Nová verze PermaWebu

Informace o fungování PermaWebu
admin
Site Admin
Příspěvky: 6
Registrován: 15 led 2020 15:18

Nová verze PermaWebu

Příspěvek od admin »

Vážení uživatelé PermaWeb.cz,

starý systém, na kterém běžel PermaWeb přestal být podporován a tak jsem musel přesunout jeho obsah do nového
sytému. Podařilo se přesunout téměř vše včetně uživatelských účtů. Přesto nějaké drobné změny oproti minulosti budou.

Stránky budou nově fungovat výhradně jako fórum. Což není zas tak velká změna oproti minulosti. Změna je pouze v tom, že do fóra jsou přesunuté prezentace akcí, kurzů, ... a galerie.

Možnost zasílat soukromé zprávy ostatním uživatelům zůstane zachována. Ale staré soukromé zprávy nebyly přesunuty do nového systému (nemám k nim přístup). Pokud máte v těchto zprávách nějaké důležité informace, tak na následujícím odkazu bude možné se přihlásit do starého PermaWebu:

https://permaweb.ning.com/

Tato možnost potrvá pouze několik týdnů.

Další změna je v přihlašování na stránky. Dříve se při přihlašování zadával email a heslo. Nyní je to vaše uživatelské jméno (např. Jan Novák) a heslo. Bohužel nový systém to jinak neumí. Některým z vás jsem musel trochu změnit uživatelské jméno, protože na stránkách bylo více uživatelů se stejným uživatelským jménem. Typicky jsem za jméno přidal velké X a pořadové číslo (např. Jan NovákX03). Uživatelské jméno si může po přihlášení změnit na co budete chtít (nemusí to být jméno a příjmení). Jelikož neznám vaše hesla, tak je budete muset nastavit znova. Dělá se to tak, že v přihlašování zmáčknete "Zapomněl(a) jsem heslo" a pak následovat instrukce. Až se budete znova přihlašovat dejte si pozor na to, aby tam bylo zadané uživatelské jméno (prohlížeč bude mít tendenci tam automaticky vyplnit email).

Jinak systém, na které běží nové stránky má poměrně podrobnou nápovědu, která může být užitečná.

https://permaweb.cz/app.php/help/faq

Nový PermaWeb by měl mnohem lépe fungovat na mobilních telefonech.

Snad bude nový sytém sloužit stejně dobře a dlouho (10 let) jako ten starý.

Přeji hodně zdaru.

Uživatelský avatar
mastnacek
Příspěvky: 975
Registrován: 29 pro 2012 19:43

Re: Nová verze PermaWebu

Příspěvek od mastnacek »

Je to pekne je to pekne. Mistama v kategoriich chybej pismenka, zkomolena slova. Jaka verze phpbb?

admin
Site Admin
Příspěvky: 6
Registrován: 15 led 2020 15:18

Re: Nová verze PermaWebu

Příspěvek od admin »

Je to phpbb 3.3. Můžete dát příklady nebo odkazy nějakých zkomolených slov nebo chybějících písmenek? Abych zjistil co za tím vězí. Mohlo to být i v originálu. Já mám na tyhle věci slepotu.

Uživatelský avatar
mastnacek
Příspěvky: 975
Registrován: 29 pro 2012 19:43

Re: Nová verze PermaWebu

Příspěvek od mastnacek »

:) to ja taky mam na tyhle veci slepotu, mohla to zpusobit konverze do phpbb.

https://permaweb.cz/viewforum.php?f=39
https://permaweb.cz/viewforum.php?f=26

admin
Site Admin
Příspěvky: 6
Registrován: 15 led 2020 15:18

Re: Nová verze PermaWebu

Příspěvek od admin »

Díky. Tohle na převod na phpbb svést nemohu. Jména kategorií jsem upravoval ručně a nezkontroloval :( Už by to mělo být opravené.

Uživatelský avatar
mastnacek
Příspěvky: 975
Registrován: 29 pro 2012 19:43

Re: Nová verze PermaWebu

Příspěvek od mastnacek »

Admine a jses novej nebo starej? :)
je to tady vycemene mrtvy, bohuzel. Nepremejslels o zjednoduseni kategorii? Nevim jak v puvodnim systemu, ale v phpbb to jde prekne presouvat z jedny do druhy.

