Dřepčíci a ochrana

O všem co se hýbe
Uživatelský avatar
Marek Hrdina
Příspěvky: 204
Registrován: 10 bře 2010 19:33

Dřepčíci a ochrana

Příspěvek od Marek Hrdina »

Prosím o radu, jak na dřepčíky. Znáte nějakou eko ochranu, třeba jíchu z rostlin? Jak aplikovat? Předem děkuji Marek


 



Uživatelský avatar
Martin Gross
Příspěvky: 811
Registrován: 06 dub 2010 13:22

Re: Dřepčíci a ochrana

Příspěvek od Martin Gross »

Mě zmizeli, když jsem jim přilákal predátory. Škvory. Na zem jsem položil papír zmačkaný do "kuličky" a udělal jsem i snopečky ze slámy, tak 20 - 30cm dlouhě a zavěsil na kolík uprostřed záhonku. Na kolík si sem tam přiletěl sednout rehek.

jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Dřepčíci a ochrana

Příspěvek od jarda bon jovi »

Škvoři jsou skvělí..... Útočí ve formacích a mají kolektivní smysl pro boj....Je ještě postřik cizopasnou houbou, která na broucích parazituje, až je udolá. Já používám vařený výluh z rebarbory. Tedy list rebarbory bez řapíku namočím do vody, kilo na deset litrů.,nechám tak den či dva a pak to převařím desetiminutovým varem. přecedím a použiju po naředění jedna k deseti jako postřik na rostliny i půdu. Funguje to i jako hnojivo. Pak je skvělá jícha z tabáku. Někdo nechá louhovat tabák, já  si pěstoval celé rostliny tabáku virg,orthával spodní listy a nechával kvasit jako jíchu. Stále stejný mustr ředění. Kilo na deset litrů, a litr na deset vody.Jak píše martin gross, ti predátoři dají nejmín práce. já používám vlnitou lepenku srulovanouu do ruličky a strčenou do květináče nebo kelímku od jogurtu. Mám takhle postavenou ochranu pro ovocnej sad.
Martin Gross říká:
Mě zmizeli, když jsem jim přilákal predátory. Škvory. Na zem jsem položil papír zmačkaný do "kuličky" a udělal jsem i snopečky ze slámy, tak 20 - 30cm dlouhě a zavěsil na kolík uprostřed záhonku. Na kolík si sem tam přiletěl sednout rehek.


Uživatelský avatar
Marek Hrdina
Příspěvky: 204
Registrován: 10 bře 2010 19:33

Re: Dřepčíci a ochrana

Příspěvek od Marek Hrdina »

Pánové děkuji a využiji vaše rady. Přeji krásné dny. Marek

Uživatelský avatar
Eltariel
Příspěvky: 179
Registrován: 26 říj 2010 23:45

Re: Dřepčíci a ochrana

Příspěvek od Eltariel »

Marek Hrdina:Existují lepové desky, které využívají přirozeného pohybu dřepčíka, k jeho přilípnutí na onu desku. No pro dřepčíka nic moc. K výše uvedeným radám ještě jedna. Dřepčíků jsem měla hodně, lepové desky jsem použít nemusela a dostatečně mě zafungovalo toto. Dřepčík nemá rád vlhko. Postačí udržovat vlhko v dané lokalitě :-) nebo si pomoci bílou netkanou textílií . Tu položit na výsev na volno, aby se tam rostoucí výsev vešel , zatížit po obvodu. Textílie udrží vlhko a zároveň zabrání okusu dřepčíků. Opakováním jsem dosáhla dobré sklizně a zmírnění problému s dřepčíkama. Tak hodně zdaru i dřepčík potřebuje jíst:-))

Uživatelský avatar
Marek Hrdina
Příspěvky: 204
Registrován: 10 bře 2010 19:33

Re: Dřepčíci a ochrana

Příspěvek od Marek Hrdina »

I dřepčík potřebuje jíst.....jsem v tomhle pro a dělení probíhá :) Dělím se s bělásky o zelí, něco si zatáhne hryzec a i ten dřepčík nebude zcela zdecimován, naopak mě baví sledovat, jak "škůdci" lákají další obyvatele zahrady. Do housenek kladou vajíčka nějaké vosičky, hryzcovi ztěžuje obživu užovka a těším se na boj a tažení škvorů proti dřepčíkům. Takže je mám všechny rád :) Děkuji i Vám Eltariel za příspěvek

Cyril
Příspěvky: 237
Registrován: 31 srp 2012 22:49

Re: Dřepčíci a ochrana

Příspěvek od Cyril »

Jak se vám letos osvědčila jednotlivá opatření proti dřepčíkům? Myslím, že to byl rok, kdy jejich tlak byl mimořádný. Sucho a mimořádně teplé počasí. Aby téměř zcela zničili tuříny a vážně poškodili vzrostlé růžičkové kapusty (cca 40 - 50 cm vysoké) jsem ještě nezažil. 


jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Dřepčíci a ochrana

Příspěvek od jarda bon jovi »

 No, asi to je tím, že to nenechávám bejt a nemám pochopení pro škůdce, tak jsem hnedle jak vykvetly aksamitníky vyrobil z těchto molotovův koktejl  a postříkal  ohrožence repelentem. drtivá většina škůdců nemá ráda aksamitník a zbytek zařídil výtažek z vratiče.Dá to dost práce a já z toho, co vypěstuju žiju, takže rovnováha přírody ano, ale ne na můj úkor.


Ovšem tuřín jsem zapoměl i zalejvat, i plet a zcela nelogicky vyrostl do biblických rozměrů.... vůbec tomu nerozumím.Možná to je tím, že jsem si konečně našel ten správnej model tuřínu.Jináč tuřín považuju za potravinu nejvyšší priority a důležitosti, s velkým vlivem na zdraví.

Cyril říká:


Jak se vám letos osvědčila jednotlivá opatření proti dřepčíkům? Myslím, že to byl rok, kdy jejich tlak byl mimořádný. Sucho a mimořádně teplé počasí. Aby téměř zcela zničili tuříny a vážně poškodili vzrostlé růžičkové kapusty (cca 40 - 50 cm vysoké) jsem ještě nezažil. 





Caso
Příspěvky: 144
Registrován: 15 čer 2012 15:00

Re: Dřepčíci a ochrana

Příspěvek od Caso »

JBJ: Jakou odrudu turinu pestujes a odkud mas osivo? Delas si osivo sam? Diky za pripadne typy.


jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Dřepčíci a ochrana

Příspěvek od jarda bon jovi »

mám


svoje osivo a klidně si i přikupim, když není neb se nevyvede. Je třeba se vyvarovat bezpodmínečně bílým odrůdám a jedině dalibor, tedy DALIBOR  mi funguje v polních podmínkách. Ze začítku jsem bral ekotuřín z německa s bílejma i zelenejma bulvama a bylo to provrtaný kdejakou havětí.....Tuhlecten fialovej je skvělej nejen na pěstování, i jako potravina na uskladnění i chuť.

Caso říká:


JBJ: Jakou odrudu turinu pestujes a odkud mas osivo? Delas si osivo sam? Diky za pripadne typy.





Odpovědět