Sázení všeho, všude.

O všem co roste...
Uživatelský avatar
David Michal
Příspěvky: 28
Registrován: 03 kvě 2013 09:17

Sázení všeho, všude.

Příspěvek od David Michal »

Budu spouštět "nový" projekt.

Sázení!

Sázení všeho co komu chutná.

Někomu třešně, jinému maliny, konopí, nebo jablka. Další může sázet třeba úsměv.

Nu a hledám lidi s kterými to budu propagovat.

Chci aby kolem toho vznikla skupinka lidí co bude nosit semínka po kapsách a sázet kde je jenom napadne.

Chci z toho fotky a příběhy ze sázení pro propagaci a rozšíření mezi další lidi.

Napište mi kdo se chcete přidat.

Je to dle mého pro každého. Je to apolitické, mírové, bez náboženství a potenciál pro budoucnost to má obrovský.


Ale chce to postupně vytvořit nějakou znalostní bázi jedlých rostlin a stromů, které za prvé vyrostou ze semínek bez lidského opečovávání a za druhé se pak jsou schopny sami rozmnožovat.



A s tím asi můžou pomoct nejvíce lidi tady.


Uživatelský avatar
mastnacek
Příspěvky: 975
Registrován: 29 pro 2012 19:43

Re: Sázení všeho, všude.

Příspěvek od mastnacek »

To me rekni, jestli sazite i na soukromy pozemky? Me by se treba nelibilo, kdyby me nekdo sazel na moje.


Uživatelský avatar
Vlasatej
Příspěvky: 260
Registrován: 12 srp 2013 12:53

Re: Sázení všeho, všude.

Příspěvek od Vlasatej »

no, kdyby mi někdo do sadu vysázel třeba 200 slivoní tak se zlobit nebudu :)


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Sázení všeho, všude.

Příspěvek od QNX »

Já bych na cizí nesázel. Soukromé je prostě soukromé ......a stejně je tak malá šance na přežití, že je to škoda i na pozemcích o které se nikdo nestará.  Pokud někdo chce sázet, klidně mu vyhradím kus pozemku a tam se může vyřádit.  Pak ještě pro Vlasatýho 200 slivoní a on ten potenciál bude stejně vyčerpanej :-) Neblbněte, sázejte na místa, kde je šance na přežití. 


jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Sázení všeho, všude.

Příspěvek od jarda bon jovi »

Ale jo, at si sázijou, to nebude potíž, ale co chcou sázet? Ze semínek? božínku, na prstech jedné ruky zpočítám odrůdy kulturních  plodin množitelné generačně. Takže bych prosil o přístup do databáze, abych si dopLnil  hlavu.


Uživatelský avatar
David Michal
Příspěvky: 28
Registrován: 03 kvě 2013 09:17

Re: Sázení všeho, všude.

Příspěvek od David Michal »

Soukromé vlastnictví je jenom jakási abstrakce. Záleží na ostatních lidech jak moc jí budou respektovat.



Každopádně ano, sázet i na soukromé. Za plot těžko někdo poleze, ale při procházce venku těžko rozliším co komu patří. Navíc ptáci taky serou semena kde zrovna chtěj a nikdo je za to nepopotahuuje. Proč bych měl mít jako člověk menší práva než ptáci?



Tu databázi právě je třeba vytvořit.



Spousta stromů z pecek normálně vyroste. Byť plody pak nejsou tak chutné jako při řízkování. Ale já třeba běžně venku jím plané třešně a chutnají mi.



Pak to chce zjistit zda existuje zelenina která by stejně jako třeba pampelišky, nebo křen, rostla na lukách, které se sekají.



Spousta toho pak lze sázet na pastviny kde se neseká.



Hodně semen, hlavně keřů a stromů, pak sázím na březích různých potůčků.



Těch míst je fakt hodně, včetně např. květináčů a parků ve městech.



Vize je pak moc hezká. Země porostlá jedlými, léčivými a psychoaktivními rostlinami. Kdekoliv budou lidé venku v přírodě budou tam mít jídlo ke sbírání.


Uživatelský avatar
Vlasatej
Příspěvky: 260
Registrován: 12 srp 2013 12:53

Re: Sázení všeho, všude.

Příspěvek od Vlasatej »

jo , takže ty seš ten týpek co sází ve městech marjánku do květináčů městské zeleně :)  Mě se hned celá ta vize zdála úzce spjatá s těmi psychoaktivními rostlinami :) 


No tak tedy sázejte a sejte , ničeho nerespektujte a užitku mějte :)


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Sázení všeho, všude.

Příspěvek od QNX »

David Michal: Výhoda vlastnictví pozemku spočívá i v tom, že když tam něco vysadím jako vlastník, tak šance rostliny na přežití je o několik řádů větší, než když tu stejnou rostlinu vysadím na pozemek co nemám pod kontrolou. Cena pozemků je tak malá a pracnost sázení tak velká, že se prostě vyplatí sázet na vlastní ......... i kdybych měl vyhledávat nějaké nechtěné pozemky a kupovat je pouze za účelem výsadby, tak to bude lepší než sázet na pozemek někoho jiného (bez jeho souhlasu). Stromek + práce + ochrana stromku stojí mnohem víc než pár m2 pozemku. Zemský ráj  ........ úplně stačí, když si ho každý udělá na svém pozemku, ono i to je docela dost práce. Pokud se budeš vyčerpávat tvorbou ráje na místech kde ho majitel nechce (nebo jenom nechápe), tak se možná nedočkáš toho ráje vůbec nikde.


jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Sázení všeho, všude.

Příspěvek od jarda bon jovi »

Dyž mě zajímají ty stromky, zejména ovocné ze semínek. Zabývám se tím 15 let a furt jsem z toho jelen. Teda nejsem, ale zajímá mne, jestli kucí vědí něco co já, nebo trpí jen nějakou pozitivní nevědomostí. Okamžitě bych vyrobil secí strojek a rozjel bych to ve velkým......Vidím to na čtyřřádek, pěkně zvesela, jako jan jadérko v pitsburku....


Uživatelský avatar
mastnacek
Příspěvky: 975
Registrován: 29 pro 2012 19:43

Re: Sázení všeho, všude.

Příspěvek od mastnacek »

Asi tak nejak, videl bych to podobne :)))


Partyzani... cokoli jinyho sazenyho nekde na soukr. pozemek nebo nekde v burine je odsouzeny k zahube. Leda by tam ti veseli lide chodily vyzinat a oplocovat. Kdyz to nezadusi domoroda flora, tak prijde domoroda fauna. Ale nechci bejt zase za skarohlida co podporuje navic jeste soukr. vlastnictvi.

Vlasatej říká:


jo , takže ty seš ten týpek co sází ve městech marjánku do květináčů městské zeleně :)  Mě se hned celá ta vize zdála úzce spjatá s těmi psychoaktivními rostlinami :) 


No tak tedy sázejte a sejte , ničeho nerespektujte a užitku mějte :)





Odpovědět