Rekonstrukce domu a zmlazení sadu na kutnohorsku

Nabídka a poptávka
Uživatelský avatar
HonzaK
Příspěvky: 99
Registrován: 27 úno 2012 21:18

Rekonstrukce domu a zmlazení sadu na kutnohorsku

Příspěvek od HonzaK »

zdravím,


mám dotaz ohledně vašich zkušeností s poradenstvím a realizací rekonstrukce domu. Jaké konkrétní zkušenosti máte, na co si dát pozor, doporučíte někoho, kdo se vám osvědčil a to jak s projektem tak s realizací, atd....?


v mém případě se jedná o cca 80 let starý podsklepený cihlový dům, kde obytná část se bude spojovat s chlévem, který má původně vchod zvenku. ta část chléva cca 6.5x4m je hnutá a tak je nutné ji komplet nahradit. rád bych dřevem a využil ji jako ložnici a koupelnu. interier původní obytné části se bude také kompletně rekonstruovat, neb se musí udělat nová elektroinstalace, rozvody vody, omítky a okna.


střecha ještě několik let vydrží a na rekonstrukci podkroví se nechystám, protože ho nevyužijeme.


čím vytápíte? a co byste doporučili?



a také bych rád zaplatil šikovnému sadaři, který by se přijel podělit o zkušenosti a zmladit leta neudržované jabloně...


nemovitost je na kutnohorsku resp. kousek od Zruče nad Sázavou.


předem díky za typy a rady


H.



Uživatelský avatar
Richard Petřík
Příspěvky: 44
Registrován: 25 zář 2014 14:13

Re: Rekonstrukce domu a zmlazení sadu na kutnohorsku

Příspěvek od Richard Petřík »

Spousta starších domů nemá izolované základy proti vodě. Takže bych začal asi tím, že bych odvedl vlhkost od domu. Hlavně před zimou docela ideální. Co se týká obytné místnosti z chlévu. Já vybíral zem do půl metru. Potom jsem navozil kamení na základy a začal betonovat. Pak to šlo jako klasická stavba. Hodně pracovních postupů jak začít stavět a hlavně jak to stavět najdeš na Youtube. Dá se řict, že stěžejní část si v pohodě zvládneš sám. Kolikrát je to pokus omyl, ale pak se do toho dostaneš a není na to m nic těžkýho. A jestli si s něčím nebudeš vědět rady, tak v každé vesnické hospodě se ví o někom kdo konkrétnímu problému rozumí.


Co se vytápění týká, tak na zimu bych nedělal žádné experimenty. Využil bych toho, co v domě je. Kotel starý sporák, nějaký kamna. Jestli ti chybí, tak je spousta lidí kterým to doma leží ladem a dají ti to za odvoz. Popřípadě mrkni na Bazoš co kdo v okolí nabízí.


Bydlet v menší vzdálenosti, tak bych klidně přiložil ruku k dílu.


Zatím ahoj.



Uživatelský avatar
HonzaK
Příspěvky: 99
Registrován: 27 úno 2012 21:18

Re: Rekonstrukce domu a zmlazení sadu na kutnohorsku

Příspěvek od HonzaK »


Richarde, díky za info.


To odvodnění, jakási drenáž je určitě v plánu společně s přestavbou chléva. Vzhledem k tomu, že bysme chtěli tuto část roubenou, tak do toho bez nějakého profesionála určitě nepůjdu.



Mě jde ale především o konzultaci s někým kdo má zkušenosti. Máme celkem jasnou představu, ale potřebuju někoho, kdo mi nějaké věci ujasní a hlavně to pak hodí na papír(projekt, náklady atd...)



Opravdu mi tady nikdo nedoporučí nějakého architekta, projektanta? ale no taaaaak:)



Uživatelský avatar
Petra Stejskalová
Příspěvky: 479
Registrován: 08 pro 2010 22:17

Re: Rekonstrukce domu a zmlazení sadu na kutnohorsku

Příspěvek od Petra Stejskalová »

Architekt Oldřich Hozman, výborný, i když na mě poněkud moc organický :-D 



HonzaK říká:



Richarde, díky za info.


To odvodnění, jakási drenáž je určitě v plánu společně s přestavbou chléva. Vzhledem k tomu, že bysme chtěli tuto část roubenou, tak do toho bez nějakého profesionála určitě nepůjdu.



Mě jde ale především o konzultaci s někým kdo má zkušenosti. Máme celkem jasnou představu, ale potřebuju někoho, kdo mi nějaké věci ujasní a hlavně to pak hodí na papír(projekt, náklady atd...)