Koukni na tohle

Půda, Hnojení, Kompostování, Mulčování
Plánování Zahrad a Pozemků
Zahradičění
Pěstování Ovoce
Pěstování Zeleniny
Pěstování Obilnin, Luštěnin, ..
Pěstování Ořechů, Kaštanů, ..
Semínka, Sazenice, Stromky
Bylinky
Pěstování v Bytě

ja bych to videl spis jako
Zahradičění - kategorie
a zbytek podkategorie

Bylo tady jedno vlakno, kde jsme s qnxem a dalsima mudrovali nad lepsi strukturou.

Jakej jsi pouzil system na indexovani pro vyhledavani? Zrovna vcera jsem to resil na malochov.cz tak, aby to hledalo s i bez diakritiky vsude.

admin
Site Admin
Příspěvky: 6
Registrován: 15 led 2020 15:18

Re: Nová verze PermaWebu

Příspěvek od admin »

Já jsem ten starej, ale neměl jsem na to v minulosti moc čas a v budoucnosti to nebude asi o moc lepší. To, že jsem to musel přesunout na phpbb, mě na chvíli probudilo.

Taky koukám, že už to tady moc nežije. Alespoň měl člověk klid na přesun na phpbb :) Byla to docela fuška. Ale říkal jsem si, ať to slouží alespoň jako archív. Když lidi vynaložili tolik energie na vytvoření obsahu, tak ať se to neztratí.

Předchozí PermaWeb nebyl moc přehledný. V phpbb jsou možnosti lepší, ale nemám s tím zatím moc velké zkušenosti. Pokud navrhnete nějakou přehlednější strukturu, tak to do ní přeuspořádám.

Systém na indexování používám ten výchozí co je součástí instalace. Ale pokud existuje nějaký lepší, který tam můžu přidat, tak ho tam přidám.

Uživatelský avatar
mastnacek
Příspěvky: 975
Registrován: 29 pro 2012 19:43

Re: Nová verze PermaWebu

Příspěvek od mastnacek »

Tomu rozumim, spravcovani zabere dost casu kdyz se to clovek uci za pochodu.

Urcie je dobre ze to je tady dal a kdyz bude dobre fungovat hledani, tak je to dobrej zroj.

Ve volny chvilce se na tu strukturu podivam a neco navrhnu.

Co se tyka hledani, tak je potreba vybrat typ MySQL Fulltext. Po zvoleni se dostanes do okna kde se spravujou indexy, nejlip vytvroit pro mysql novej a pro ostatni typy index smazat, pouziva se vzdycky jen jeden.
Přílohy
vyhledavani mysql fulltext.jpg
vyhledavani mysql fulltext.jpg (94.9 KiB) Zobrazeno 4803 x

Uživatelský avatar
mastnacek
Příspěvky: 975
Registrován: 29 pro 2012 19:43

Re: Nová verze PermaWebu

Příspěvek od mastnacek »

Koukam ze jsou povoelny prilohy, mel bych pro tebe dalsi typ jak s tim nalozit. Nevim na kolik jsi omezil velikost. Da se jednoduchou upravou jednoho souboru nastavit to, ze ti pri nahravani na server funkce obrazek resizne na tebou zvolenou hodnotu a upravi kvalitu. Umi to ale jen jpeg, png, gif apod ne. Ale to se osefuje v nastaveni priloh obrazku, ze povolis jen pripony jpg. Nastesti nehrozi ze by sem zacli lidi valit gigabajty fotek.

admin
Site Admin
Příspěvky: 6
Registrován: 15 led 2020 15:18

Re: Nová verze PermaWebu

Příspěvek od admin »

Přepnul jsem vyhledávání na MySQL Fulltext, přeindexoval a vyhledávání už funguje i bez diakritiky. Díky za radu. U obrázků v příloze mám nastaveno, že se zmenšují na max. 900px a kvalita (v kódu mají 85) což stačí.

Odpovědět