Máte zkušenosti s biologickou "zbraní" Phasmarhabditis hermaphrodita , na slimáky ?

O všem co se hýbe
Uživatelský avatar
Miro Veselka
Příspěvky: 14
Registrován: 09 čer 2010 12:21

Re: Máte zkušenosti s biologickou "zbraní" Phasmarhabditis hermaphrodita , na slimáky ?

Příspěvek od Miro Veselka »

tak si kup psa,ked mas lisky na okoli

Uživatelský avatar
Jan Halík
Příspěvky: 17
Registrován: 13 dub 2010 23:20

Re: Máte zkušenosti s biologickou "zbraní" Phasmarhabditis hermaphrodita , na slimáky ?

Příspěvek od Jan Halík »

Spolehlivým prostředkem proti slimákům je strojní obdělávání na velkých plochách, bohužel. V ovocných sadech je zase neškodný , v určitých případech může i pomáhat. - docela dobře likviduje některé plevely, spadané ovoce, živí se zbytky po mulčování i po aplikaci totálních herbicidů a urychluje tím koloběh živin. Domácí drůbež , zejména slepice sezobou jejich vajíčka, ale dospělce už ne. Účinný boj pro majitele malých zahrad vidím v instalaci lapáků. Ty je ale nutné často obsluhovat a vyměňovat návnady.

Uživatelský avatar
tomáš hanák
Příspěvky: 117
Registrován: 10 bře 2010 22:26

Re: Máte zkušenosti s biologickou "zbraní" Phasmarhabditis hermaphrodita , na slimáky ?

Příspěvek od tomáš hanák »

to jan halík : můžete prosím rozvést ty lapače , pivo a např. listy smetánky je sice lákají ale stejně je musíte sebrat . Slyšel jsem o feromonových lapačích-v zahraničí prý běžně k dostání ovšem u nás ani slechu ani vidu po nich ...

k tomu psovi : jasně máme permakulturní zahradu obehnanou plotem s betonovým základem a vlčáka k tomu ..... :/ lišky jsou potvory,sousedi mají hodně negativních zkušeností sněma jinak bych otom ani nemluvil a zkusil ty běžce ;)

Uživatelský avatar
Miro Veselka
Příspěvky: 14
Registrován: 09 čer 2010 12:21

Re: Máte zkušenosti s biologickou "zbraní" Phasmarhabditis hermaphrodita , na slimáky ?

Příspěvek od Miro Veselka »

tomáš hanák říká:
to jan halík : můžete prosím rozvést ty lapače , pivo a např. listy smetánky je sice lákají ale stejně je musíte sebrat . Slyšel jsem o feromonových lapačích-v zahraničí prý běžně k dostání ovšem u nás ani slechu ani vidu po nich ...


k tomu psovi : jasně máme permakulturní zahradu obehnanou plotem s betonovým základem a vlčáka k tomu ..... :/ lišky jsou potvory,sousedi mají hodně negativních zkušeností sněma jinak bych otom ani nemluvil a zkusil ty běžce ;)


Uživatelský avatar
Miro Veselka
Příspěvky: 14
Registrován: 09 čer 2010 12:21

Re: Máte zkušenosti s biologickou "zbraní" Phasmarhabditis hermaphrodita , na slimáky ?

Příspěvek od Miro Veselka »

nemam na mysli vlacaka-nemecky ovciak,ale strazneho psa,k zvieratam sa hodi ovciarsky pes a ake plemeno?ja by som volil teriera.

Miro Veselka říká:
tomáš hanák říká:
to jan halík : můžete prosím rozvést ty lapače , pivo a např. listy smetánky je sice lákají ale stejně je musíte sebrat . Slyšel jsem o feromonových lapačích-v zahraničí prý běžně k dostání ovšem u nás ani slechu ani vidu po nich ...

k tomu psovi : jasně máme permakulturní zahradu obehnanou plotem s betonovým základem a vlčáka k tomu ..... :/ lišky jsou potvory,sousedi mají hodně negativních zkušeností sněma jinak bych otom ani nemluvil a zkusil ty běžce ;)




Uživatelský avatar
tomáš hanák
Příspěvky: 117
Registrován: 10 bře 2010 22:26

Re: Máte zkušenosti s biologickou "zbraní" Phasmarhabditis hermaphrodita , na slimáky ?

Příspěvek od tomáš hanák »

Zdravíčko!
taxam pátral po netu po různých forech a ty hlístice ...tedy nic moc uspěchy .Když to shrnu tak 99% lidí je nechválilo. Napadají jen malý slimáky , je nutné opravdu dodržet vhodné podmínky -vlhkost pozemku,teplotu a nefunguje že by hlístice napadali nové a nové slimáky . Prostě žádná revoluce v boji proti slimákům ,pomůžou ,ale ta cena vůči výsledku :(( Nikdo nepsal otom že by mu ze zahrady po použití zmizeli ostatní plži .

