Jak na akáty?

O všem co roste...
jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Jak na akáty?

Příspěvek od jarda bon jovi »

Ano, neznalost zákona neomlouvá. každý rok se řeší asi tisíc přestupků a přečinů proti úředním vyhláškám, nařízení vlády a veterinárnímu zákonu..... Jsem na straně babičky, avšak na 12 zemědělc připadá jeden zemědělský úředník. nadrženej, bezcitnej a bezcharakterní úředník, který nedělá nic než co mu ukládá zákon. Teda, oni to tvrdí, jen jsou to buzeranti zatracení co takových stařenek smékají kanálama stovky.Za udání vyplácí kontrolor 1000kč. dost iluzí......



MilanX02
Příspěvky: 50
Registrován: 20 bře 2011 18:50

Re: Jak na akáty?

Příspěvek od MilanX02 »

Ahoj na akáty můžu poradit pilu a pařezy vytrhat traktorem.Dřevo si nech je hodně odolné a stavba z něj něco vydrží.Sad musíš dvakrát do roka vysekat a tím se postupně zbavíš mladých výrůstků. Je to hlavně o práci.Jinak s úřadem je dobré se moc netrápit nebo tě přestane bavit dělat cokoli.

Uživatelský avatar
Miloš Möhwald
Příspěvky: 26
Registrován: 08 bře 2010 21:43

Re: Jak na akáty?

Příspěvek od Miloš Möhwald »

Já bych si vyhledal knihu o lunárních zahradních cyklech a pořezal to v konkrétní hodinu a den a byl by pokoj. Všechna šťáva by vytekla a umřeli by. (od Paungerové myslím kniha) před 2lety jsem o tom četl, ale už si nepamatuji. Myslím že to byl nov, ale na to bych nesázel. :-) Hodně štěst a výsledky mě také zajímají:-)

Ivana Paukertová
Příspěvky: 94
Registrován: 06 zář 2010 20:11

Re: Jak na akáty?

Příspěvek od Ivana Paukertová »

Invazní a neofytní druhy a jejich management - hledej pod latinským jménem Robinia pseudacacia
Management akátu (anglicky)


Ecology and management of the alien tree Robinia pseudoacaciain Japan - tohle je z Japonska ale jsou tam také užitečné věci


1. Několikrát ročně kosit nebo jinak likvidovat mladé výhony a semenáče


2. Starší křovinořezem, pilou, okamžitě (podrobnosti viz první odkaz, doporučuji přesně dodržet) aplikovat Roundup (nebo jiný přípravek s glyfosátem).


Pokud jsou akáty v okolí tak je to běh na dlouhou trať a počítej s tím že akáty degradují půdu.


 


(Je zajímavé sledovat jak se odpověď na otázku o akátu může lehce otočit k bezcharakterním úředníkům.)


jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Jak na akáty?

Příspěvek od jarda bon jovi »

No jasně, nálety posekat, velký stromy pokácet a sekat. A sekat. S sekat. Akurát je 3x do roka, lépe častěji. pokud budeš mulčovat, nic se nestane, Navíc se půda obohatí o živiny. Já získal hektarový sad po němcích s neuvěřitelnýma odrůdama ovoce. Výmladků neuvěřitelné množství, některé fakt jako stromy. Já  to budu řešit s motorovkou, pak křovinořez a to chábí a zbytek mulčovač. Do týdne mi přijede pomolog na identifikaci odrůd, zejména kadlátky jsou neuvěřitelné.Kmeny jako  dub. sotva je obejmu. Nikdy jsem nic podobného neviděl.....Žádná šárka a lahodná chuť.


chemie jsem se dobrovolně zřekl.


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Jak na akáty?

Příspěvek od QNX »

Ivana Paukertová: Jak akáty degradují půdu? Obohacení půdy o dusík ani vylučování alelopatických látek přece ještě neznamená degradaci půdy ...... o jaké degradaci píšeš?


Já na akáty nedám dopustit (konkrétně v našich podmínkách nejsou problematické a poskytují velký užitek).


Ilona Stěhulová
Příspěvky: 36
Registrován: 10 lis 2010 10:10

Re: Jak na akáty?

Příspěvek od Ilona Stěhulová »

Mít jednu kozu Vás nebude stát nic. Pokud nechcete chovat zvíře načerno, požádáte o číslo chovu, poté zvíře koupíte a převedete. Číslo chovu je bezplatné. Pokud koupíte neregistrované zvíře (nemá ušní známky), je u ovcí a koz zatím povoleno dohlásit ho. První ušní známky dostanete zdarma, pokud zvíře ztratí známku, ty další se platí.


Žádost o číslo chovu se posílá na Českou společnost chovatelů, Hradištko pod Medníkem. Další hlášení (měsíční) se dají vyplňovat on-line.


Momentálně nejsou žádné povinné vakcinace, ale je dobré informovat se průběžně na veterinární správě.


Jediné co investujete je tedy poštovné a čas.


Ilona







jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Jak na akáty?

Příspěvek od jarda bon jovi »

poštovné, čas, kleště na známky, a žít s vědomím, že kdykoli můžou přijít plemenáři, veterináři , statistikové, ochránci přírody a ještě tucet dalších hochštaplerů otravovat.... ze zákona... nutno poznamenat, že úřední lůza doře ví, co má dělat, aby připoměla svoji důležitost.....


na černo a fertig. přeci nebudeš dobrovolně kolaborovat s těma parchantama. já bohužel musím, je to můj existenc.... však mi to lucifer v pekle spočítá.




Uživatelský avatar
Petra Stejskalová
Příspěvky: 479
Registrován: 08 pro 2010 22:17

Re: Jak na akáty?

Příspěvek od Petra Stejskalová »

Kéž by jen deset nových :-) My s akáty nemáme vesměs potíž, protože je v mezích udržují vitálnější javory, ale na jedné stráni nám dávají docela zabrat. Porazili jsme dva proschlé akáty a pařezy obrazily neuvěřitelným způsobem, patrně je pro ně Roundup pochoutkou. Nové výhony kopírují kořenové rozvětvení, a tak máme stráň plnou letošních akátků. Čím víc stříháme, tím víc raší - snad se nám podaří je časem vyhladovět.

Uživatelský avatar
Miloš Möhwald
Příspěvky: 26
Registrován: 08 bře 2010 21:43

Re: Jak na akáty?

Příspěvek od Miloš Möhwald »

co kdyby se využilo lunárních cyklů a zároveň síla ohně, který by se nad pařezem rozdělal? myslím že by bylo po nich...:-)i bez roundupu...


 


Odpovědět