Hledáme schopné spolupracovníky do permakulturního designérského teamu

Nabídka a poptávka
Uživatelský avatar
František Marčík
Příspěvky: 6
Registrován: 19 bře 2010 21:37

Re: Hledáme schopné spolupracovníky do permakulturního designérského teamu

Příspěvek od František Marčík »

Zdravím, není to úplně k tématu, ale i přesto se optám. Zelený čaroděj je Greerův výmysl, nebo to odněkud/někoho přejal? FM

Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Hledáme schopné spolupracovníky do permakulturního designérského teamu

Příspěvek od QNX »

František Marčík: Nejsem si úplně jistý, ale mám dojem, že Greer vychází ze středověké knihy PICATRIX . To je takový v latině psaný grimoár .... asi vzor "zeleného grimoáru" :-) . Greer a Christopher Warnock picatrix přeložili do angličtiny, takže tu knihu asi považují za dost důležitou. Sám jsem to ještě nečetl ....... tak nevím.

Uživatelský avatar
František Marčík
Příspěvky: 6
Registrován: 19 bře 2010 21:37

Re: Hledáme schopné spolupracovníky do permakulturního designérského teamu

Příspěvek od František Marčík »

QNX: Děkuji. Vida je, latiníky. Kdo vládne tímto kolonialistickým jazykem, může zajet třeba do Olomouce, tam to mají ve Vědecké knihovně v trezoru. - http://aleph.vkol.cz/F/FX7R7LX1CJ5HJ8U61IDAQEY3M35F6TMEACN14ISHA4HS19QL88-87109?func=full-set-set&set_number=012560&set_entry=000001&format=999

Uživatelský avatar
František Marčík
Příspěvky: 6
Registrován: 19 bře 2010 21:37

Re: Hledáme schopné spolupracovníky do permakulturního designérského teamu

Příspěvek od František Marčík »

QNX: Ještě dodám. Kdyby to snad někdo z vašeho okruhu zamýšlel číst či nedejbože překládat, tak je hodně slušná pravděpodobnost, že by to vydalo nakladatelství Malvern. Jestliže wikipedii nepřehání a srovnává význam knihy s Corpus Hermeticum (které nedávno přeložil Radek Chlup), tak to rozhodně bude spoustu lidí zajímat. A mimochodem, tady jsou obě části v angličtině ke stažení grátis (ale Greer s Warnockem to nepřekládali).
http://english.grimoar.cz/?Loc=book&Lng=1&Back=key&UID=1898
http://english.grimoar.cz/?Loc=book&Lng=1&Back=key&UID=1899

Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Hledáme schopné spolupracovníky do permakulturního designérského teamu

Příspěvek od QNX »

František Marčík: Já to překládat nebudu. Kniha je to určitě významná (však také vznikla jako kompilace z více jak dvou stovek jiných významných knih), ale momentálně se věnuji hrubohmotnějším problémům :-) Je sice pěkné, že ve středověku ke vzdělání čaroděje patřilo např. zemědělství a stavitelství, ale raději dám přednost současné odborné literatuře. Přečtení Picatrix opravdu odložím na důchod (kterého se však naše ročníky nedočkají, tak nevím jak to vlastně s tím čtením bude) .......... ale zvědavost hlodá ........ tak to alespoň prolistuji, abych zjistil, jaký vztah má Picatrix k zelenému kouzelnictví :-) Třeba tam najdu nějaké zelené zaklínadlo díky kterému mi v našich drsnějších podmínkách poroste i tropické ovoce :-)

