Klíšťata

O všem co se hýbe
Uživatelský avatar
Marion
Příspěvky: 180
Registrován: 15 čer 2014 23:45

Re: Klíšťata

Příspěvek od Marion »

Někde jsem slyšela, že klíšťatům nechutná béčko... Takže se jím údajně ještě před sezónou i celé léto dopovat.


Jinak kvasnice (pivovarské) krmím všem zvířatům zjara, v zimě krmím jinou formu kvasinky, už upravenou pro účel vyvázání případných mykotoxinů z těla (zaznamenala jsem výrazné zlepšení stavu u všech zvířat, srst, kopyta, paznehty, kůže, celkový dojem... vymizely náznaky kolikových stavů atd. - můžu jedině doporučit). Do sebe kvasnice neláduju, nemám odvahu, ale pleťová maska z nich je super.:-D


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Klíšťata

Příspěvek od QNX »

Marion: "v zimě krmím jinou formu kvasinky" Tou jinou formou je co?


Uživatelský avatar
Marion
Příspěvky: 180
Registrován: 15 čer 2014 23:45

Re: Klíšťata

Příspěvek od Marion »

Toto: http://www.veterinarnipece.cz/hippovit-myco-4333.html


Začala jsem to krmit na základě jednoho horšího balíku sena, který byl tak na hraně zda krmit nebo ne, nebyl plesnivý, ale trochu prášil, bohužel to u hucula vyvolalo kolikové bolesti, které naštěstí odezněly ještě před příjezdem veterináře, následující dva týdny měl tzv. "konečníkovou tekutinu", prostě to ve střevech nefungovalo jak mělo, po nasazení během pár dní byl naprosto v pohodě. Je to výborný věc i pro "dušné" koně, kteří jsou citliví na plísně třeba v podestýlce, fakt to není poznat, ale zvíře kašle, pomáhá to. Dávám to i kozám, u jedné kozeny se po nasazení konal rapidní příbytek váhy a zlepšení srsti. Není to levné a jak tyhle vymoženosti normálně nesnáším a nekupuji, tak tohle je malý zázrak. Mimochodem paní co se podílela na vývoji a výrobě je velice ochotná.

QNX říká:


Marion: "v zimě krmím jinou formu kvasinky" Tou jinou formou je co?





Uživatelský avatar
Marion
Příspěvky: 180
Registrován: 15 čer 2014 23:45

Re: Klíšťata

Příspěvek od Marion »

Omluva ze OT... Jenom podotýkám, že univit má řadu doplňků pro ekochovy a i ten hippovit myco by mělo být možné použít v eko - bio chovech.

Marion říká:


Toto: http://www.veterinarnipece.cz/hippovit-myco-4333.html


Začala jsem to krmit na základě jednoho horšího balíku sena, který byl tak na hraně zda krmit nebo ne, nebyl plesnivý, ale trochu prášil, bohužel to u hucula vyvolalo kolikové bolesti, které naštěstí odezněly ještě před příjezdem veterináře, následující dva týdny měl tzv. "konečníkovou tekutinu", prostě to ve střevech nefungovalo jak mělo, po nasazení během pár dní byl naprosto v pohodě. Je to výborný věc i pro "dušné" koně, kteří jsou citliví na plísně třeba v podestýlce, fakt to není poznat, ale zvíře kašle, pomáhá to. Dávám to i kozám, u jedné kozeny se po nasazení konal rapidní příbytek váhy a zlepšení srsti. Není to levné a jak tyhle vymoženosti normálně nesnáším a nekupuji, tak tohle je malý zázrak. Mimochodem paní co se podílela na vývoji a výrobě je velice ochotná.

QNX říká:


Marion: "v zimě krmím jinou formu kvasinky" Tou jinou formou je co?








Uživatelský avatar
Marion
Příspěvky: 180
Registrován: 15 čer 2014 23:45

Re: Klíšťata

Příspěvek od Marion »

Ha jsem nějak nedokončila ten první příspěvek. Pointa toho všeho je, že na zvířatech nenacházím klíšťata buď vůbec nebo jen velice zřídka, letos zatím jedno.


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Klíšťata

Příspěvek od QNX »

Marion: Díky, to jsem neznal. Sice si nedovedu moc dobře představit jak by to mohlo ty mykotoxiny na sebe navázat, ale jestli jsou s tím dobré zkušenosti ........


