Jak na akáty?

O všem co roste...
Amice
Příspěvky: 5
Registrován: 10 srp 2011 14:47

Jak na akáty?

Příspěvek od Amice »

Dobrý den, 


koupila jsem sad, o který se 20 let nikdo nestaral - chci z něj postupně udělat ekozahradu, ale napřed se musím nějak šetrně zbavit náletových dřevin - mám tam přemíru akátů od cca 20 lest starých po nejmaldší jednoroční - jak na ně? až pokácím starší, co s malými a tím, aby se mi stále neodnožovaly nové? Díky



bobek
Příspěvky: 125
Registrován: 09 bře 2010 09:27

Re: Jak na akáty?

Příspěvek od bobek »

Předpokládám že do herbicidů jít nechceš. Takže nezbývá nic jiného než krumpáč a motyka. Možná by stálo za to zkusit do jednoho z větších pařezů naočkovat nějakou dřevokaznou houbu, třeba hlívu, ale určitě ne do čerstvého pařezu. Nejdřív tak za rok po pokácení. Ale ber to jen jako inspiraci, s očkováním hub na akát nemám žádné zkušenosti.

Amice
Příspěvky: 5
Registrován: 10 srp 2011 14:47

Re: Jak na akáty?

Příspěvek od Amice »

Těm herbicidům se úplně nebráním, protože těch akátů je tam fakt hodně - sad je půlhektarový a akáty odhaduju tak něco kolem 30ti stromů.... :-(

bobek
Příspěvky: 125
Registrován: 09 bře 2010 09:27

Re: Jak na akáty?

Příspěvek od bobek »

Klasik, pan doktor Větvička, říká že nejlepší herbicid je motyka :-)

Uživatelský avatar
Martin Gross
Příspěvky: 811
Registrován: 06 dub 2010 13:22

Re: Jak na akáty?

Příspěvek od Martin Gross »

A co pastva? Králíci, nebo vietnamská prasata, či ovce - jen dokud by akáty neodešly?

Amice
Příspěvky: 5
Registrován: 10 srp 2011 14:47

Re: Jak na akáty?

Příspěvek od Amice »

Je to u Moravských Bránic - Jižní Morava. I se službami realitky mě to vyšlo cca na 10 Kč za metr, ale je to spíš akátová buš než sad, jen v katastrální mapě je to oficiálně sad.



Amice
Příspěvky: 5
Registrován: 10 srp 2011 14:47

Re: Jak na akáty?

Příspěvek od Amice »

Někdo mi radil kozu - prý miluje akáty... že by se dala na léto pronajmout... ale bojím se, co úřady, jestli to není nějaký děsný úřednický problém



Aleš Smékal
Příspěvky: 49
Registrován: 06 říj 2010 16:03

Re: Jak na akáty?

Příspěvek od Aleš Smékal »

Když je pozemek váš, tak tam můžete pást třeba slony. Úředníky určitě kozy nezajímají, určitě ne ty čtyřnohé. :)

jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Jak na akáty?

Příspěvek od jarda bon jovi »

Ale zajímají zvířata úředníky..... Zajímají.zejména, zdali jsou vedeny v centrální evidenci, jestli používáte řádného plemeníka, zdali je řádně prováděn vakcinační plán, zdali jsou plemeníkm odebírány vzorky krve na rozbor, zdali nejsou překračovány limity zatížení vdj, zdali jsou ploty v souladu s nařízením vlády o ochraně zvířat, zdali je výnos ze zvířat řádně zdaněn a asi tisíc dalších úředních buzerací.


Aleš Smékal
Příspěvky: 49
Registrován: 06 říj 2010 16:03

Re: Jak na akáty?

Příspěvek od Aleš Smékal »

Už vidím jak babička na dědině zvládá všechny tyhle činnosti kolem. Nemá o něčem takovým ani tušení a stará se o svých pár koz stejně, jak to dělala za první republiky, když jí bylo 10 let. :o)



Odpovědět