Hledáme správce pro botanickou zahradu u Liberce

Nabídka a poptávka
Odpovědět
Josef Čermák
Příspěvky: 49
Registrován: 17 dub 2013 23:50

Hledáme správce pro botanickou zahradu u Liberce

Příspěvek od Josef Čermák »

Ahoj, hledáme několik lidí i jednotlivce jako zprávce pro zakládanou botanickou zahradu ovocných dřevin v Liberci Dlouhý Most. Na Pozemku o výměře 2,2 ha je realizován projekt vzdělávacího centra praktické ekovýchovy, zprávce má za úkol udržovat a podílet se na realizaci celého díla a poté jeho chodu. Projekt je realizován z vlastních zdrojů organizace a darů ve formě dřevin. Zprávce má možnost bydlet na pozemku, trvalé bydliště na adrese organizace. Na pozemku je pitná voda a potok. Pozemek je na samotě.
Projekt nese tři části, botanickou zahradu ovocných dřevin, lesní společenstva a pěstební činnost, aquakultura - mokřady, tůně, rybník. Na pozemku budou vybudovány tři altány sloužící za venkovní učebnu s informačními panely. Správce bude proškolen ve vzdělávacím programu ovocný strom nejstarší kulturní dědictví, a ten může nabízet školám z okolí. Upozorňujeme, že se nejedná o výdělečnou činnost, ale především zájem správce o danou problematiku a životní styl. Máte - li zájem s námi realizovat tento projekt zveme vás na setkání 18.3. ve Třech Dvorech 2 Litovel.
Díky.


Zuzka Maličká
Příspěvky: 1
Registrován: 28 bře 2018 14:35

Re: Hledáme správce pro botanickou zahradu u Liberce

Příspěvek od Zuzka Maličká »

Dobrý den, jsem z Dlouhého Mostu a velmi mně zaujal Váš příspěvek. Myslím, že vím o kterém pozemku mluvíte. Můžete mně prosím kontaktovat na emailu zuzana.malicka@centrum.cz. Ráda se dozvím podrobnější informace.


Děkuji a zdravím Vás.


Zuzana Maličká


Odpovědět