Větve borovice

O všem co roste...
michaela opočenská
Příspěvky: 10
Registrován: 23 led 2012 15:10

Větve borovice

Příspěvek od michaela opočenská »

Co se dá dělat s větvemi jehličnanů ? Je mi líto to pálit...?


Starej vůl
Příspěvky: 4
Registrován: 23 led 2012 23:29

Re: Větve borovice

Příspěvek od Starej vůl »

Prakticky nic, jen popálit. Možná by se tam mezi nimi našla nějaká větvička zajímavého tvaru coby samorost, jinak je to palivové dříví.


Uživatelský avatar
Milano Skaldini
Příspěvky: 8
Registrován: 22 lis 2011 12:17

Re: Větve borovice

Příspěvek od Milano Skaldini »

Z jehličí lze udělat odvar na posilující koupele při revmatismu, dně a případně pro posílení ducha. Povaří se asi půl hodiny 1kg jehličí ve 3 - 5l vody (minimálně 20l hrnec), přecedit, nechat chvíli odstát a nalít do připravené lázně. Max 20 minut při teplotě lázně 38stC. Odvar lze také použít pro napařování (inhalace) nosních dutin (silice má uvolňující účinek) či popíjet přes den (ve směsi s divokým jahodníkem, maliníkem či ostružinou) v přechodném období pro posílení imunity.


Ovce rády konzumují jehličí a kůru z čerstvě uřezaných větví....


Uživatelský avatar
Sibiřan
Příspěvky: 61
Registrován: 02 lis 2011 23:21

Re: Větve borovice

Příspěvek od Sibiřan »

Naše kozy holí dočista i zavadlé vánoční stromky, ani lamy jehličím nepohrdnou...


Ivana Paukertová
Příspěvky: 94
Registrován: 06 zář 2010 20:11

Re: Větve borovice

Příspěvek od Ivana Paukertová »

S mladým smrkovým jehličím se dají dělat opravdu překvapivé věci. Pár jsem si jich přeložila.


Ivana Paukertová
Příspěvky: 94
Registrován: 06 zář 2010 20:11

Re: Větve borovice

Příspěvek od Ivana Paukertová »

A tohle je recept z borovice http://www.youtube.com/watch?v=cZSihmpIGZE, překlad tady.


Ivana Paukertová
Příspěvky: 94
Registrován: 06 zář 2010 20:11

Re: Větve borovice

Příspěvek od Ivana Paukertová »

Tinktura z borovice


Uživatelský avatar
Patrik Stach
Příspěvky: 222
Registrován: 24 úno 2012 13:35

Re: Větve borovice

Příspěvek od Patrik Stach »

Mám z toho pytle štěpky, kterou používám na zátop místo třísek. Koza sežere jehličí, ze zbytku lázeň a tinktura, ostatní se spálí :)


Ivana Paukertová
Příspěvky: 94
Registrován: 06 zář 2010 20:11

Re: Větve borovice

Příspěvek od Ivana Paukertová »

A tady je jeden hlas na využití borového jehličí proti slimákům.


Uživatelský avatar
Lépe žít
Příspěvky: 16
Registrován: 06 led 2013 15:43

Re: Větve borovice

Příspěvek od Lépe žít »

Dočetla jsem se v knize Zahrada k nakousnutí, že pan autor používá větve i kmeny jehličnatých stromů na výrobu vysokých záhonů. Vykope rýhu na šířku záhonu, do ní dá kmeny a větve, na to obrácené drny, kompost, nebo hnůj a hlínu. Píše že postupným rozkladem dřeva se záhon cca 4 roky zahřívá a postupně sedá.


Posbírala jsem letos na jaře větve ze zakrytých trvalek a vyrobila záhon (teď je už zase pod sněhem), jsem zvědavá co to bude s rajčatama a kukuřicí s fazolema dělat.


Také jsem se někde dočetla, že oheň na zahradu nepatří, to už raději nadrtit a mulčovat.


Odpovědět