Z

O všem co se hýbe
Brrtrr
Příspěvky: 39
Registrován: 08 srp 2010 15:44

Z

Příspěvek od Brrtrr »

h
Naposledy upravil(a) Brrtrr dne 25 dub 2020 08:38, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Zmijí bude hodně, mohou se objevit na ulicích i v domech!

Příspěvek od QNX »

BVB: nám zmije lezou v zahradě i v sadu, ale vycházíme s nima dobře. Jsou to celkem nekonfliktní zviřátka. Prostě je nesmíš tahat za ocas a nesmíš na ně šlapat, pak tě nechaj být.

Uživatelský avatar
tomáš hanák
Příspěvky: 117
Registrován: 10 bře 2010 22:26

Re: Zmijí bude hodně, mohou se objevit na ulicích i v domech!

Příspěvek od tomáš hanák »

chacha myslím že reporteři novinek.cz ti je napřání dovezou až "do domu" aby mohli natočit fine reportáž :DD



Bohůdík Vyliztalalir Balalajkin říká:
to jo, ale není zrovna jednoduchý nešlápnout na to, co nevidíš. taky mám docela strach o psa, mám zkušenosti jen s užovkami tak nevím jak moc zbytečně jsem z vyhalděnej


Uživatelský avatar
Martin Gross
Příspěvky: 811
Registrován: 06 dub 2010 13:22

Re: Zmijí bude hodně, mohou se objevit na ulicích i v domech!

Příspěvek od Martin Gross »

Ať se staví u nás. Já viděl zmiji jednou v životě. Tak snad letos....

Uživatelský avatar
Stanislav Šulc
Příspěvky: 38
Registrován: 11 bře 2010 07:39

Re: Zmijí bude hodně, mohou se objevit na ulicích i v domech!

Příspěvek od Stanislav Šulc »

Čeho se bojíš to si přitahuješ. Udělej si se zmijema dohodu a budeš v pohodě.

Uživatelský avatar
Martin Gross
Příspěvky: 811
Registrován: 06 dub 2010 13:22

Re: Zmijí bude hodně, mohou se objevit na ulicích i v domech!

Příspěvek od Martin Gross »

Je na čase si vypěstovat fobii z hadů. Fakt se mi zmije líbí, hady mám rád a furt potkávám jen obojkovky. Smůla.

Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Zmijí bude hodně, mohou se objevit na ulicích i v domech!

Příspěvek od QNX »

Stanislav Šulc: to nefunguje. Zmijí se nebojíme, ale máme jich tady dost. Přitáhlo je něco úplně jiného :-)

Uživatelský avatar
Martin Gross
Příspěvky: 811
Registrován: 06 dub 2010 13:22

Re: Zmijí bude hodně, mohou se objevit na ulicích i v domech!

Příspěvek od Martin Gross »

Jo, jo. Žádné vibrace a traktory. Nejde o stroje samotné, ale o to, že pod sebou a kolem sebe rozmačkají spoustu jemných věcí. Jako jsou třeba hadí žebra. Bude fajn, pokud se tihle myšilovové trochu početně zvetěj. Berusky (vipera berus) se mi moc líběj, hlavně jesenická forma "praester". Smůla, že jejich početní vzestup trochu sejme početní stavy ještěrek (novorozeňata zmije obecné se živí převážně mladými ještěrkami), ale už se těším, až konečně někde nějakou potkám.


Celkové množství hemolytického jedu je u zmije dostatečné, aby zatočilo s dospělým. Ale dospělá zmije nevyplácá kompletní arzenál na obranu. Snadno by pak mohla strádat hlady. Had se během života naučí jed dávkovat. Paradoxně jsou u jedáků nebezpečnější mláďata, než dospěláci. Mládě vzhledem k velikosti, nezkušenosti a snaze vypadat moooc nebezpečně vyprázdní většinou při kousnutí kompletní váček s jedem.


