Komunitní dům Loukovec

Nabídka a poptávka
Josef Čermák
Příspěvky: 49
Registrován: 17 dub 2013 23:50

Komunitní dům Loukovec

Příspěvek od Josef Čermák »

Lásku a štěstí Všem ,komunitní dům je otevřen,Loukovec 15 u Mnichova Hradiště,je otevřeno každý den,v provozu je galerie,zahrada,připravujem stavbu chlebové pece,kovárny,začali jsme chovat slepice plemeno Vlašky,včelaříme,postavili jsme kompostovací záchod,sochaříme...Rádi se podělíme o svoje zkušenosti.


   Poskytujeme ubytování ,děti zdarma ,práce schopní - 100kč/den,nebo 4 hodiny společné práce.


Dále pořádáme přednášky  konzultace,cvičení- celostní včelaření(včelstvo jako organismus,na divočině,ležany,bez medometu,v nátělníku a bez nemocí)


                                                          - zahrada - obraz srdce ,mysli a ducha


                                                          - pěstování pravokořených stromů


                                                          - řez stromu podle osobnosti.


                                                          - diagnostika z kresby(arteterapie) 


                                                          -  masáže                                                          


                                                           - jóga (cvičíme denně)


                                                           - kamenosochařství


                                                           - práce s kovem,dřevem,hlínou


                                                           - automatická kresba


      Termíny nejsou vyvěšené,dle zájmu pro skupiny i jednotlivce,po domluvě Tel:608 274 049,cena 100 kč za den včetně ubytování.


                                                                          nebo pošta :fara Loukovec 15 pošta Loukov 29411


 


         Pro zájemce o komunitní život nabízíme k prodeji dva byty.Cena je 600 000 kč za byt (60 m2).


S láskou v srdci , štěstím v hlavě a klidem v duši.


Jožka.


Uživatelský avatar
PavelX04
Příspěvky: 13
Registrován: 13 led 2013 14:33

Re: Komunitní dům Loukovec

Příspěvek od PavelX04 »

Ahoj,


s přítelkyní už delší dobu hledáme možnost žít blíž k přírodě a mimo městský shon. Bohužel pro nás vše ztroskotá na financích. Na koupi bytu peníze nemáme (maximálně tak na maringotku :-). Chci se tedy zeptat, jestli by byla nějaká možnost zapojit se do komunity i bez koupi bytu. Pokud ano, tak by bylo nejlepší asi vše probrat osobně. Bydlíme v Brně, ale mohli bychom přijet k vám do Loukovce. Nejbližší termín bychom měli volný asi 24.-26.5.


Díky za odpověď


Pavel


Josef Čermák
Příspěvky: 49
Registrován: 17 dub 2013 23:50

Re: Komunitní dům Loukovec

Příspěvek od Josef Čermák »

Lásku a štěstí,


není problém,budete mít k dispozici pokoj pro hosty,podmínkou účasti v komunitě je společná práce - 4 hod.denně.'ˇUčast na duchovních cvičeních každý dle svého vyznání.24. jsem v Brně,nebo mne můžete zastihnout v Centru duchovní obnovy v Rousínově,každé liché pondělí zde vedu kurz arteterapie.
S láskou v srdci štěstím v hlavě a klidem v duši


Jožka.


 


 


Pavel říká:


Ahoj,


s přítelkyní už delší dobu hledáme možnost žít blíž k přírodě a mimo městský shon. Bohužel pro nás vše ztroskotá na financích. Na koupi bytu peníze nemáme (maximálně tak na maringotku :-). Chci se tedy zeptat, jestli by byla nějaká možnost zapojit se do komunity i bez koupi bytu. Pokud ano, tak by bylo nejlepší asi vše probrat osobně. Bydlíme v Brně, ale mohli bychom přijet k vám do Loukovce. Nejbližší termín bychom měli volný asi 24.-26.5.


