Jarní kurz včelaření 2022

Odkazy na kurzy, akce, přednášky, setkání, ..
Odpovědět
stastnevcely
Příspěvky: 7
Registrován: 22 kvě 2013 14:06

Jarní kurz včelaření 2022

Příspěvek od stastnevcely »

Zveme Vás na kurz včelaření, který proběhne v dubnu až květnu 2022. Ať už se rozhodnete kurz darovat druhým, nebo přihlásíte sami sebe, budeme se těšit na setkání.

Pořádáme již sedmý ročník jarního kurzu včelaření (včelaření pro začátečníky) v roce 2022. Je vhodný zejména pro laiky a začátečníky, kteří chtějí proniknout do základů včelaření teoreticky a prakticky. Pokud jste se rozhodli včelařit, nebo o tom teprve uvažujete, díky kurzu získáte ty nejpodstatnější znalosti pro vstup do světa včel a včelaření. Budeme se věnovat klasickým postupům v chovu včel, ale budeme zdůrazňovat šetrné a ohleduplné postupy, abyste měli i Vy šťastné včely. Na včelnici na vlastní kůži zažijete prohlížení včelstva a vše si budete moct sami vyzkoušet.

Témata kurzu
- Život včely medonosné
- Základy včelaření
- Včelařův rok
- Vybavení včelaře
- Získávání včelích produktů
- Využití včelích produktů
- Rojení
- Tvorba oddělků
- Nemoci a zdraví včel
- Přírodní včelaření
Praxe na včelnici (vybavení včelaře, pozorování rozvoje včelstva, další seznámení s prací na včelnici, základní protirojová opatření, závěrečné dotazy a vysvětlení nejasností…)

Způsob studia
Teorie probíhá online formou přes platformu Zoom. Povídat si tedy budeme naživo, každý má možnost kdykoliv položit dotaz a vstoupit do debaty. Z pohodlí svého doma uvidíte na obrazovce slidy prezentací. Ze setkání bude k dispozici záznam, takže v případě absence si můžete přednášky poslechnout zpětně. K jednotlivým přednáškám dostanete základní skripta. Studium bude zpestřené interaktivními kvízy. Navíc každý student získá automaticky i e-knihu Naučte se včelařit, takže budete mít všechny důležité informace po ruce na jednom místě.

Pro studenty bude zřízena skupina na komunikační platformě Slack, přes kterou budete získávat veškeré materiály. Platforma bude otevřená pro dotazy ještě 3 měsíce po skončení kurzu. Slack lze využívat zdarma na mobilu i PC.

Praktická část na včelnici bude probíhat mimo Prahu (vzdálenost cca 60 km od Prahy – obec Domoušice). Konkrétní adresu včelnice sdělíme pouze účastníkům kurzu. Většinou není problém domluvit se na společném sdílení auta mezi účastníky.

Termíny setkání kurzu včelaření
Přednášky budou probíhat vždy ve všední dny v délce 3 vyučovacích hodin (pouze 1 krátká přestávka), v době 17:30 – 20:00.
Praxe na včelnici probíhá od 17:00 do 19:00.

Setkání bude 1x měsíčně vždy v těchto obdobích:

teorie úterý 12.4.2022
teorie úterý 26.4.2022
teorie úterý 10.5.2022
praxe na včelnici pondělí 23.5.2022
Změna termínu vyhrazena. U náhradního termínu teoretického setkání změna proběhne podle hlasování studentů. U termínů praxe na včelnici bude nutné případně přihlédnout k vývoji počasí a koronavirových opatření.

Cena
Cena za roční kurz: 2.900 Kč


Přihlášky: stastnevcely@gmail.com
Více na www.stastnevcely.cz

Odpovědět