Uživatelský avatar
drudriger
Příspěvky: 642
Registrován: 29 srp 2010 14:14

Re: Hledáme schopné spolupracovníky do permakulturního designérského teamu

Příspěvek od drudriger »

to s tim makanim je pravda.lidi nejsou zvikli makat.ja to nazivam socialni nutnosti, hodit se v ziote do takove situace ze musim mit tu zahradu, musim sekat drivi atd atd.dobrovolne to moc lidi neumi a nechce,radsi si ctou heski knizky nebo koukaji na heska videa ale skutek utekl.obcas mi permakultura prijde jako ze to slovo vymyslel mestkej clovek, ziji v male osade na horach a kromne jedne knizki sem este nic o permakulture necetl ale 15let zivota na horach se zahradou mi dalo.ono se clovek az divi kdyz se bavi s "normalnima lidma" ze jak to oni maji se zahradou, ze permakulturu taky jedou i kdyz ne na 100%.s tim makanim nevim je to slozite,sam to pozoruji na lidech ktery se sem chodej koukat na nas projekt.ja uz sem si zvykl na klasickej styl od jara do podzimu se maka a pak zimu vegeti,a delaj se prace patrici k zimne, siti, ruzne drobnosti nebo si clovek konecne nco procte. ohledne carodeje zeleneho.asi pred rokem neco podobneho delal skorepa, chtel dat dokopy partu lidi se kteryma by stavel,kdyz sme prisli na akci tak tam byli ruzny secteli lidi ale prace...skutek utek.rano dve hodini meditace a vecer se hadai jak mali kluci, a my sme zatim makli jak se patri a cumnel a byl rad, skoda ze ta parta nevydrzela, ani neby duvod.on by asi nejradsej kazdej v tom tymu zeleneho carodeje i byl, ae akorat tak kreslil planky mabo psal heske texty o tom jak to "bude" cele pekne a permakulturni.ono to tak vetsinou bejva tu hnusnou praci udela nejakej luzr(nema jidlo,nema ani kde spat a este se tvari ze ho to bavi)a pak ten co to jenom vymyslel slizne smetanu.pripomina mi to muj 3 rocnej pobyt na zajezce kde po tech letech prace te vlastne nakonec vyhodili ze si se nehodil, nemnel nic, nemnel kam jit tak sem jim tam byl dobrej a kdyz zistili ze sem vlastne trochu jinej a (aby nebyla konkurence)tak mazej.nemas majetek tady tak co.tydle skusenosti sou podle mne cennejsi nez jakakolvek knizka ci heske video, to je tak leda pro mestaky, taky oni si ho vymysleli tak at se na nej koukaji.jako mozna ze se na vec koukam jenom z jedne strany,a le tendle prispevek je taky ucelovej,snazim se reagovat na vice prispevku tady.a ohledne toho tymu.....az budete neco stavet a delat a bude to nejak normalne zaplacene(vsichni maji stejnej dil, ten co micha hlinu stejnej jako ten co maluje planky) a budu mit cas a nebudu mit praci tak dorazim maknout.skuseneho zednika s pray v prirodnem stavitelstvi mozna budete potrebovat vice nez sectelou slecinku..........
ale jako napad to neni spatne, uvidim a budu pozorovat jak se to cele posouva a jestli je to realne....
preji hodne stesti carodeji.........

Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Hledáme schopné spolupracovníky do permakulturního designérského teamu

Příspěvek od QNX »

drudo drudriger: díky za komentář. Tak nějak to je. Po zkušenostech s provozem stránek: http://sobestacnost.cz/ (kam chodí tisíce návštěvníků, ale pouze pár lidí je ochotných se podělit o své zkušenosti) jsem se v případě http://www.zelenycarodej.cz/ rozhodl zvolit úplně jiný přístup. Lidskou lenost jsem využil jako prostředek k odfiltrování lenochů a zvědavců. Proto se na ZC forum dostanou pouze vážní zájemci o PK design. Stačilo velice málo ....... zadal jsem první "vstupní" úkol v podobě vypracování návrhu obsahu PK designu a tím jsem odfiltroval 90% zájemců. 90% zájemců nebylo schopných (nebo ochotných) vypracovat něco tak jednoduchého jako je obsah! Předpokládám, že člověk, který nedokáže vypracovat obsah, tak nevypracuje ani kompletní design a do teamu se nehodí. Neděláme žádné vstupní testy posuzující znalosti, ale zájemce, který se k nám chce přidat musí být ochotný pracovat a učit se. Když je ochotný pracovat, pozorovat a učit se, tak se z něho může stát dobrý PK designér. Namyšlený "PK designér", který je přesvědčený, že všechno zná (často mu k tomu stačí jediný kurz) a že už se učit nemusí ..... který chce za jeden večer udělat "PK design" pouhým šoupáním koleček po papíru a vyúčtovat si za to desítky tisíc kč ....... ten pro nás nemá žádnou cenu.
Nevím jak to probíhalo ve skupině Petra Skořepy, ale asi si to dovedu představit. Podobně to funguje velice často a zrovna PK docela přitahuje různé snílky s nepřekonatelným odporem k realitě a k práci. Iluze není dobrý základ a bez práce se těžko něco vytváří.
Naštěstí už s tímto počítám a proto se nic takového v ZC nemůže stát :-)
Díky za nabídku. Prosím, pošli mi na sebe kontakt. Když se něco zajímavého najde, tak dám vědět. Přírodní stavitelství je fascinující obor a určitě se mu budeme věnovat :-)

Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Hledáme schopné spolupracovníky do permakulturního designérského teamu

Příspěvek od QNX »

Veronika a Marek : Částečně je to pravda, to uznávám, ale pouze částečně.
Problém s registrací ....... většina uživatelů se neobtěžuje přečíst e-mail, který obdrží při registraci. Tam je uvedené, že registrovaného uživatele musí "aktivovat" administrátor fora. Kdo to nepřečte, tak se snaží ihned přihlásit, ale samozřejmě neúspěšně. Ta aktivace administrátorem je tam nutná jako ochrana před spamem a určitá časová prodleva je nepříjemným vedlejším efektem. Chybové hlášení to někdy posílá, ale na funkčnost to vliv nemá .... registrace proběhne navzdory té chybové hlášce. To je můj bordel a musím s tím něco udělat ........ http://sobestacnost.cz/ čekají větší úpravy, tak to udělám všechno při jednom. Teď na to nemám čas, ale aktivitě dobrovolníků se meze nekladou :-) Pokud se dobře vyznáš v PHP, forech phpbb2 a phpbb3, MySQL, webdesignu a podobných záležitest, tak budu za pomoc vděčný.
Na prohlášení o lenosti trvám, ti aktivnější v případě problémů napíšou e-mail s prosbou o radu a vše je velice rychle vyřešeno. Kdo má zájem, tak se uživatelem fora sobestacnost může stát velice rychle. Kdo je "FastFoodový konzument", tak má menší problém. A i kdyby byl problém s registrací, stále tam je cca 130 úspěšně registrovaných uživatelů, ale většina si pouze čte (což je na všech forech ..... lenoši jsou všude)
V každém případě brzo dojde ke změně v systému přihlašování, dojde i k rozdělení soběstačnosti na veřejnou část (obecné informace) a na část pouze pro aktivní uživatele (kde budou podrobnější a užitečnější informace, konkrétní návody, postupy, data), dojde k vytvoření úvodní stránky (která tam stále schází) .......... ale sobestacnost.cz dělám ve svém volném čase, za své peníze a v podstatě nic z toho nemám ........ proto i tempo bude pomalejší.
Ale to je zase OT.

Uživatelský avatar
drudriger
Příspěvky: 642
Registrován: 29 srp 2010 14:14

Re: Hledáme schopné spolupracovníky do permakulturního designérského teamu

Příspěvek od drudriger »

a to jako ze v te registovane casti se pujde jenom za penize, respekktive nutnou registraCI.ja vubec nechapu, co chces na sobestacnosti tajit, nebo dat pristup jenom registovanim..
najdi si jinej duvod jak ziskat penize za to ze platis domenu, dyt je to asi 300 rocne, a ne co hosting.dyt zaklad sobestacnosti je ve spolupraci solidarite atd.....
ale je to tvuj web delaj si s nim co chces.......
kua, ja taky delam kupu veci ve svym volnim casu to je nomalni, ze kdyz uz mame volnej cas tak neco delame......
je to na tobe,ale u mne si moc nesplhnes tymdle cinem......
at snih vydrzi dlouho




Veronika a Marek říká:
A tedy uz je 30/11 tak by jsi mne mohl zaregistrovat ;-) diky i