Uživatelský avatar
Marion
Příspěvky: 180
Registrován: 15 čer 2014 23:45

Re: Klíšťata

Příspěvek od Marion »

Tak já ti to klidně můžu popsat z laického pohledu, tak jak jsem to pochopila já. Oni vezmou kvasinku, rozříznou ji a vyjmou jádro a zůstane z ní jenom ta buněčná stěna. Tu stěnu pak uchopí a natahují tak dlouho až v ní vzniknou miniotvory, které právě jsou schopny zachytit ty mykotoxiny. Sice si nedovedu představit, jak to dělají v praxi, ale zjevně to funguje, tak to asi mají vymyšlené. U žádného jiného přípravku, jsem nepozorovala, tak rychlé zlepšení stavu, snad jen u bylinných inhalacích, př kašli. Ale vzhledem k ceně to stejně dávám jen v zimě, kdy hrozí, že může být seno, sláma či jádro napadeno plísněmi.

QNX říká:


Marion: Díky, to jsem neznal. Sice si nedovedu moc dobře představit jak by to mohlo ty mykotoxiny na sebe navázat, ale jestli jsou s tím dobré zkušenosti ........





Uživatelský avatar
mastnacek
Příspěvky: 975
Registrován: 29 pro 2012 19:43

Re: Klíšťata

Příspěvek od mastnacek »

Doufam ze nebudu muset letos resit naplesnively seno.


Ale ke klistatum. Vcera pri ceste z lesa me napadlo, ze uz davno nekdo nevymyslel oblek alespon pro ty co makaj v lese, jak tady popisoval myslim vlasatej, kterej by byl napustenej  nebo dokonce vyrobenej z latky, ktera bud klistata primo odpuzuje nebo je treba pro ne jen neviditelna = nezajima je, nelaka. Chvilku jsem sapal maliny v lese u prikopa a hned se po me sapala krasna klistice s cervenym zadkem.


Uživatelský avatar
Marion
Příspěvky: 180
Registrován: 15 čer 2014 23:45

Re: Klíšťata

Příspěvek od Marion »


Tak pokud máš svoje seno, dobře nasušené a uskladněné, tak se asi bát nemusíš, ale já jsem třeba z části závislá na místním sedlákovi a ne každý balík je 100%, i když třeba z venku vypadá v pohodě.:-)



Tak ono, když má člověk dlouhej rukáv a nohavice, pevnou obuv a ponožky, tak stačí se po příchodu z lesa shodit hadry, osprchovat, oblečení hodit rovnou do pračky (já dávám na 90, protože jsou to stejně pracovní hadry) a je pokoj, už dlouho jsem klíště neměla. Na zahradě nám to zvířata spásaj na krátko, takže opravdu ani jedno, ani na psovi ani na kocourovi.... Koně když jsou na pastvině, tak většinou taky nechytají, ale jak už jsem psala dopuju je piv. kvasnicemi... Dávám je i kozenám, dá se říct, že jsou vhodné pro všechny druhy zvířat v patřičném dávkování...


Ale ty perličky mě dostaly, jak mi to říkala, tak jsem si myslela, že tady bude třeba někdo, kdo  nima má zkušenost...já si je teď pořídit nemůžu, kvůli sousedům, stačí, že nám před pár dny otrávili kohouta....:-(
mastnacek říká:


Doufam ze nebudu muset letos resit naplesnively seno.


Ale ke klistatum. Vcera pri ceste z lesa me napadlo, ze uz davno nekdo nevymyslel oblek alespon pro ty co makaj v lese, jak tady popisoval myslim vlasatej, kterej by byl napustenej  nebo dokonce vyrobenej z latky, ktera bud klistata primo odpuzuje nebo je treba pro ne jen neviditelna = nezajima je, nelaka. Chvilku jsem sapal maliny v lese u prikopa a hned se po me sapala krasna klistice s cervenym zadkem.





Uživatelský avatar
mastnacek
Příspěvky: 975
Registrován: 29 pro 2012 19:43

Re: Klíšťata

Příspěvek od mastnacek »

Prave ze mam poprve baliky, ted je mam pod plachtou ve stohu. To nic to nejak bude, kdyz tak jeste otava, ta pujde zase klasicky na pudu.


Nojo ale bez si ted delat ven v dlouhym rukavu a nohavicich.


Perlicky nikdy, pokud nejses na samote kilometr od sousedu. Me ty svine budily kazdy rano o prazdninach kdyz jsem byl decko. A to byly sousedi 300m, mimo to ze zravly jak protrzeny pri kazdy prilezitosti, tak jim porad utikaly. Tak hnusnej zvuk ma malo co. Zlata urvana koza.


Odpovědět