Paulovnie ... další z rychle rostoucích, znáte?

O všem co roste...
Odpovědět
Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Paulovnie ... další z rychle rostoucích, znáte?

Příspěvek od QNX »

Ale na Paulovnii tomentosa asi není těch neznámých zase tak moc. Pěstuje se jako okraska už dlouho a tak by mělo být známé jak moc rychle roste a jak často vymrzá. Dobrá, vysejeme nějaká semínka a budeme to pozorovat. Těch pár korun do toho vrazíme.


jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Paulovnie ... další z rychle rostoucích, znáte?

Příspěvek od jarda bon jovi »

Chtěl bych jen zbořit jeden z mýtů odolnějších stromů ze severnějších enkláv. Tedy ovocných stromů... Školkař koupí podnože z holandska, polska nebo rakous. Může i odkudkoli. Ty zasadí a naočkuje na ně očka koupená kdekoli v evropě. Tento rok vyroste špičák, a další rok, tedy 20 měsíců po očkování prodává stromek složený z komponentů z evropy odkudkoli a za těch 20 měsíců ve školce se má z neodolného stromku stát odolný jen kvůli tomu, že je pěstován o 100km na sever a nebo 200 metrů vejš nadmořské výšky?? To by bylo velice laciné řešení.


Školkaři ze severu chtěli konkurovat těm z jihu, páč na jižní moravě jsou u štěpů neporovnatelné přírustky oproti těm z kerkonoš. To jest celá věc.A věřte nebo ne, jje to klíčový faktor pro rozvojj stromuu, páč jsem sázel jednuu odrůdu z více míst na stejjné podnoži a stejjné stanoviště. Ty odolné ze severu těžko doženou ty neodolné, přesto vyvinuté z jihu.


Uživatelský avatar
FSP
Příspěvky: 192
Registrován: 11 dub 2012 17:40

Re: Paulovnie ... další z rychle rostoucích, znáte?

Příspěvek od FSP »

... dnes jsem zasel 1. zkušební várku


... tak držte palce :-))


Miroslav su
Příspěvky: 12
Registrován: 08 úno 2013 19:32

Re: Paulovnie ... další z rychle rostoucích, znáte?

Příspěvek od Miroslav su »

kdepak jsi to nakoupil?

FSP říká:


... dnes jsem zasel 1. zkušební várku


... tak držte palce :-))







Uživatelský avatar
FSP
Příspěvky: 192
Registrován: 11 dub 2012 17:40

Re: Paulovnie ... další z rychle rostoucích, znáte?

Příspěvek od FSP »

ok až na tu cenu :-)




QNX říká:




Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Paulovnie ... další z rychle rostoucích, znáte?

Příspěvek od QNX »

FSP: však on to ten prodejce asi taky nakupuje levně (možná ze stejného zdroje jako jsi nakoupil ty) a pak z toho udělá menší balení, zvedne cenu a prodá to dál. ...........no, ale 50kč za 15 semen, to se ještě dá přežít.


Uživatelský avatar
FSP
Příspěvky: 192
Registrován: 11 dub 2012 17:40

Re: Paulovnie ... další z rychle rostoucích, znáte?

Příspěvek od FSP »

ne ne :-),špatné počty


cena za  15 semen s poštovným je 102 Kč !!! .... malý DÚ kolik by takto stálo 1000 semen ??


já jsem za 1000 semen ( pravda nepočítal jsem je) zaplatil cca 130 Kč včetně počtovného z GB








QNX říká:


FSP: však on to ten prodejce asi taky nakupuje levně (možná ze stejného zdroje jako jsi nakoupil ty) a pak z toho udělá menší balení, zvedne cenu a prodá to dál. ...........no, ale 50kč za 15 semen, to se ještě dá přežít.





Uživatelský avatar
medwed
Příspěvky: 72
Registrován: 05 úno 2013 10:46

Re: Paulovnie ... další z rychle rostoucích, znáte?

Příspěvek od medwed »

Jak koukam je to sice web o permakulture ale jak je videt mezi lidma se tu moc dobrych vztahu nepraktikuje samozrejme proti gustu zadny disputat kazdej at si dela co chce ale FSP by se mohl podelit o nejaky seminka ne kazdy ma moznosti je sehnat otazka jeste je co to vubec jsou za seminka ale to se zjisti az to vyroste no tot jen muj nazor ja bych se rozdelil....


Odpovědět