Díky za odpověď


Pavel





Josef Čermák
Příspěvky: 49
Registrován: 17 dub 2013 23:50

Re: Komunitní dům Loukovec

Příspěvek od Josef Čermák »

Lásku a štěstí,


Pavle chystáme se založit občanské sdružení,v rámci něhož bude fungovat komunita,náplň je galerie,občerstvení,ubytování,masáže,výtvarné dílny(arteterapie),výroba ručního papíru,pěstování stromků,chov včel a slepic,pěstování zeleniny.


Každý člen komunity si povede jednu z činností z čehož bude i jeho příjem,a příjem pro komunitu.Pokud máte vybráno,nebo  máte jinou činnost,prosím sdělte své představy ať s Vámi můžeme počítat.


S láskou v srdci Jožka.


Uživatelský avatar
PavelX04
Příspěvky: 13
Registrován: 13 led 2013 14:33

Re: Komunitní dům Loukovec

Příspěvek od PavelX04 »

Ahoj Jožko,


díky za odpověď, a k tomu ještě takto pozitivní. Z nabízených možností bychom si určitě něco vybrali (takhle narychlo např. občerstvení, ubytování, ruční papír, zelenina.) I něco vlastního bychom určitě vymysleli. Přítelkyně Eva ráda a myslím, že dobře vaří, já občas vyrábím naušnice z recyklovaných materiálů, máme poměrně bohatou knihovnu, která by se mohla v rámci komunity provozovat. Evča taky ráda masíruje (i když bez odborné kvalifikace), já mám rekval. kurz na truhláře (i když pro změnu bez praxe).Oba dva máme taky vystudovanou sociální práci, takže by šlo vymyslet i něco v tomto směru. Co neumíme se rádi naučíme :-) Chtěli bychom ale všechno spíš probrat osobně. Napadlo nás tedy, že bychom toho 13.5. mohli přijet za tebou do Rousínova. 24.-26. máme také volno, tak nás napadlo, že jestli by jsi se potom z Brna vracel do Loukovce, tak že bychom se tam mohli svézt s tebou a podívat se. Hodně dáme na to, jak na nás dané místo zapůsobí. Ale zatím se nám tato možnost hodně líbí:-)


Je to pro nás docela velký skok v dosavadním životě, takže potřebujeme trochu času. Taky ještě musíme zařídit různé věci tady v Brně. Stěhovaní bychom tedy viděli asi nejdřív tak na prázdniny.


Moc díky a snad brzy na viděnou...


Eva, Pavel a Chita (naše fenka, kterou jsem prvně zapomněl zmínit).


Josef Čermák
Příspěvky: 49
Registrován: 17 dub 2013 23:50

Re: Komunitní dům Loukovec

Příspěvek od Josef Čermák »

Ahoj ,zvu všechny,kdo ještě nezaložili zahradu,přemýšlejí o ní,již s rýčem v brázdě stojí na víkend do Loukovce na faru.


Základem jsou stromy a tak každý kdo přijede dostane stromků(letošních semenáčků)-převážně jabloně, kolik uveze,ssebou kelímky na pikýrování(lépe hlubší .aby mohl růst kůlový kořen),pokud budete brát větší množství (100-5000) tak i hlínu.Při výsadbě jedlého lesa počítejte se sponem 110*110cm do jamky 30*30cm podzimní výsadba.


Povídání o všem (pece,záchody,slepice,včely,zahrada......),diskuze,hudba,tanec.


Akce začíná v pátek 17.května večer a potáhne se dokud bude chuť -neděle 19.května,kdo chce může zůstat i déle.


Cena 100Kč/víkend.


 


 


Uživatelský avatar
PavelX04
Příspěvky: 13
Registrován: 13 led 2013 14:33

Re: Komunitní dům Loukovec

Příspěvek od PavelX04 »

Ahoj Jožko,


s Evčou bychom se chtěli do Loukovce/Březiny podívat co nejdřív. Díval jsem se jak mám volno v práci a nejbližší termín mám opravdu jen toho 24-26.5. Tak mě napadlo, jestli by to nešlo udělat tak, že bychom přijeli už na večer ve čtvrtek 23., ty bys nám to tam ukázal, vysvětlil co a jak a my bychom tam zůstali do neděle a už třeba začali dávat trochu do kupy tu Březinu...nebo co by bylo potřeba. Myslíš, že by to tak nějak šlo udělat??


