Paulovnie ... další z rychle rostoucích, znáte?

O všem co roste...
Odpovědět
Uživatelský avatar
medwed
Příspěvky: 72
Registrován: 05 úno 2013 10:46

Re: Paulovnie ... další z rychle rostoucích, znáte?

Příspěvek od medwed »

Berme to ze strany prodejce je to byznis ale kdyz si to spocitate koupite od nej jednou seminka a pokud aspon trochu jsme zrucni dokazeme mnozit paulownie geometrickou radou a prodejce uz pak nebude nikdy potreba.... Je pravda ze litr za 330ks semen se muze zdat moc ale kdyz vyrobce zarucuje 70% klicivost dejme tomu ze i kdyby byla 50% vyroste vam 150 stromu a az vam vyrostou tak z kazdeho stromu budete mit minimalne 10tis semen tak ze pokud si to dokazete spocitat budete mit semen az do smrti ze nebudete vedet co s nima a vyrobce uz neproda ani prd....


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Paulovnie ... další z rychle rostoucích, znáte?

Příspěvek od QNX »

Tak abych vás dostal do obrazu jak je to s tím prodejem :-) Jednu sazenici P. CFI prý prodává za 10EUR (přesněji psal, že prodával za 10, ale že se pokusí snížit cenu až na 5 EUR tím, že nakoupí levnější hormony. To je samo o sobě dost smradlavá informace.). Vzhledem k tomu, že ten strom nikdo neviděl a nejsou dostupné žádné reference, když nepočítáme ty co si vytváří sám prodejce, tak to je hodně nejistá investice. Já měl slíbené nějaké sazenice na otestování, ale pán své slovo nedrží. Slibovat, to nic nestojí a proto se obávám, že podobné to bude i s tím popisem rostliny. Kdyby to fungovalo, tak nějaký potenciál tam určitě je ......... no, ale asi bych se podobně jako Slávek Krčmář v mnoha případech držel raději našich původních dřevin.


Uživatelský avatar
arid
Příspěvky: 24
Registrován: 15 bře 2011 09:28

Re: Paulovnie ... další z rychle rostoucích, znáte?

Příspěvek od arid »

Co se týče RRD, začínám být skeptik. Podle mě to je humbuk na zákazníka. Proč ? Třeba japonské topol. Podle množitele nemá škůdce (dnes ovšem přiznávají jakýhosi motýla) Zkusil sem koupit několik sazenic. Spárkatá si na nich pěkně pošmákla a na vedle rostoucích topolech osikách nikoli. Ty osiky mají podle mě daleko větší potenciál. Další věc je výhřevnost. Podle prodejců je jako u hnědého uhlí. Ovšem ve vztahu k hmotnosti a to se jim už moc přiznávat nechce. Výhřevnost HU je mezi 14 - 17 MJ/Kg, Topol bez určení je 12,3 MJ/Kg. Ovšem ten objem, ten objem.


Uživatelský avatar
Romana SM
Příspěvky: 286
Registrován: 10 bře 2010 21:44

Re: Paulovnie ... další z rychle rostoucích, znáte?

Příspěvek od Romana SM »

Tak nevím jestli je to stejný prodejce, tady taky vychází 1ks 5 EUR (6ks 30 EUR). To je dost ...


http://eshop.paulownia-cfi.com/epaulownia/eshop/1-1-Paulownia-sazenice

QNX říká:


Tak abych vás dostal do obrazu jak je to s tím prodejem :-) Jednu sazenici P. CFI prý prodává za 10EUR (přesněji psal, že prodával za 10, ale že se pokusí snížit cenu až na 5 EUR tím, že nakoupí levnější hormony. To je samo o sobě dost smradlavá informace.). Vzhledem k tomu, že ten strom nikdo neviděl a nejsou dostupné žádné reference, když nepočítáme ty co si vytváří sám prodejce, tak to je hodně nejistá investice. Já měl slíbené nějaké sazenice na otestování, ale pán své slovo nedrží. Slibovat, to nic nestojí a proto se obávám, že podobné to bude i s tím popisem rostliny. Kdyby to fungovalo, tak nějaký potenciál tam určitě je ......... no, ale asi bych se podobně jako Slávek Krčmář v mnoha případech držel raději našich původních dřevin.





jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Paulovnie ... další z rychle rostoucích, znáte?

Příspěvek od jarda bon jovi »

Biomass je komerční trik. jedná se o nějakou běžnou paulowniii, kterou zde přítomní bádači koupili na e bay za pár šušňů.


Oni z nás ty prachy vylámat chtějí, hlava nehlava. To jsou novoty.....


