Paulovnie ... další z rychle rostoucích, znáte?

O všem co roste...
Odpovědět
Helena
Příspěvky: 68
Registrován: 09 úno 2013 19:53

Re: Paulovnie ... další z rychle rostoucích, znáte?

Příspěvek od Helena »

To ti teda roste krásně, držím pěsti!   Na Neoseeds jsem teď našla Paulovnia  Elongata- celkem dobrá cena? A hezky kvete! H   :-)


Fonzi
Příspěvky: 1
Registrován: 03 kvě 2013 13:38

Re: Paulovnie ... další z rychle rostoucích, znáte?

Příspěvek od Fonzi »

Dobrý den,


Dnes jsem narazil při brouzdání po internetu na vaše povídaní. Při čtení diskuse jsem se pousmíval, protože zkušenosti s rychle rostoucími dřevinami máme všichni stejný. Já jsem nakoupil semínka paulovnie už vloni a sadil je začátkem letošního roku. Tak bych ukázat svoje přírůstky.


První obrázek je paulovnie plstnatá vysazená ze semínek. Druhý obrázek je rostlina kterou mi dovezl kamarád z francie, ale asi to nebude paulovnie. Dovezl mi větvičku, prý tam jsou toho obrovské plantáže. Velikost listů u dospělé rostliny prý bylo 20-35 cm. Tak nevím. Snad topol , ale zase ty velké listy. Ty jsem řízkoval koncem ledna.


Pokud to někdo pozná budu rád.


paulovnie


Neumím určit



Uživatelský avatar
FSP
Příspěvky: 192
Registrován: 11 dub 2012 17:40

Re: Paulovnie ... další z rychle rostoucích, znáte?

Příspěvek od FSP »

... tak jak vypadají Vaše ?



Uživatelský avatar
mastnacek
Příspěvky: 975
Registrován: 29 pro 2012 19:43

Re: Paulovnie ... další z rychle rostoucích, znáte?

Příspěvek od mastnacek »


Helena
Příspěvky: 68
Registrován: 09 úno 2013 19:53

Re: Paulovnie ... další z rychle rostoucích, znáte?

Příspěvek od Helena »

Tiše závidím, z mých se vyklubala rajčata (dala jsem je do zeminy po rajčátkách), třeba ještě něco vyroste :-(


Uživatelský avatar
Martin Gross
Příspěvky: 811
Registrován: 06 dub 2010 13:22

Re: Paulovnie ... další z rychle rostoucích, znáte?

Příspěvek od Martin Gross »

Tak jsem konečně našel semínka, která jsem nasbíral loni na podzim v areálu ČZU v Praze. Ještě, než jsem se dozvěděl o potenciálu rodu pawlovnia. Jde nejspíš o tomentosu. Ale ať. Koni zadara na chrup nehleďmež. Zkusím mrknout, co to tam mají za pawlovnii. Mám objednanou biomass. Tak uvidíme. Třeba se mi vyštění nějací kříženci a vypipláme si vlastní czech made trademark klony.... Monsanto půjde žebrotou. :-)Jo. Je to tomentosa a roste tady:


http://dendroflora.agrobiologie.cz/


V dolní liště je tlačítko "lists" v seznamu najdete paulownii.


Uživatelský avatar
Martin Gross
Příspěvky: 811
Registrován: 06 dub 2010 13:22

Re: Paulovnie ... další z rychle rostoucích, znáte?

Příspěvek od Martin Gross »

Tohle na mě působí dosti topolovatě. Italové se v topolech taky dost angažijí. Mají několik klonů. To by mohl být některý z italských topolů. Topoly mi v necelých 600m.n.m. dělají docela radost. Paulovnie biomass je prý pěstována i v 700m.n.m. Pokud jsem dobře pochopil jednoho z prodejců.

Fonzi říká:


Dobrý den,


Dnes jsem narazil při brouzdání po internetu na vaše povídaní. Při čtení diskuse jsem se pousmíval, protože zkušenosti s rychle rostoucími dřevinami máme všichni stejný. Já jsem nakoupil semínka paulovnie už vloni a sadil je začátkem letošního roku. Tak bych ukázat svoje přírůstky.


První obrázek je paulovnie plstnatá vysazená ze semínek. Druhý obrázek je rostlina kterou mi dovezl kamarád z francie, ale asi to nebude paulovnie. Dovezl mi větvičku, prý tam jsou toho obrovské plantáže. Velikost listů u dospělé rostliny prý bylo 20-35 cm. Tak nevím. Snad topol , ale zase ty velké listy. Ty jsem řízkoval koncem ledna.


Pokud to někdo pozná budu rád.


paulovnie


Neumím určit






Uživatelský avatar
Martin Gross
Příspěvky: 811
Registrován: 06 dub 2010 13:22

Re: Paulovnie ... další z rychle rostoucích, znáte?

Příspěvek od Martin Gross »

Dnes jsem provedl kontrolu. Už rostou kořínky. Nenafotil jsem. Kdo vyséval paulovnii, ví proč. Ty kořínky jsou asi 1/4 délky samotného semínka - toho středu mezi blanitými křidélky. To chce objektiv pro makro. Jk jsem psal: Tomentosa z vysoké zemědělské. Pokud vás nechytí, tak z jedné tobolky, nebo co je to za semenný obal, máte osiva na tři roky. Pokud nechcete oset hektar. Sám plánuju výsev zopakovat příští rok a vyselektovat a) odolné b) bujněji rostoucí jedince.


Pokud jste o tom ještě nečetli, tak pokud by se našel obstojný jedinec, množit se dá vegetativně, kořenovými řízky. Zkusím, jakmile budu mít na čem.




Martin Gross říká:


Tak jsem konečně našel semínka, která jsem nasbíral loni na podzim v areálu ČZU v Praze. Ještě, než jsem se dozvěděl o potenciálu rodu pawlovnia. Jde nejspíš o tomentosu. Ale ať. Koni zadara na chrup nehleďmež. Zkusím mrknout, co to tam mají za pawlovnii. Mám objednanou biomass. Tak uvidíme. Třeba se mi vyštění nějací kříženci a vypipláme si vlastní czech made trademark klony.... Monsanto půjde žebrotou. :-)Jo. Je to tomentosa a roste tady:


http://dendroflora.agrobiologie.cz/


V dolní liště je tlačítko "lists" v seznamu najdete paulownii.





Jarek
Příspěvky: 9
Registrován: 19 čer 2013 22:21

Re: Paulovnie ... další z rychle rostoucích, znáte?

Příspěvek od Jarek »

Já jsem taky zakoupil pár semínek a ted už vysazuji ven.


Jak se Vám všem daří pěstovat Paulownie ?




Helena
Příspěvky: 68
Registrován: 09 úno 2013 19:53

Re: Paulovnie ... další z rychle rostoucích, znáte?

Příspěvek od Helena »

Už dvakrát jsem sela   - a pořád nic


Odpovědět