U zmije by pro dospělého člověka bez alergie a se zdravým srdcem nemělo být uštknutí problém. U dětí, tak váhově do 10 let je to jiný kafe. Tam bych k doktorovi letěl okamžitě.


Uživatelský avatar
Eltariel
Příspěvky: 179
Registrován: 26 říj 2010 23:45

Re: Zmijí bude hodně, mohou se objevit na ulicích i v domech!

Příspěvek od Eltariel »

Martin Gross: Letos už dvě spatřeny . Jedna padla jako oběť nějakému dravci. Druhou jsme se pokusili ukázat 3letému synkovi ,aby na ní nešahal. Ale ony jsou tak skvěle maskované, že jí asi mezi těmi větvemi stejně neviděl. Historek se zmijema máme celkem dost :-) nikdy nám neublížily a vždy volily ústup , pokud měly možnost. Pouze jeden rok si nevybavuju , že bychom viděli zmiji. A vůbec neplatí pořekadlo , že na sv.Jiří vylézají hadi a štíři......v tuhle dobu jsou u nás v podhůří už dávno venku...Samozřejmě závisí na zimě , ale zaznamenali jsme je i o měsíc dřív....:-)


Dokonce ani její klikatá čára nemusí být vůbec znatelná ... první po čem koukám je hlava , zda uvidím žlutý půlměcíce....užovek obojkatých máme také dost , je krásné je pozorovat jak plavou v rybníkách....


Zdejší hady ctíme a respektujeme.


Uživatelský avatar
Martin Gross
Příspěvky: 811
Registrován: 06 dub 2010 13:22

Re: Zmijí bude hodně, mohou se objevit na ulicích i v domech!

Příspěvek od Martin Gross »

U nás na "velké zahradě" máme odmeliorovaný močál, je to tu takové malé prameniště potůčku. Skokanů dosti, v naší tůňce, kterou domýšlivě zvu rybníčkem se letos vytřeli skokani i ropuchy. Počítám, že v dohledné době se dostaví "naše" samice obojkovky, aby si tu v "minihadnících" nakladla vejce. Předloni jsem pozoroval snad pět mrňousů, evidentně tohoročních mláďat, jak se vyhřívají a jednoho i přímo na číhané na čolky ve vodě. Někde jsem četl, že na sušších místech užovky baští i mláďata drobných savců, když nejsou obojživelníci. Ale na stavech našich hrabošů Chystám se vybudovat kupu kamení pro zmije, ale prozatím jsou pro mě kameny "strategickou surovinou" pro stavbu schůdků a pro struktury k akumulaci solární energie. U nás v 500 - 600mnm už odkvetly třešně, hrušně začínají. V Náchodě, (+/- 300 - 400mnm) jsou hrušně v plném květu.


Zmije jsou potvůrky. Od zkušeného teraristy vím, že v zajetí se strašně špatně hybernují, protože se tyhle potvůrky vůbec nebojí chladu. Řekl, že si klidně lezou po zbytcích sněhu a vůbec jim to, coby plazům nepřijde divné. Bohužel, kolem nás je buď smrková poušť, nebo traktory vylisované "louky". Pár polních cest a jinde jen angličan & tůje. Kamarád mi v dětství líčil, jak v obci, ještě blíž Orlickým horám, mají za chalupou zmiji vedle zmije. I tam se přede mnou potvory schovaly, když jsem tam s rodinou šel. :-D Může bejt, že jsem jen slepej, nebo moc dupu. Ale ještěrky obecné tu a tam i zahlédnu se slunit. Tak snad takový hromotluk ještě nejsem :-D


Zmiji jsem viděl dohromady dvakrát. V muzeu Krkonoš, - šedo černou, ale v zajetí, to nepočítám, a U Teplic nad Metují, formu do cihlovo okrovo.... tak nějak. Tam přede mnou zdrhala z polní cesty a já se ji marně pokoušel najít v trávě. Podle velikosti to byla paní v letech. Fakt docela velká.


Odpovědět