Archiv 2011 / 3

Sdílejte inspiraci
Odpovědět
Uživatelský avatar
Mira Vymazal
Příspěvky: 87
Registrován: 28 dub 2011 18:24

Re: Archiv 2011

Příspěvek od Mira Vymazal »



Uživatelský avatar
Mira Vymazal
Příspěvky: 87
Registrován: 28 dub 2011 18:24

Re: Archiv 2011

Příspěvek od Mira Vymazal »



Uživatelský avatar
Mira Vymazal
Příspěvky: 87
Registrován: 28 dub 2011 18:24

Re: Archiv 2011

Příspěvek od Mira Vymazal »




Od: Lea Bal
Dne: 04.10.2011
------
Na co su tam tie flase v rohu?

Od: Mira Vymazal
Dne: 05.10.2011
------
To byl jen takový pokus:-)...chci totiž tu přední stěnu postavit z PET a skleněných lahví...už to tam ale nemám, bude to trochu jinak..

Od: Lea Bal
Dne: 05.10.2011
------
Sklenene flase v stene vyzeraju pekne a zda sa mi to lepsi material ako plasty. Tak len stavaj stavaj, som zvedava ako ti to pojde dalej :-).

Uživatelský avatar
Mira Vymazal
Příspěvky: 87
Registrován: 28 dub 2011 18:24

Re: Archiv 2011

Příspěvek od Mira Vymazal »



Uživatelský avatar
Mira Vymazal
Příspěvky: 87
Registrován: 28 dub 2011 18:24

Re: Archiv 2011

Příspěvek od Mira Vymazal »



Uživatelský avatar
Mira Vymazal
Příspěvky: 87
Registrován: 28 dub 2011 18:24

Re: Archiv 2011

Příspěvek od Mira Vymazal »




Od: Lea Bal
Dne: 04.10.2011
------
Toto napojenie pol pneumatiky sa mi paci, nejako som si doteraz nevsimla, ako sa robi koniec steny. Ako si to tam prichytil?

Od: Mira Vymazal
Dne: 05.10.2011
------
Konec stěny se dá zakončit i betonem...já to takhle viděl na netu a chtěl sem to vyzkoušet...nevěděl sem čím tu pneumatiku rozřezat, ale rozbrušovačka je zázrak:-), pilka na železo ani žádné nůžky nefungují...a přichytil jsem to na tu druhou hřebíkama.

Od: Lea Bal
Dne: 05.10.2011
------
Betonove prvky, je jedna z veci, ktore sa mi na earthship nepacia. Rozbrusovacka je Flexa?

Od: Mira Vymazal
Dne: 05.10.2011
------
jj...rozbrušovačka je flexa:-)....osobně beton taky vůbec nemusím, ale zase vím, že v některých částech se použít musí...např. při stavbě střechy.

Od: Lea Bal
Dne: 05.10.2011
------
preco by sa musel? co takto drevo? myslis na vrchny veniec?

Od: Mira Vymazal
Dne: 05.10.2011
------
Určitě hlavně na ten věnec. Je to i krásně vidět v některých videích. Se stavbou střech mám nulové zkušenosti, ale myslím, že lepší a jistější způsob stavby v ES není. Mám to v plánu, že do poslední řady pneumatik dám místo hlíny beton, do něj zapustím asi tak po 1,5 metru kovové třmeny se závitem a ty pak budou držet ty hlavní dřevěné trámy...lepší bude vydržet do jara kdy to budu dělat....letos i když mi krásně přeje počasí to už s největší pravděpodobností nestihnu..

Od: Lea Bal
Dne: 05.10.2011
------

hmm, premyslam, urcite sa to da spravit aj inak. Nemal by si ES brat tak dogmaticky. Tak napriklad, ked premyslam ako je prichyteny vrchny veniec pri samonosnej slame. Spodny aj vrchny veniec je ,,zviazany" stahovacimi paskami, ktore sluzia na udrzanie sltacenia balikov a strecha sa potom montuje na veniec. Takze teoreticky, aj to by sa dalo, polozit dreveny vrchny veniec na pneumatiky a prychytit to okolo pneumatik paskou. Znie to trochu nemotorne, lebo by som to asi skor spravila inak, ale je to jedna z moznosti. Aku strechu vlastne planujes? Tramy by sa podla mna dali polozit priamo na pneumatiky, tie su nosne, len by ich bolo dobre nejako uchytit, co takto zatlct kus dreva do hliny a tram k nemu zvrchu prisroubovat.Tram spocinie na pnematikach a voci posunutiu bude ukotveny cez to drevo...ako sa to robi pri domochz cobu, nie su tam tramy len polozene? Nedal by sa tram polozit vzdycky medzi dve peumatiky v poslednom rade? Dobre vzdavam sa, nie som si uplne ista, co keby si dal tuto otazku do fora? Cez zimu casu dost na najdenie riesenia. 


Pocasie je veru velmi dobre, zrovna ked som v praci a stavim sa, ze ked budem  potrebovat nieco robit vonku, tak bude hnusne :-).



Od: Lea Bal
Dne: 08.10.2011
------
To to na mna vyskocilo na FB - uchytenie tramov. Aly ty budes mat asi rovnu strechu, nie? Uchytenie by mohlo byt este jednoduchsie. Dobre, nejdem ti uz do toho kecat, vsak to nejak spravis :-).

Uživatelský avatar
Mira Vymazal
Příspěvky: 87
Registrován: 28 dub 2011 18:24

Re: Archiv 2011

Příspěvek od Mira Vymazal »



Uživatelský avatar
Mira Vymazal
Příspěvky: 87
Registrován: 28 dub 2011 18:24

Re: Archiv 2011

Příspěvek od Mira Vymazal »




Od: Samodiva
Dne: 01.02.2014
------

A já si říkala, kdo si to tam staví..:)


Uživatelský avatar
Mira Vymazal
Příspěvky: 87
Registrován: 28 dub 2011 18:24

Re: Archiv 2011

Příspěvek od Mira Vymazal »



Uživatelský avatar
Mira Vymazal
Příspěvky: 87
Registrován: 28 dub 2011 18:24

Re: Archiv 2011

Příspěvek od Mira Vymazal »



Odpovědět