Uživatelský avatar
Eltariel
Příspěvky: 179
Registrován: 26 říj 2010 23:45

Re: Máte zkušenosti s biologickou "zbraní" Phasmarhabditis hermaphrodita , na slimáky ?

Příspěvek od Eltariel »

Tomáš: Vždy je pro a proti. Hlístice jsem vyzkoušela dvakrát. Vždy to bylo zjara. Loni bylo sucho, tak jsem při vší snaze nebyla schopná zajistit v půdě vlhko a pravděpodobně došlo k jejich zahubení. A slimákům se vedlo dobře. Druhý rok, letošní , mi příroda velmi pomohla a dokázaly jsme udržet půdu vlhkou. Poučila jsem se z nezdaru a aplikovala hlístice všemožnými způsoby na různá místa. Mé pozemky jsou dost velké rozhodně bych neměla na plošnou aplikaci a ani bych to nechtěla.Já mám slimáky v celku ráda, nepokládám je za škůdce.Jsou užiteční. V místech , kde jsem aplikovala hlístice, jsem zaznamenala menší škody a méně slimáků.
Zde jsem i vypěstovala a dokonce bych si troufla říct ,že konečně po několika letech ,kdy došlo k vyčerpání půdních živin,jsme měli slušnou úrodu. Kombinovala jsem to ještě s feramolem a to pouze , když jsem vysazovala vlastnoručně vypěstované sazeničky a to v počtu převyšujícím spotřebu. Protože z předešlého roku právě zde byly ty nejhorší ztráty,takže jsem stále dokola dělala sazeničky a skvěle nakrmila slimáčky. No letos jsem zas neměla kam ty sazeničky už nacpat.Kombinovala jsem to ještě se sběrem a krmila jimi běžce , které jsme v průběhu jara pořídili , je to skvělé řešení problému(Slimák není dle mého názoru problém ale zdroj, takže já je mám ráda) a to říkám i tehdy , přestože mi 5kusů sežrala liška.. Vzhledem k ostatním našim zvířatům však běžci nemají přístup do některých částí zahrady. U nás se ale pěstuje tak nějak všude všechno. A běžcům chutná i zeleninka neb alespon těm naším ta naše ano. Vše má své klady a zápory. Takže jsem nepochybně zahubila hodně zvířátek prtavých a sežrala hodně rostlinek , všechny mám moc ráda a přesto působím i utrpení. Těch sbíraných slimáků bylo oproti lonskému roku málo stali se vzácností :-)

Ilona Stěhulová
Příspěvky: 36
Registrován: 10 lis 2010 10:10

Re: Máte zkušenosti s biologickou "zbraní" Phasmarhabditis hermaphrodita , na slimáky ?

Příspěvek od Ilona Stěhulová »

Zdravím, zkoušela jsem hlístice před rokem na pozemku asi 700 m2. Rozlévali jsme to po celé zahradě. Bylo to poměrně dost drahé a nemělo to téměř žádný účinek. Jsou podle výrobce dost náročné na teplotu a vlhkost. Znovu bych to nepoužila, krom toho souhlasím, že nikdo neví co parazit udělá jiným divokým druhům živočichů.
Jinak my jsme si také pořídíli běžce a zdá se, že bude pokoj.

Uživatelský avatar
Eltariel
Příspěvky: 179
Registrován: 26 říj 2010 23:45

Re: Máte zkušenosti s biologickou "zbraní" Phasmarhabditis hermaphrodita , na slimáky ?

Příspěvek od Eltariel »

Zdravím,měla -li bych se rozhodovat znovu hlístice bych už nepoužila. U mě je jednoznačná volba pro běžce. Více z mých zkušeností a úvah zde.
http://www.sobestacnost.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=138&start=15
Bohužel jsem si tím prošla ,na jednu stranu jsem ráda na druhou ne. Bohudík má zkušenost může pomoci někomu ,kdo se rozhoduje v zoufalé situaci .

Uživatelský avatar
Jana Brzkovská
Příspěvky: 1
Registrován: 21 lis 2010 19:17

Re: Máte zkušenosti s biologickou "zbraní" Phasmarhabditis hermaphrodita , na slimáky ?

Příspěvek od Jana Brzkovská »

Použila jsem hlístice a zabraly po týdnu. Zahradu mám na Vysočině, bylo jich tam opravdu hodně- sbírala jsem každý večer tak kilo. Teď tak pět kusů. nevím, na jak dlouho to bude a jaké budou případné vedlejší účinky - našla jsem po dešti šněka, který byl v pořádku, tak třeba je to opravdu jen na slimáky.

Odpovědět