Pavel


Josef Čermák
Příspěvky: 49
Registrován: 17 dub 2013 23:50

Re: Komunitní dům Loukovec

Příspěvek od Josef Čermák »

Pokoj a lásku,ve čtvrtek jsem na Vysočině ,klíče Vám pošlu poštou,myslím si,že nejdůležitější je poznat Český Ráj,v sezóně  není na výlety po okolí  čas.


  Klidné a radostné jaro Jožka

Pavel říká:


Ahoj Jožko,


s Evčou bychom se chtěli do Loukovce/Březiny podívat co nejdřív. Díval jsem se jak mám volno v práci a nejbližší termín mám opravdu jen toho 24-26.5. Tak mě napadlo, jestli by to nešlo udělat tak, že bychom přijeli už na večer ve čtvrtek 23., ty bys nám to tam ukázal, vysvětlil co a jak a my bychom tam zůstali do neděle a už třeba začali dávat trochu do kupy tu Březinu...nebo co by bylo potřeba. Myslíš, že by to tak nějak šlo udělat??


Pavel





Uživatelský avatar
PavelX04
Příspěvky: 13
Registrován: 13 led 2013 14:33

Re: Komunitní dům Loukovec

Příspěvek od PavelX04 »

Zdraví a lásku,Jožko. My bysme ten víkend 24-26.5, chteli nejen poznat trochu vice okoli, i uz treba neco uklidit v té byvalé škole.Takže bysme byli moc rádi, kdybysme prozkoumali nejen tu faru, ale i tu bývalou skolu.Pomalu si děláme plány, jak to asi postupně budeme řešit. Pavel bude mít v červnu dva víkendy volný, takže bysme je využili vždy naplno k odjezdu do Loukovce. Takže než začnou prázdniny, a všechno půjde dobře, tak bysme se tam s Pavlem mohli otočit 3krát.
Jelikož na konci června končím v práci, tak od července jsem pracovně volná, a už bych tam mohla být a začít pracovat v prostoru Loukovce, nebo Březiny, či kde by bylo potřeba. Pavel by ještě červenec pobýval v Brně, dořešoval tady velmi nutné záležitosti ohledne domku,co tu máme, chodil tady ještě do práce, a volný víkendy by jezdil do Loukovce.Postupně, podle všech okolností, by přešel taky (Srpen). Teď jde o to, jestli je reálný zvládnout připravit během toho června tu Březinu, a zvládnout připravovat pohoštění pro hosty sama. Nebo najít k sobě někoho z fary, kdo by mi na Březině pomáhal zatím, než by přišel Pavel.


Nejvíc máme totiž strach, že bysme byli od začátku oba úplně nezaměstnaní, že by to byl pro oba skok na holou prcku, takže radši chceme upřednostnit postupně, postupně, pozvolna....Také jsme se s Pavlem dívali na další možnost, že bysme měli šanci možná najít i práci v okolí Mnichova hradiště. Stačil by i jeden z nás. Druhý by třeba více dělal práci v komunitě. Mně konkrétně zaujal pivovar Svijany, který je hned kousek od toho...a nebo práce ve zdravé výživě v Mnichově hradišti.


To všechno špekulujeme, protože je to pro nás nový počátek, a potřebujeme si zajistit pro ten začátek jistoty, než se ukotvíme.


Už to všechno studujeme....Těšíme se. Eva - Sluníčko.


Uživatelský avatar
Hanka
Příspěvky: 19
Registrován: 07 srp 2010 08:57

Re: Komunitní dům Loukovec

Příspěvek od Hanka »

ahoj,


tak jak jste strávili víkend v Loukovci?


a co plánujete dál? čekala jsem, že napíšete, a tak se tedy ptám


protože jsem byla s kamarádkou v Loukovci na návštěvě týden před vámi


 


je to tam pěkné, inspirující ...


 


Hanka


 


 


Odpovědět