Opravdu mi tady nikdo nedoporučí nějakého architekta, projektanta? ale no taaaaak:)






Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Rekonstrukce domu a zmlazení sadu na kutnohorsku

Příspěvek od QNX »

Petra Stejskalová: Což o to, Hozman je šikovný člověk ......... ale věnuje se trochu jiné oblasti a také za dost zajímavé honoráře :-)


Zajímavá je i ta rada ........ vykopat a betonovat v objektu bez hydroizolace. To je jedna z nejčastějších chyb při rekonstrukcích (tedy alespoň bez dalších opatřeních, které by bylo potřeba zmínit). Také metoda "pokus omyl, ale pak se do toho dostaneš a není na to m nic těžkýho" joo, vlastní zkušenost je nejlepší učitel ........ ale ve výsledku to bude stát víc než ten zajímavý honorář :-) Život je moc zábavná a dobrodružná hra :-)


Uživatelský avatar
Petra Stejskalová
Příspěvky: 479
Registrován: 08 pro 2010 22:17

Re: Rekonstrukce domu a zmlazení sadu na kutnohorsku

Příspěvek od Petra Stejskalová »

QNX: Předpokládám, že když někdo napíše, že stojí o tip na architekta, ví, že architekti stejně jako právníci nejsou ani zdaleka zadarmo :-D I když i právní rady se mohou sehnat někde po hospůdkách... Hozmana, resp. rodinu, znám osobně, ale pro mě nic nedělal - ovšem naprostou náhodou pro jedny mé přátele vytvořil studii k totální rekonstrukci domku z roku 1920, finančně je nezruinoval a jejich projektant věc už "jen" technicky doladil (podrobnosti by byly na dlouhé vypravování) k naprosté spokojenosti. Ovšem tito mí přátelé jsou nejen manuálně zruční, ale náležitě jim to stavebně pálí a sami přicházeli s různými vychytávečkami, což ne každý majitel realit dokáže (čím nenarážím na nikoho zde, natož na HonzuK).

QNX říká:


Petra Stejskalová: Což o to, Hozman je šikovný člověk ......... ale věnuje se trochu jiné oblasti a také za dost zajímavé honoráře :-)


Zajímavá je i ta rada ........ vykopat a betonovat v objektu bez hydroizolace. To je jedna z nejčastějších chyb při rekonstrukcích (tedy alespoň bez dalších opatřeních, které by bylo potřeba zmínit). Také metoda "pokus omyl, ale pak se do toho dostaneš a není na to m nic těžkýho" joo, vlastní zkušenost je nejlepší učitel ........ ale ve výsledku to bude stát víc než ten zajímavý honorář :-) Život je moc zábavná a dobrodružná hra :-)





Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Rekonstrukce domu a zmlazení sadu na kutnohorsku

Příspěvek od QNX »

Petra Stejskalová: Zadarmo nejsou, ale dát  2400Kč za hodinu konzultace je pro většinu lidí docela dost.  Čímž nechci tvrdit, že jeho práce tu cenu nemá. Je to opravdu šikovný člověk.


Uživatelský avatar
Petra Stejskalová
Příspěvky: 479
Registrován: 08 pro 2010 22:17

Re: Rekonstrukce domu a zmlazení sadu na kutnohorsku

Příspěvek od Petra Stejskalová »

QNX: Každý podle svého rozumu a své kapsy :-) Vzhledem k mému hodinovému příjmu je tolik peněz fakt jako hodně dost, na druhou stranu když zvážím celkovou sumu (cenu nemovitosti a cenu rekonstrukce) a své vlastní schopnosti/dovednosti (nemluvě o čase), může být nějaké takové bastlení samo-doma ve výsledku ještě dražší. Já si raději pořídím jedny pořádné kožené boty než osmery u Vietnamce, přijdou mi totiž levněji.



QNX říká:


Petra Stejskalová: Zadarmo nejsou, ale dát  2400Kč za hodinu konzultace je pro většinu lidí docela dost.  Čímž nechci tvrdit, že jeho práce tu cenu nemá. Je to opravdu šikovný člověk.





Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Rekonstrukce domu a zmlazení sadu na kutnohorsku

Příspěvek od QNX »

Petra Stejskalová: Přesně tak.


Uživatelský avatar
starej křupan
Příspěvky: 21
Registrován: 20 úno 2012 22:49

Re: Rekonstrukce domu a zmlazení sadu na kutnohorsku

Příspěvek od starej křupan »

HonzoK, napiš mi soukromou zprávu, plánuju cestu do Čáslavi, tak bych to mohl spojit a podělit se o zkušenosti, případně předat osvědčené kontakty.


Odpovědět