 




Romana SM říká:


Tak nevím jestli je to stejný prodejce, tady taky vychází 1ks 5 EUR (6ks 30 EUR). To je dost ...


http://eshop.paulownia-cfi.com/epaulownia/eshop/1-1-Paulownia-sazenice

QNX říká:


Tak abych vás dostal do obrazu jak je to s tím prodejem :-) Jednu sazenici P. CFI prý prodává za 10EUR (přesněji psal, že prodával za 10, ale že se pokusí snížit cenu až na 5 EUR tím, že nakoupí levnější hormony. To je samo o sobě dost smradlavá informace.). Vzhledem k tomu, že ten strom nikdo neviděl a nejsou dostupné žádné reference, když nepočítáme ty co si vytváří sám prodejce, tak to je hodně nejistá investice. Já měl slíbené nějaké sazenice na otestování, ale pán své slovo nedrží. Slibovat, to nic nestojí a proto se obávám, že podobné to bude i s tím popisem rostliny. Kdyby to fungovalo, tak nějaký potenciál tam určitě je ......... no, ale asi bych se podobně jako Slávek Krčmář v mnoha případech držel raději našich původních dřevin.








Uživatelský avatar
medwed
Příspěvky: 72
Registrován: 05 úno 2013 10:46

Re: Paulovnie ... další z rychle rostoucích, znáte?

Příspěvek od medwed »

Taky si myslim ze to bude klasicka tomentosa jen ti nasi spekulanti na tom chtej vydelat....


Petr Donát
Příspěvky: 49
Registrován: 11 led 2013 14:31

Re: Paulovnie ... další z rychle rostoucích, znáte?

Příspěvek od Petr Donát »

Ohledně byznisu s množením. Jedná se vždy jen o prvních pár let. Nepustit na trh malé množsví ale co nejvíce a než stihnou množitelé namnožit, tak poptávka výrazně klesne. Nové kultivary se nepouštějí na trh ve stovkách ale rovnou ve statisících. Byl jsem v Holandsku u šlechtitele bromelií, kde zdlouhavým procesem křížení a výběrů vyšlechtili novou barvu květu či listu, ale na trh ji prodali až když měli několik desítek tisíc rostlin. Druhým rokem prodeje už ji nabízel kde kdo a u nich klesla poptávka. Novinka má vždy několikrát větší hodnotu než ta okoukaná.


Uživatelský avatar
Trotl
Příspěvky: 24
Registrován: 14 pro 2010 07:04

Re: Paulovnie ... další z rychle rostoucích, znáte?

Příspěvek od Trotl »

Je to pořád jeden a ten samý "prodejce".

Romana SM říká:


Tak nevím jestli je to stejný prodejce, tady taky vychází 1ks 5 EUR (6ks 30 EUR). To je dost ...


http://eshop.paulownia-cfi.com/epaulownia/eshop/1-1-Paulownia-sazenice





Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Paulovnie ... další z rychle rostoucích, znáte?

Příspěvek od QNX »

Pomalu začínám získávat dojem, že to celé je jeden velký podvod.


Strom
Příspěvky: 2
Registrován: 11 úno 2013 11:12

Re: Paulovnie ... další z rychle rostoucích, znáte?

Příspěvek od Strom »

Ano, už pomalu také takto uvažuji. Jak jsem si to tady přečetl, tak český pan šlechtitel pobývající v v Irsku za účelem vyšlechtění Megarostoucího stromu říká každému zájemci něco jiného.  Já se např dověděl, že prodal licenci na pěstování Paulownie CFI do Rumunska, za 1 milion EUR. Dále, že jedná s evropskými orgány o pěstování této odrůdy tak, že pokud nebudete mít licenci, budete brán jako loupežník, který pančuje alkohol, nebo vyrábí Adidas doma v garáži.  Na dotaz, do jakého sponu doporučuje sázet Paulownii Biomass, mi nebyl schopen odpovědět, protože ho to nezajímá. Nechce Paulownii rozšiřovat na palivo. Takže teď nabízí v Eschopu jen to, co vlastně nabízet nechce. Při delším rozhovoru, se dovíte, že odrůda Biomass, v českých podmínkách přežije jen pokud nebude zima nad -15 st.  Ale zároveň vám sdělí, že to má odskoušené v Irsku. HA,HA, HA......Nevím, kdy bylo v Irsku naposled -15, ale je dost možné, že to bylo někdy v třetihorách.Viz odkaz a mé vlastní zkušenosti. http://irsko-info.promitani.cz/podnebi.php  Takže pokud to chceme všichni tady z fóra vyzkoušet, asi nejlepší variantou se mi jeví zakoupit semínka Paulownie plstnatá-Tomentosa, která je už v našich podmínkách docela vyzkoušená.  Jediné, co bych panu pěstiteli dal za pravdu, upřednostit nákup semínek z míst, které odpovídají našim zeměpisným podmínkám, nebo ještě severnějším.  Přeci i ovocné stromy raději kupujeme na severu republiky a sázíme na jihu. Jsou již odolnější. 


Odpovědět