V (po druhem pokusu; nevabulle-zavinac-yahoo.fr, nekazdy francouzsky mejl je spam)







QNX říká:
Veronika a Marek : Částečně je to pravda, to uznávám, ale pouze částečně.
Problém s registrací ....... většina uživatelů se neobtěžuje přečíst e-mail, který obdrží při registraci. Tam je uvedené, že registrovaného uživatele musí "aktivovat" administrátor fora. Kdo to nepřečte, tak se snaží ihned přihlásit, ale samozřejmě neúspěšně. Ta aktivace administrátorem je tam nutná jako ochrana před spamem a určitá časová prodleva je nepříjemným vedlejším efektem. Chybové hlášení to někdy posílá, ale na funkčnost to vliv nemá .... registrace proběhne navzdory té chybové hlášce. To je můj bordel a musím s tím něco udělat ........ http://sobestacnost.cz/ čekají větší úpravy, tak to udělám všechno při jednom. Teď na to nemám čas, ale aktivitě dobrovolníků se meze nekladou :-) Pokud se dobře vyznáš v PHP, forech phpbb2 a phpbb3, MySQL, webdesignu a podobných záležitest, tak budu za pomoc vděčný.
Na prohlášení o lenosti trvám, ti aktivnější v případě problémů napíšou e-mail s prosbou o radu a vše je velice rychle vyřešeno. Kdo má zájem, tak se uživatelem fora sobestacnost může stát velice rychle. Kdo je "FastFoodový konzument", tak má menší problém. A i kdyby byl problém s registrací, stále tam je cca 130 úspěšně registrovaných uživatelů, ale většina si pouze čte (což je na všech forech ..... lenoši jsou všude)
V každém případě brzo dojde ke změně v systému přihlašování, dojde i k rozdělení soběstačnosti na veřejnou část (obecné informace) a na část pouze pro aktivní uživatele (kde budou podrobnější a užitečnější informace, konkrétní návody, postupy, data), dojde k vytvoření úvodní stránky (která tam stále schází) .......... ale sobestacnost.cz dělám ve svém volném čase, za své peníze a v podstatě nic z toho nemám ........ proto i tempo bude pomalejší.
Ale to je zase OT.




Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Hledáme schopné spolupracovníky do permakulturního designérského teamu

Příspěvek od QNX »

Veronika a Marek: tady opravdu není vhodné místo pro řešní problémů s registrací. To ostatní opravdu nezajímá. "nevabulle-zavinac-yahoo.fr" jsem nenašel ........... je možné, že jsem to opravdu považoval za spam a smazal .......... v tom případě se omlouvám. V tom velkém množství spamu se to stát může :-(



drudo drudriger : tajit nechci nic. Jenom chci zvýhodnit aktivní uživatele. Dát jim nějaký bonusový obsah za jejich hodnotné příspěvky. O placení jsem zatím neuvažoval, ale i to je jedna z možností jak zpřístupnit ten bonusový obsah NEAKTIVNÍM uživatelům. Něco doména, něco hosting, něco tvorba webu a stovky hodin mé práce ............ už to stálo pěkných pár tisíc a žádné solidarity jsem si ještě nevšimnul. Ty jsi posílal nějaký příspěvek ........... peníze, článek, hodnotný příspěvek do fora, fotky do fotogalerie?

Zatím žádnou změnu dělat nebudu, nejdřív to musím předělat na PHPBB3 a pak se teprve rozhodnu jak dál.



Rozdělení na veřejnou a neveřejnou část nemá za úkol vydělat peníze .......... má za úkol motivovat uživatele ke vkládání užitečného obsahu. Prostě není možné pouze brát a nic za to nedat. Pokud to má být solidární projekt, tak je potřeba i aktivní (nepíšu finanční) přístup ostatních. Už tu bylo spoustu projektů co umřelo na to že se každý pouze vezl ......... když není dostatečná zpětná vazba, tak to většinu "tahounů" po čase přestane bavit.

sobestacnost bude pro aktivní uživatele vždy zdarma, pro neaktivní asi taky, ale možná ne celá ........ to ukáže čas.

Odpovědět