Proč umřel permaweb?

Informace o fungování PermaWebu
Martin HorňákX01
Příspěvky: 118
Registrován: 02 bře 2016 08:33

Re: Proč umřel permaweb?

Příspěvek od Martin HorňákX01 »

že do tohodle lezu.....dík za zmínku o mně :) potěšilo



já zase párkrát nakoukl na permaweb na FB a to je pro mě peklo, ale budíž, každý se nějak učí a hledá zdroje informací



takže já jsem toho názoru, že nejsou tady, ale na FB (kterej nemám)



a permakultura je bez práce, stačí kolečko, lopata, vidle, pak nějakej otrok, dva, tři, a je to, stačí jen sklízet, což praktikuju, akorát ten hajzl papír musím kupovat, bohužel


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Proč umřel permaweb?

Příspěvek od QNX »

Martin Horňák. Já už to na FB u permakultuníků také vzdal, nikam to nevede. Naprosto zacyklené do nesmyslných dotazů a odpovědí. Absence jakéhokoliv řádu a struktury odsuzuje FB k nepoužitelnosti. Oproti tomu má PermaWeb mnohem větší potenciál, ale nikdo sem už nepřispívá. Proto se ptám. Proč taková sračka jako je FB převálcovala kvalitnější Permaweb?


Uživatelský avatar
Vlasatej
Příspěvky: 260
Registrován: 12 srp 2013 12:53

Re: Proč umřel permaweb?

Příspěvek od Vlasatej »

diskuzní aktivita průběžně v letech klesá a to i na jiných fórech která sledují. Staří psi sou vydiskutovaní .


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Proč umřel permaweb?

Příspěvek od QNX »

Vlasatej: Jsem přihlášený na několika diskuzních fórech (odborná témata), kde aktivita neklesá. Na některých je znatelný i vývoj celé komunity. Například cncforum. Odborná diskuze, spousta užitečných informací, lidé ochotní poradit, v podstatě nula hádek. Začalo to jako hodně amatérská záležitost, dnes tam jsou amatéři i profesionálové pospolu. Někde to očividně jde. Proto jsem dřív očekával, že i PK to bude podobné a celá komunita se bude v čase posouvat jak v kvantitě, tak i v  kvalitě. Dnes už je mi to jedno. Ptám se spíš ze zvědavosti. On ten Permaweb nemusel takhle dopadnout.


Igor
Příspěvky: 4
Registrován: 05 říj 2017 16:56

Re: Proč umřel permaweb?

Příspěvek od Igor »

QNX, ty tady velkodušně mluvíš o ideálním diskuzním fóru, kde se všichni mají rádi, předávají si odborné znalosti, nehádají se a přitom jsi tady dělal pravý opak.

Jakéhokoliv amatéra jsi sepsul že tomu nerozumí, se zkušenějšími jsi se hádal do úmoru až to dotyčné přestalo bavit... Zkrátka jiné názory než tvoje jsi nebral, spoustě lidem jsi to tu znechutil.

Takže QNX, z mého pohledu jsi hrobařem permawebu ty... Bravo...

Uživatelský avatar
Vlasatej
Příspěvky: 260
Registrován: 12 srp 2013 12:53

Re: Proč umřel permaweb?

Příspěvek od Vlasatej »

Igore, ale to by znamenalo že i ty ostatní diskuzní fóra na kterých je QNX registrovanej a fungují by měly logicky zaniknout :) takže to asi nebude až úplně tím. Je fakt že QNX musí mít vždycky pravdu :) No každej sme nějakej :)


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Proč umřel permaweb?

Příspěvek od QNX »

Igor: Tady nebylo ani zdaleka ideální diskuzní fórum. Ze začátku jsem se nějaké informace předávat snažil, ale k tomu jsou potřeba i příjemci. Například, když jsem otevřel téma výživa rostlin, tak nedošlo na podstatu problematiky, protože se to zvrhlo v hádky o tom, že hnojení není potřeba, protože všechny živiny jsou ve vzduchu a v peramkultuře se přece nehnojí. To máš pak těžké :-)   Takže ano, takového odborníka jsem setřel, ale naprosto oprávněně. Pokud by někdo přišel třeba na to CNC fórum a začal tam profíky přesvědčovat, že jsou hlupáci, když si kupují stroje za miliony, protože takové CNCčko jde postavit z dřevotřísky a šuplíkových výsuvů, také by se se zlou potázal :-D Je v pořádku něco nevědět a třeba i hloupě se zeptat. Horší je, když machruje člověk, který evidentně nemá ani základní znalosti. Takže ano, často jsem se zde hádal, ale většinu svých tvrzení jsem schopný doložit. Já si totiž drtivou většinu informací necucám z prstu, ale čerpám z důvěryhodných zdrojů a z mnohaletých zkušeností. Ono opravdu není otázkou, jestli je výživa rostlin potřeba, nebo není. Tohle téma bylo zodpovězeno už hodně dávno a úroveň současného poznání je opravdu úplně někde jinde, než "všechny živiny jsou ze vzduchu".  Také tvoje tvrzení, že já jsem  hrobařem Permawebu je velice snadno vyvratitelné prostou statistikou. Když jsem se tady hádal, návštěvnost byla největší. Když jsem odešel, docela rychle opadla. Kdyby bylo tvé tvrzení pravdivé, bylo by to přesně opačně. Takže nee. Pár lidí jsem odradil, pár jsem naopak přitáhl,  ale od té doby uběhlo několik let, mnoho nových lidí přišlo, ale stejně se tady nic neděje.


Vlasatej: A to je právě tím, že na fungujících fórech funguje i určitý samoozdravný mechanismus. Když tam někdo přijde šířit naprosté nesmysly, tak je rychle usměrněn.  To se tady nedělo. Šíření nesmyslů bylo spíš normou a to postupně odradilo tu zkušenější většinu.


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Proč umřel permaweb?

Příspěvek od QNX »

Jinak doplním ....... já už se k permakulturním tématům moc intenzivně vyjadřovat nebudu. Z mého pohledu jsou už hodně vyčerpaná. Informací a zkušeností už je dost, otázky jsou zodpovězené a vyřešené. Jen si po tom sáhnout. ......... ale stejně, docela by mi udělalo radost, kdyby se našlo pár neopotřebovaných tahounů a začala se tady šířit permakultura na nějaké solidní úrovni.



Uživatelský avatar
Vlasatej
Příspěvky: 260
Registrován: 12 srp 2013 12:53

Re: Proč umřel permaweb?

Příspěvek od Vlasatej »

Mě třeba nemoderovana diskuze vyhovuje, určitě lepší než třeba na zahrada.cz kde si člověk vůbec není jistej jestli mu příspěvek pustí, a když ano tak tam taky druhý den nemusí být.


Radek Kalfus
Příspěvky: 19
Registrován: 30 dub 2014 20:46

Re: Proč umřel permaweb?

Příspěvek od Radek Kalfus »

Souhlas s QNX s tím "všechno už je zodpovězené..." - když mě něco zajímá, stačí zabrouzdat po webu a potřebné informace (asi do určité úrovně specializace?) se najdou skoro na všechno. Ať už příspěvky v diskusích nebo publikace na dané téma.


Odpovědět