. Chapu,ze se da tezko verit,ze clovek muze neco chytit od zvirat.Nema cenu dal pakracovat,protoze stejne budu pro tebe sociopat,ktery rad ublizuje zviratkum. Je snadne udelat zaver,kdyz neznas fakta. Andrey92 říká:
:D bože.. k tomu snad ani není co dodat.. je pozoruhodné, že tě nechávají chladným lidé, kteří dýchají vzduch, který bys mohl dýchat ty :D 
Jsem si jistý, že pokud bys těch 9 myší nezabil, vůbec nic by se na tvojí situaci s nimi nezměnilo, stejně jako když jsi je zabil, nic jsi tím nevyřešil. Tím pádem jsi úplně zbytečně zamordoval devět živých bytostí bez jakého koli důvodů a bez jakého koli výsledku, jen jsi tím vybil vztek.. A je směšný tvrdit, že tě hryzec ohrožoval na životě.To je asi tak všechno co k tomu mám říci. 

Uživatelský avatar
Sahaw
Příspěvky: 198
Registrován: 29 úno 2012 11:57

Re: Myši

Příspěvek od Sahaw »

V blizkosti tu jsou 2 toulave kocky.Vidim tu je snad kazdy druhy den jak se pohybuji na sousednich zahradkach a nekdy i na moji,kdyz prichazim na svou zahradku.A stejne to nepomohlo. Nepouzivam jed,ale pasticky. Chci zkusit ten cerny bez,abych nemusel uklizet ty jejich telicka. Myslim,ze se zas stahnou blizko k chadce,az bude velka zima a nebu nic k jidlu. Do zimy jsem totiz nemusel resit mysi.


Uživatelský avatar
Bohouš Obst
Příspěvky: 14
Registrován: 17 led 2012 20:22

Re: Myši

Příspěvek od Bohouš Obst »

To je sice humální, že ty myši nezabiju, ale co s nimi. V záhonech to je samá díra a co roste pod zemí je sežraný (mrkev, brambory, řepa - a to dodávám, že jsem na písku, a daří se tu pouze kořenové zelenině). Domlouvat jim nepomůže, a respektování jich jako živých bytostí vedlo pouze k jejich přemnožení. Jsou jen dvě možnosti, buď je budu respektovat a nechám je žít a nebo se vykašlu na zahradničení a zeleninu koupím v supermarketu. Co by jsi zvolil ty??? Andrey92 říká:
:D bože.. k tomu snad ani není co dodat.. je pozoruhodné, že tě nechávají chladným lidé, kteří dýchají vzduch, který bys mohl dýchat ty :D 
Jsem si jistý, že pokud bys těch 9 myší nezabil, vůbec nic by se na tvojí situaci s nimi nezměnilo, stejně jako když jsi je zabil, nic jsi tím nevyřešil. Tím pádem jsi úplně zbytečně zamordoval devět živých bytostí bez jakého koli důvodů a bez jakého koli výsledku, jen jsi tím vybil vztek.. A je směšný tvrdit, že tě hryzec ohrožoval na životě.To je asi tak všechno co k tomu mám říci.  Cyril Prosecký říká:
"Zabij, nebo budeš zabit, sežer nebo budeš sežrán."     ... Jack London.
Když zabiješ a sežereš např. slepici, není to stejné jako zabití hryzce, abys mohl sníst to, co nesežere on? Andrey92 říká:
i to je jeden z důvodů proč je zabíjení jakých koli zvířat "škůdců" pouhým projevem sadismu.. Cyril Prosecký říká:
Bohouš Obst, Andrey92: Nezabíjet myši (hryzce, hraboše), kteří škodí na zahradě, je falešná humanita. Nemusíte se bát - nepodaří se vám je vyhubit. Jsou to r-stratégové, s vysokou úmrtností počítají a své počty při vhodné příležitosti doplní.

Odpovědět