Sázení všeho, všude.

O všem co roste...
Uživatelský avatar
Honza Kral
Příspěvky: 91
Registrován: 03 čer 2011 11:58

Re: Sázení všeho, všude.

Příspěvek od Honza Kral »

Nejsnazší je kašlat na ovoce a sázet vrby včelám a košíkářům. :) Zajdu do vrbovny s kleštěma, nacvakám palcové pruty, odlistím to, zakrátím/naporcuju na metr nebo dva , dole vycvaknu špicoid a zaštongám to zemědělcům kolem drenážních strouh. Rovnou. Žádné sraní s tím.  První větve to má za tři měsíce a stromek je to za rok. 

Kdyby takhle šly ještě lípy tak jsem v nebi.  :D


Bebe
Příspěvky: 347
Registrován: 19 črc 2012 10:49

Re: Sázení všeho, všude.

Příspěvek od Bebe »

Vlasatej: Ach jo.. snažíš sa síce pochopiť, čo som napísal, ale vôbec sa nesnažíš pochopiť, čo som Ti tým chcel vlastne sdělit. Ak si prečítaš ešte raz úvod k tejto téme, zistíš, že jej autor sa vôbec na náš názor nepýta, tak prečo si myslíš, že ho zaujíma práve tvoj. Ak totiž táto záležitosť z tvojho pohľadu nemá žiadny zmysel a tvoríš si na to neustále názor a prezentuješ ho, dokonca opakovane, potom robíš niečo, čo rovnako nemá žiadny zmysel. Je celkom možné, že ti to píšem úplne zbytočne a i ja práve teraz robím niečo, čo nemá žiadny zmysel..



QNX: Aj ty máš dar a nemusím tu ani viac písať, o aký ide :-)


Samodiva
Příspěvky: 114
Registrován: 16 dub 2013 22:58

Re: Sázení všeho, všude.

Příspěvek od Samodiva »

Demolice jako koníček byla samozřejmě ironie, geocatching, ano, angličtina není moje hobby a ani samotné geocosi. Důležité je, co jsem napsala pak - a to jsi nějak ignoroval.



Výsadba na nehostinných místech má určitě svůj význam - i kdysi hostinná místa člověk učinil nehostinnými, proč se nepokusit o opak.




ten Vlasatej říká:


Ach jo. :) Určitě je to lepší než mnoho jiných návyků mladých. Demolovaní zastávek bych nenazýval koníčkem , tato činnost má hluboké sociální kořeny. Nevím proč se do toho plete zrovna neškodný geocaching , pokud tedy mluvíme o tom stejném (geocatching ?) 


Přínosnost lze docela těžko posoudit, ale v mojí úrovni vědomí ji tam nevidím. Meze porostlé stromy jsou, stará se o to příroda. Říká se tomu "nálet" a jsou toho hektary . Obce pak vynakládají nemalé prostředky k sečení ploch, údržbě a likvidaci náletových dřevin. Kde se nechytne nálet, nemá šanci ani žádná divoká výsadba , výsev.





Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Sázení všeho, všude.

Příspěvek od QNX »

Honza Kral: S těma vrbama by to ještě nějaký smysl a šanci mělo, souhlasím s tebou.


Uživatelský avatar
Vlasatej
Příspěvky: 260
Registrován: 12 srp 2013 12:53

Re: Sázení všeho, všude.

Příspěvek od Vlasatej »

Bebe promiň, ale tohle není můj level. Kdybych nad vším uvažoval jako ty, tak bych skočil brzo do Macochy :) 


Já už k tématu nic nemám  :)


Uživatelský avatar
Honza Kral
Příspěvky: 91
Registrován: 03 čer 2011 11:58

Re: Sázení všeho, všude.

Příspěvek od Honza Kral »

Heh, "náhodné setí" mi ušlo. No, to jsem zkoušel když jsem přežíval v Brně. Kmín na kraje polí, fazoule k plotům a dýně do erozních náplav a bylo to krásné cvičení v nesmyslu. Výsledek +- žádnej, ale užil jsem si to. Rozhodně lepší než keškování. Ale i to je fajn, když je keškou něco k jídlu :D Třeba jsem takhle značil trasy kde cíl byla plodící bílá moruše vedle Židenického nádraží nebo alej jedlých kaštanů u Lysic. To bylo super.



@pan Jílek: Už jsem tě žádal, abys nic mého nekomentoval. Jestli to zapadlo, tak prosím znovu.


QNX říká:


Honza Kral: S těma vrbama by to ještě nějaký smysl a šanci mělo, souhlasím s tebou.





Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Sázení všeho, všude.

Příspěvek od QNX »

Honza Kral: tak moje příspěvky ignoruj, nevedu si evidenci požadavků jednotlivých virtuálních entit. Tohle fakt v hlavě držet nebudu.


Uživatelský avatar
Honza Kral
Příspěvky: 91
Registrován: 03 čer 2011 11:58

Re: Sázení všeho, všude.

Příspěvek od Honza Kral »

V pohodě. Budu se připomínat tak dlouho, až to zafunguje, nebo až přestanu mít pocit, že rok za rokem systematicky broukopytlíkotrolíš celou národní permakulturní komunitu. :)

QNX říká:


Honza Kral: tak moje příspěvky ignoruj, nevedu si evidenci požadavků jednotlivých virtuálních entit. Tohle fakt v hlavě držet nebudu.





Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Sázení všeho, všude.

Příspěvek od QNX »

Honza Kral: tak si při tom dej pozor, abys netrolil sám. Tvé poslední příspěvky k tomu mají dobře nakročeno.


Uživatelský avatar
Romana SM
Příspěvky: 286
Registrován: 10 bře 2010 21:44

Re: Sázení všeho, všude.

Příspěvek od Romana SM »

Týjo, co jste si udělali, že ani pan Jílek nemůže souhlasit :-). Zajímavý požadavek, nic mého nekomentovat.

Honza Kral říká:




@pan Jílek: Už jsem tě žádal, abys nic mého nekomentoval. Jestli to zapadlo, tak prosím znovu.


QNX říká:


Honza Kral: S těma vrbama by to ještě nějaký smysl a šanci mělo, souhlasím s tebou.








Odpovědět