Kustovnice

O všem co roste...
Uživatelský avatar
Marek Hrdina
Příspěvky: 204
Registrován: 10 bře 2010 19:33

Kustovnice

Příspěvek od Marek Hrdina »

Kdo by mi z Vás vysvětlil, jaký je rozdíl mezi kustovnicemi s oválnými a podlouhlými listy? Kdysi jsem v nějakém eshopu koupil kustovnici s oválnými listy a ta mi letos zmrzla. Loni jsem si vypěstoval sazeničky ze semínka a ty mají listy podlouhlé (přežily i letošní mrazy přes -20). Objevil jsem, že někde ji nazývají čínskou a jinde cizí. Která je která?

Uživatelský avatar
Eva Zacharová
Příspěvky: 25
Registrován: 18 bře 2011 11:15

Re: Kustovnice

Příspěvek od Eva Zacharová »

Lycium Barbartum (Kustovnice obecná "cizí") je u nás již dlouho pěstavaná v městskýcch výsadbách.


Lycium Chinense (Kustovnice čínská "GOJI") se u nás začíná pěstovat na zahrádkách pro plod neboli GOJI.


a z vlastní zkušennosti vím, že jsou obě marzuvzdorné a pěstují ce velice snadno. Jediné co mi z loňského roku nepřežilo bylo několi řízkovanců v květináčích, jelikož mladé rostliny jsou trošku náchylnější na mráz, tekže je lepší na zimu trochu přihrnout, třeba jako růže.


 


http://kustovnice.cz/pestovani.php


Uživatelský avatar
Marek Hrdina
Příspěvky: 204
Registrován: 10 bře 2010 19:33

Re: Kustovnice

Příspěvek od Marek Hrdina »

Možná na tom měl podíl i hryzec.

pavel chavik
Příspěvky: 1
Registrován: 02 kvě 2011 20:10

Re: Kustovnice

Příspěvek od pavel chavik »

ahoj,nemohla to být ta s těmi oválnými listy klanopraška?

Uživatelský avatar
Marek Hrdina
Příspěvky: 204
Registrován: 10 bře 2010 19:33

Re: Kustovnice

Příspěvek od Marek Hrdina »

Ne ne tu jsem měl taky, ale asi se jí u mě nelíbilo a už je v rostlinném nebi :) Jinak kustovnice čínská ze semínek krásně obráží a dělá radost. Už mám i letošní semenáčky.

Uživatelský avatar
Maja Janstova
Příspěvky: 23
Registrován: 08 bře 2010 19:51

Re: Kustovnice

Příspěvek od Maja Janstova »

a mali ste uz aj vlastne plody?? lebo uz som pocula viacero nazorov, ze u nas sice nezmrzne ale neurodi.. moja rastlinka je este mala tak neviem ci sa tesit do buducna na urodu a ci nie..

Uživatelský avatar
Eva Zacharová
Příspěvky: 25
Registrován: 18 bře 2011 11:15

Re: Kustovnice

Příspěvek od Eva Zacharová »

vloni jsem zasadila, roste jako divá, tak jsem jí musela přistřihnout. Květy byla obsypaná a na podzim jsem našla jeden plod. Řekla bych že to půjde, jen jim dát čas. Letos se uvidí co vyprodukuje, možná jsem ji přistřihla moc a tak se na mě vykašle, ale určitě dám vědět.

Uživatelský avatar
Maja Janstova
Příspěvky: 23
Registrován: 08 bře 2010 19:51

Re: Kustovnice

Příspěvek od Maja Janstova »

ahaa, takze to ti uz rodila aj taka mladucka? tak to som teda zvedava, tesim sa. nech je pozdravena ta neunavna energia nasej matky.. a hor sa do prirody..

Uživatelský avatar
Marek Hrdina
Příspěvky: 204
Registrován: 10 bře 2010 19:33

Re: Kustovnice

Příspěvek od Marek Hrdina »


Ivana Paukertová
Příspěvky: 94
Registrován: 06 zář 2010 20:11

Re: Kustovnice

Příspěvek od Ivana Paukertová »

.....jaký je rozdíl mezi kustovnicemi....


klíč k určení kustovnic


Odpovědět